PCSX2 Online WIP

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PCSX2 Online WIP

Post autor: winter_mute »

A nie mówiłem, że wrzesień będzie dobrym miesiącem dla emulacji :] Najpierw wysyp aktualizacji na szarej scenie, a dziś wręcz przełomowe info z czarnego obozu PCSX2. Ale do rzeczy - Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta z ogromną przyjemnością informuje, że wtyczka Dev9null odpowiedzialna za nieaktywną (w końcu tylko null) obsługę HDD, USB czy połączenia sieciowego odchodzi do lamusa, dzięki pracy GiGaHeRz`a udało się zemulować jedną z ww. funkcji, a mianowicie...
Obrazek
... obsługę portu Ethernet dzięki czemu nie będziemy jak dotychczas ograniczeni jedynie do samotnej rozgrywki, lecz możliwe stanie się stawanie w szranki z żywym przeciwnikiem czy to w sieci LAN, czy na dedykowanych serwerach w sieci internet. Jak zwykle, w przypadku nowo zaimplementowanych funkcji autorzy nie ograniczyli się do teoretycznych rozważań, lecz zamieścili obszerną audiowizualną dokumentację, po którą odsyłam Was na stronę domową emulatora PCSX2. Na zakończenie zostawiłem sobie dość nieprzyjemną dla co poniektórych informację - funkcje online emulatora wykorzystują mechanizmy antypirackie konsoli i bez własnoręcznie zrzuconego BIOSu działać niestety, a może stety nie będą.
2BII!2B
yoshi314
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 19 listopada 2006, 08:55

Post autor: yoshi314 »

bez własnoręcznie zrzuconego BIOSu działać niestety, a może stety nie będą.
jak dla mnie to bdb informacja. niestety pewnie wkrotce ktos opracuje hack ktory to ominie, bo kod zrodlowy pcsx2 jest na gpl :/

zreszta nie ukrywajmy - wiekszosc uzytkownikow emulatorow nie posiada wlasnych konsol, a moraly o tym ze "konsola mi padla i nie mam co zrobic z oryginalami" to mozna w 99% przypadkow miedzy bajki wlozyc.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tu nie chodzi o zabezpieczenia w kodzie PCSX2, tylko te występujące w BIOSie. Jeśli serwer wykryje (tak jak wykrywa obecnie modchipy) że masz niepełny (v0.9.4 będzie miał nowy format BIOSu), zmodyfikowany lub mówiąc prościej ściągnięty BIOS wtenczas po prostu Cię zablokuje.
2BII!2B
yoshi314
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 19 listopada 2006, 08:55

Post autor: yoshi314 »

nic nie wiadomo. nie tak dawno autorzy ktoregos z emulatorow planowali zaimplementowac w nim rozpoznawanie czy nosnik cd jest oryginalny - podobno jest to technicznie mozliwe.

inna sprawa ze granie z iso zabija ten pomysl.

bios juz zrzucilem z jednej ze swoich ps2ek. druga niedlugo tez sie doczeka. ale prawde mowiac, im dluzej mam ta konsole tym mniej ciagnie mnie do emulatora.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

nic nie wiadomo.
Ano, choć już zapowiedziano że granie online na ściągniętym BIOSie nie będzie możliwe.
nie tak dawno autorzy ktoregos z emulatorow planowali zaimplementowac w nim rozpoznawanie czy nosnik cd jest oryginalny - podobno jest to technicznie mozliwe.
Wiśta miała mieć, albo i ma takie mechanizmy.
im dluzej mam ta konsole tym mniej ciagnie mnie do emulatora.
Bo w zasadzie o to chodzi by mozna było pograć nie posiadając konsoli, choć z prawnego punktu widzenia nie jest to legalne. Tak czy siak dobrze prawisz, żaden emulator nie zapewni frajdy jaką daje gra na konsoli.
2BII!2B
yoshi314
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 19 listopada 2006, 08:55

Post autor: yoshi314 »

Tak czy siak dobrze prawisz, żaden emulator nie zapewni frajdy jaką daje gra na konsoli.
jednak w niektorych piekielnie trudnych grach przydaje sie emulatorowe "save anywhere" (*cough* dmc3 *cough* :D)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jednak w niektorych piekielnie trudnych grach przydaje sie emulatorowe "save anywhere"
Jednak niektórzy uważają to za zbędne, bądź zbytnio ułatwiające rozgrywkę, czasami spotkać się też można z opinią, że im gra trudniejsza tym większą frajdę sprawia jej ukończenie.

Generalnie kwestia SS jest imo dyskusyjna.
2BII!2B
reggi3
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:19

Post autor: reggi3 »

Jednak niektórzy uważają to za zbędne, bądź zbytnio ułatwiające rozgrywkę, czasami spotkać się też można z opinią, że im gra trudniejsza tym większą frajdę sprawia jej ukończenie.
swiete slowa
ODPOWIEDZ