Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Final Fantasy 7 po polsku
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat
Na forum
 · Index forum
 · Forum FAQ
 · Grupy
 · Rejestracja
 · Szukaj
 · Użytkownicy

Logowanie

Login:
Hasło:Zapomniałem hasła

Na stronie
 · Aktualności
 · Arkadia
 · Baza Linków
 · Emulacja PSX
 · Emulacja PS2
 · IRChat
 · Konkursy
 · Redakcja
 · Ustawienia

Szukaj

Strona Główna » FAQ
Regulamin Forum
Co, jak i dlaczego?
Wstęp
Cel i zadania
Przywileje i obowiązki
System karny

Poradnik użytkownika forum
Pierwsze kroki
Zanim napiszesz
Jak pisać, czyli słów kilka o formie?

Kwestie mniej istotne
Grupa zarządzająca
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Paniii, po ile te BANany?

 

Co, jak i dlaczego?
Wstęp
Jeśli czytasz te słowa to najprawdopodobniej masz zamiar założyć konto w serwisie PSEmu.pl, bądź zostałeś upomniany na forum i skierowany do regulaminu przez tzw. organy porządkowe. W obydwu przypadkach zalecam dokładne zapoznanie się z poniższym tekstem z szczególnym uwzględnieniem ogniw: "Przywileje i obowiązki" oraz "System karny", co pozwoli Ci ustrzec się przed nieprzyjemnościami takimi jak publiczne upomnienia, przyznanie punktów karnych, usunięcie konta czy blokada dostępu do serwisu. Oprócz zasad rządzących serwisem znajdziecie tu również garść prawideł związanych z funkcjonowaniem strony i forum, a także kilka porad przydatnych dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Wszystko to w (mam nadzieję) prostej, rzetelnej formie, która dla zwiększenia komfortu czytania została podzielona na następujące segmenty
Powrót do góry
Cel i zadania
PSEmu.pl to działający od 2002 roku serwis, którego priorytetem było, jest i będzie niesienie pomocy osobom stającym w szranki z wszelkiej maści oprogramowaniem umożliwiającym uruchamianie na komputerach klasy PC gier z systemów PlayStation i PlayStation 2. Emulacja PSX i PS2 - oto czym się zajmujemy, w czym jesteśmy dobrzy, w czym staramy się i Wam pomagać. W przeciągu kilku lat działalności (jeśli kogoś temat interesuje może zapoznać się z historią serwisu) rozwiązaliśmy setki jeśli nie tysiące problemów, dostarczaliśmy zawsze aktualnych wiadomości i zyskaliśmy przychylność nie tylko wśród grona użytkowników emulatorów, ale również w otoczeniu ludzi powiązanych ze sceną - świadczyć o tym mogą choćby wyróżnienia w postaci statusu Oficjalnej Polskiej Strony ePSXe i Oficjalnego Polskiego Forum PCSX2. Co więcej nie zamierzamy spocząć na laurach i obieramy sobie kolejne cele - stworzenie przyjaznej użytkownikom społeczności internetowej gromadzącej osoby interesujące się tematami związanymi z działalnością serwisu (konsole, gry i emulacja), zerwanie ze stereotypami i nieładem panującym w naszym kraju. Tym samym chcemy udowodnić wszem i wobec że emulacja nie musi być kojarzona z ściąganiem nielegalnego oprogramowania, a ludzie zajmujący i interesujący się ową tematyka mogą pochwalić się kulturą i klasą, o jakiej niejeden samorządowiec czy Pani posłanka może tylko pomarzyć. Jeśli bliskie są Ci wspomniane cele gorąco zapraszamy do współtworzenia nowej jakości na polskiej, internetowej scenie elektronicznej rozrywki.
Powrót do góry
Przywileje i obowiązki
Stając się członkiem społeczności internetowej w domenie serwisu PSEmu.pl otrzymujesz następujące przywileje:
  a) możliwość wypowiadania się we wszystkich publicznych działach forum
  b) możliwość bezpośredniej komunikacji z innymi użytkownikami za pomocą publicznego forum, oraz prywatnych wiadomości i poczty elektronicznej
  c) możliwość brania udziału w organizowanych przez serwis PSEmu.pl konkursach
  d) możliwość uruchomienia wszystkich oferowanych w dziale Arkadia gier
  e) możliwość wyłączenia części reklam zamieszczonych na łamach serwisu
  f) możliwość komentowania niusów
  g) możliwość publikacji własnych recenzji gier z systemów PSX i PS2 na łamach PSEmu
  i) inne...
oraz zobowiązujesz się:
  a) przestrzegać postanowień regulaminu, w szczególności zakazów i nakazów wyszczególnionych w części "System karny"
  b) do dokonania w ciągu trzech dni od rejestracji, co najmniej jednego wpisu w dowolnym temacie, pod rygorem usunięcia konta

Powrót do góry
System karny
W zamierzchłych czasach faraonowie borykali się z szerzącymi się przez ziemie egipskie biblijnymi plagami, w XXI wieku zaś przyszło nam się zmierzyć z znacznie gorszym problemem, a mianowicie panoszącą się w odmętach polskiego internetu plagą `dzieci neostrady`, które niczym elektroniczne szarańcze pożerają miliony bajtów nie dając nic w zamian. Na dodatek szkodniki ów przejawiają kompletny brak zainteresowania względem netykiety czy obowiązującego prawa oraz równie nikłe poszanowanie pracy innych osób. Dlatego też w walce z ową zarazą osoby uprzywilejowane takie jak moderatorzy czy administratorzy forum mogą:
  1) Bez dodatkowych konsekwencji zwrócić piszącemu uwagę, za przewinienia wagi lekkiej, związane głównie z niewłaściwą formą wypowiedzi na forum, to znaczy:
 • rażące i nagminne błędy ortograficzne oraz wypowiedzi dalece sprzeczne z zasadami pisowni języka polskiego (nie dotyczy dyskusji prowadzonych w języku angielskim)
 • zakładanie tematów w nieodpowiednich działach
 • zakładanie nowych wątków o niesprecyzowanym temacie np. `pOOOmocy`
 • nieuzasadnione pytania o problemy wielokrotnie poruszone na forum lub opisane w na łamach serwisu w działach takich jak FAQ czy Artykuły.
  2) Przyznać ostrzeżenie za przewinienia wagi średniej, takie jak:
 • wielokrotne wykroczenia wagi lekkiej
 • spamowanie forum przez reklamowanie komercyjnych stron i usług bez zgody administratora (wyjątek stanowią treści opisane w niniejszym temacie)
 • spamowanie forum zarówno na łamach publicznych działów jak i przez rozsyłanie niechcianych PW oraz mail`i
 • publiczne pytania i prośby związane z rozpowszechnianiem materiałów nielegalnych i prawnie chronionych typu "skąd ściągnąć BIOS lub komercyjną grę?"
 • zakładanie kilku tematów poświęconych temu samemu zagadnieniu lub problemowi
 • nieuzasadnione dodawanie dwóch następujących po sobie kolejno wpisów (tzw. double-post)
 • zachowanie niezgodne z etykietą takiej jak spamming, trolling i inne.
  3) Przyznać podwójne ostrzeżenie za przewinienia wagi ciężkiej, takie jak:
 • nagminne bądź drastyczne wykroczenia wagi średniej
 • publiczne wypowiedzi zawierające treści niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem tj. kradzież, cracking, nielegalne kopiowanie i rozpowszechnianie (również w postaci linków) oprogramowania chronionego prawami autorskimi (dotyczy to zarówno aplikacji, gier jak i BIOSu konsoli), rozpowszechnianie materiałów pornograficznych, szerzenie treści rasistowskich, itp.
 • używanie wulgaryzmów i niestosowne [czyt. chamskie] zachowanie w stosunku do innych użytkowników serwisu.
  4) Przyznać użytkownikowi ban, czyli tymczasową lub nieodwracalną blokadę dostępu do serwisu za: drastyczne lub/i permanentne przypadki powyższych wykroczeń, tudzież wynikłe z kumulacji trzech ostrzeżeń w pełnej skali przewinień.

Powrót do góry

Poradnik użytkownika forum
Pierwsze kroki
Swoja przygodę na forum powinieneś zacząć od zapoznania się z przewinieniami, za które w ten czy inny sposób możesz zostać ukarany [wiem, powtarzam się, ale nie chcę potem dostawać skarg i zażaleń, bo ktoś dostał bana i nie wie za co]. Kolejnym krokiem powinno być jak najszybsze umieszczenie pierwszego wpisu, co uchroni Cię przed przypadkowym usunięciem konta (co miesiąc dokonujemy czystek na forum poprzez amputacje nieaktywnych użytkowników i kont założonych przez roboty internetowe, a jednym z kryteriów takiego auto-zabiegu jest dorobek wpisów równy zero). Do nabazgrania pierwszego postu polecam lekkie dyskusje znajdujące się w działach o obniżonym rygorze takich jak Ogólnie o grach, Humor, Kultura, Varia bądź w postaci komentarzy do niusów. Możesz też zacząć z grubej rury i na dzień dobry opisać problem, który Cię tu sprowadził, aczkolwiek
Powrót do góry
Zanim napiszesz

1) sprawdź czy problem nie został poruszony w dziale FAQ sekcji PlayStation lub PlayStation2

2) sprawdź czy temat nie został poruszony na łamach działów Artykuły (PSX / PS2) czy Kompatybilność (PSX / PS2), możesz tez do tego wykorzystać serwisową wyszukiwarkę

3) sprawdź czy temat nie został poruszony na forum, do tego celu użyj wyszukiwania zaawansowanego

4) zgromadź i przygotuj informacje przydatne w rozwiązaniu problemu:
  a) komunikaty błędów z konsoli bądź plików log
  b) pełne informacje o sprzęcie
  c) jak najdokładniejsze informacje o ustawieniach (nazwy wtyczek i ich obecna konfiguracja)
  d) itp.

Powrót do góry
Jak pisać, czyli słów kilka o formie?

1) wybierz odpowiedni dla poruszanego tematu dział na forum. Dyskusje na temat tegorocznego sezonu ogórkowego nie pasują zbytnio do działów poświęconych ePSXe czy PCSX2.

2) sprecyzuj dokładnie temat swojej wiadomości. Nie jest dobrze zaczynać dzień od lektury wpisu z mało-kreatywnym tytułem (jak np. mój ulubiony) pOOOmOOOcy!!!. Co innego jak widzi się np. "Problem z Pete`s OpenGL i R9000Pro" lub zwykły "Problem z dźwiękiem pod WinXP".

3) w samej treści wpisu umieść jak najwięcej informacji przydatnych do rozwiązania problemu tj.: sprzęt który posiadasz [procesor/ RAM /k. graficzna i muzyczna], nazwa gry z jaką masz problem, wersja emulatora, nazwy i konfiguracja pluginów. Czym więcej informacji podasz tym szybciej uzyskasz odpowiedź.

4) nie nabijaj licznika postów pisząc kilka wiadomości, jedna pod drugą. Zamiast tego użyj jakże przydatnego przycisku [zmień] i zamieść wszystkie poprawki czy dopiski w istniejącej już wiadomości. Gdyby przez przypadek zdarzył Ci się wielowpis zedytuj pierwszą wiadomość przyciskiem Edit button, a zbędną / kolejną wiadomość usuń za pomocą przycisku Delete button
Powrót do góry


Kwestie mniej istotne
Grupa zarządzająca
Pod pojęciem grupa zarządzająca rozumie się wszelkie osoby mające prawo do kontroli, doglądania i zarządzania zasobami forum. Do osób takich zalicza się Moderatorów, Administratorów i Fundatora. Poniżej kilka prawideł z nimi związanych:
1) grupa zarządzająca ma zawsze racje
2) jeśli grupa zarządzająca nie ma racji, wtenczas patrz na pkt (1)
3) istnieje możliwość odwołania się od decyzji grupy zarządzającej, przy czym wszelkie skargi i zażalenia należy zgłaszać zgodnie z obowiązującą na forum hierarchią (tj.: goście > użytkownicy > osoby i grupy uprzywilejowane np. developerzy > moderatorzy > administratorzy > fundator)... i tak: donosy ;] na użytkowników należy składać do Moderatorów, prośby związane z bezpodstawnymi działaniami Moderatorów należy kierować do Administratorów, a zażalenia na Administratorów do Fundatora.
4) decyzje samego Fundatora w 99% przypadków są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.
5) członków grupy zarządzającej wyłania się na drodze ogłaszanego publicznie naboru na stanowiska Moderatorów, bądź podobnie do rang specjalnych przyznaje się za zasługi.
Powrót do góry
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Choć poruszona kwestia nie nadaje się jako materiał na kolejną serię Archiwum X warto napisać słów kilka na temat tajemniczych zaginięć zawartości forum. W opisywanym wątku mamy do czynienia z trzema przypadkami:
1) porwane wpisy - jeśli wpis użytkownika narusza postanowienia regulaminu, tudzież zgodnie z systemem karnym sklasyfikować go można jako wykroczenie, może zostać edytowany bądź w poważnym przypadku usunięty w trybie natychmiastowym przez grupę moderującą.
2) znikające tematy - oprócz opisanej powyżej kasacji ciężkich przypadków, może dojść do zniknięcia tematu wskutek wykroczeń lekkich... i tak:
  a) jeśli temat wiadomości został źle sformułowany, może zostać zmieniony przez grupę zarządzającą bez powiadomienia użytkownika.
  b) jeśli wątek został założony w złym dziale, może zostać przeniesiony przez grupę zarządzającą do odpowiedniej sekcji bez powiadomienia użytkownika.
  c) jeśli temat dotyczy opisywanego wcześniej problemu, wątek zostanie zamknięty i usunięty po 24 godzinach.
3) zaginieni użytkownicy - jeśli użytkownik w ciągu trzech dni od założenia konta nie dokona wpisu w dowolnym temacie na forum (post może być także w postaci komentarza do niusa), jego konto zostanie uznane za nieaktywne i ulegnie kasacji podczas najbliższego czyszczenia tabeli użytkowników.
Powrót do góry
Paniii, po ile te BANany?
Aby udać się na urlop z dala od PSEmu.pl wystarczy uzbierać trzy ostrzeżenia, bądź w jednej wypowiedzi skrajnie podpaść grupie zarządzającej. W pierwszym przypadku stosuje się zesłanie w czeluści innych stron na okres jednego miesiąca, w drugim zaś termin banicji uzależniony jest jedynie od widzimisie nakładającego karę (w najgorszym wypadku można dostać wiecznego banana za np. znieważenie jednego z administratorów w wyuzdany i wulgarny sposób). W czasie banicji wobec ukaranej osoby nie stosuje się żadnych dodatkowych represji i po zakończeniu urlopu użytkownik powraca czysty na łono forum (dotyczy to także ostrzeżeń, które zostają wyzerowane).
Powrót do góry

Back to Top              
Forum Serwisu PSEmu.pl / PSePSXe © 2002-2006 by winter_mute
Powered by phpBB © 2001-2006 phpBB Group
Jenova Template © digital-delusion