PCSX2 szybszy

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

PCSX2 szybszy

Post autor: Mortus »

Jak informuje CKemu na stronie głównej PCSX2, nasz ulubiony emulator znów przyśpieszył :) Oto, co możemy przeczytać:
CKemu pisze:W poprzednich postach informowaliśmy Was o wykonywanej przez zerofrog'a pracy, związanej z nowym eeREC i vuREC (Emotion Engine Recompiler i Vector Unit Recompiler (VU0 and VU1)).

Celem tej kompletnej niemalże zmiany kodu było zwiększenie prędkości i jednoczesne zwiększenie, lub przynajmniej utrzymanie obecnej kompatybilności emulacji.

Przepisywanie trwa jż od jakiegoś czasu i zaczyna pokazywać wspaniałe rezultaty, wiele gier działa 4x szybciej, jak np. Sonic Riders - poprzednio 3.x do 12.x FPS, a teraz 12.x do 35.x FPS.

Testowanie i wyłapywanie błedów nadal trwa, podczas gdy stworzony został temat, w którym testerzy i deweloperzy pokazać mogą screen'y obrazujące szybsze działanie. Zwróćcie uwagę na model procesora podany w poście, gdyż np. Refraction osiąga większe ode mnie prędkości 8).
Życzymy oczywiście dalszej owocnej pracy i czekamy z niecierpliwością na kolejne nowiny.

Uwagę na tego newsa zwrócił nam Zardon (tu), za co serdecznie mu dziękujemy :)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Froger
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 21:46

Post autor: Froger »

Dobra wiadomość. Dzięki niej istnieje nadzieja, że następna wersja emulatora pozwalać będzie na granie w niektóre tytuły w akceptopwalnej prędkości...
Mertruve
User
User
Posty: 50
Rejestracja: 20 lipca 2005, 10:47
Kontakt:

Post autor: Mertruve »

FPS 35 to już jest akceptowalna prędkość:) Poczekamy, aż dojdzie do 50 i można śmiało grać. Ważne, że tak szybko to wszystko postępuje.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Ale wiecie co jest w tym najlepsze? Że prawdopodobnie, "tak serio" będzie można pograć w następnej wersji po 0.9.1! (przypuszczalnie 0.9.2 :P ) skoro już teraz takie gry jak FFX osiągają najmniej 12 fps!... a przeciętnie ze 20. Rewelacja, kilka screenów z forum pcsx2:

Obrazek
Obrazek

Jedyna rzecz, jaka może martwić to wymagania sprzętowe...nie pytajcie mnie na jakim sprzęcie było to emulowane :P
Ja na szczęście nie bede mieć tego problemu, niedługo "unowocześniam" kompa :twisted:
Obrazek
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

hehehe jakies stare te screeny ja widziałem wiecej fps i to grubo ponad 100% szybkosci emulacji :D
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
Mertruve
User
User
Posty: 50
Rejestracja: 20 lipca 2005, 10:47
Kontakt:

Post autor: Mertruve »

Ciekawe kiedy Bomber... Poza tym na jakim sprzecie?;>
Froger
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 21:46

Post autor: Froger »

oczywiście że było - widziałem screena z FFX z prędkością ponad 50 kl/s. Teraz dzięki nowej wersji emu. w tym samym mioejscu prędkość podskoczyło do ok 80 kl/s

Odnośnie sprzętu to kosmos straszny: Ma Opterona 144 przetaktowanego na 2,8 GHz. Dla niewtajemniczonych to jest odpowiednik Athlona FX 57 na socket 939 ... Do tego giga ramu i GF 7900GTX ...
tomas1987
Junior
Junior
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2005, 23:34

Post autor: tomas1987 »

Co do karty graficznej to nie ma ona dużó do powiedzenia do FPS głuwnie chodzi o wysokie taktowanie procka. wystarczy by grafa była jakaś wmiare np 6600 czy coś podobnego poczytajnie sobie na forum pcsx2
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

Mertruve pisze:Ciekawe kiedy Bomber... Poza tym na jakim sprzecie?;>
jak pojechały szwedy...
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Screeny zapodane przez Zardona pochodzą z AMD64 3200+ Socket 754/Newcastle @ 2.2GHz (2203MHz)...

Natomiast >
Bomber pisze:hehehe jakies stare te screeny ja widziałem wiecej fps i to grubo ponad 100% szybkosci emulacji
oraz
Mertruve pisze:Ciekawe kiedy Bomber... Poza tym na jakim sprzecie?;>
Obrazek

tyle wyciąga się na Opteron 146 2.0Ghz @ 2.7Ghz, 1Gb DDR550, Nvidia Geforce 7900 GTX
2BII!2B
ODPOWIEDZ