Sprzęt.......

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Awatar użytkownika
Spojler
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 22:55

Sprzęt.......

Post autor: Spojler »

Mam pytanko czy mój sprzęt:

AMD Barton 3200+ /400
512MBDDR /400
GF 6800XT 128MB

da odpalić jakąkolwiek gre na ps2 za pomocą emulatoru żeby gry chodziły w miare??
Awatar użytkownika
draq
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 sierpnia 2006, 00:40
Kontakt:

Post autor: draq »

Tak, ja mam gorszy sprzęt i w miare chodzi więc tobie powinno dobrze pójść
Najwiekszą iluzją jest to, iż człowiek ma ograniczenia.
Awatar użytkownika
Spojler
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 22:55

Post autor: Spojler »

THX ....................
Szyna
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 19:45

Post autor: Szyna »

Nie będę zakładał nowego tematu , więc podłączę się do tego. Mam kompa : P4 2.4 Ghz (niedługo podkręcam) , 256 ramu 333 DDR , karta GF 4200 ti. Na pcsx2 na finalu X osiągam średnio 15 klatek. I tu moje pytanie - co bardziej zwiększy wydajnośc - zakupienie 2 kości 512 Mb 400MHz czy lepiej zainwestowąć w grafę( jakiegoś GF 6600 myślałem). Z góry dzięki za odpowiedź ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dość ciekawe pytanie a to ze względu na dość duży dylemat:
a) z jednej strony zakup karty graficznej umożliwi Ci wykorzystanie ZeroGS, a przez to zwiększenie prędkości i kompatybilności najnowszej odsłony PCSX2, choć gry PC tez powinny dostać kopa.
b) z drugiej zaś to 256MB Ramu woła o pomstę do nieba ;] i osobiście nie wyobrażam sobie pracy pod WinXP z taką ilością pamięci. Co więcej jej powiększenie korzystnie wpłynie na ogólną działanie systemu - co zresztą nie trudno zauważyć - windows będzie startował szybciej, programy będą pracować wydajniej, gry będą ładować się krócej, itd. itp.

W czym problem? W wyborze. Zadaj sobie pytanie czy zależy Ci na ogólnej poprawie działania komputera czy tylko na grach? Jeśli wybierzesz to pierwsze bez zastanowienia dokupuj RAM, jeśli myślisz o grach PC to warto zainwestować w grafikę bo to właśnie gry na PieCa będą miały z niej największy pożytek. Co do emulacji, nie mam zamiaru mydlić Ci oczu - jesli myślisz o konkretnym `booście` w PCSX2 musisz zmieniać wszystko :] Jeśli chodzi o inne/starsze emulatory to bardziej skorzystasz kupując RAM, bo kartę graficzną wykorzysta jedynie wspomniany wcześnie ZeroGS, tudzież PCSX2 (nie oznacza to jednak że klatki skocza nie wiadomo ile w górę).

Gdyby coś nie było jasne (późno jest zdeczka, oczy mi się zamykają) pisz śmiało... wyjaśnię problem, lub/i rozwinę temat o przystępniejszej porze.
2BII!2B
Szyna
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 19:45

Post autor: Szyna »

A jaką kartę lepiej wybrać , 128 MB RAM i szynę 256 Bit czy 256MB i szynę pamięci 128 bit ?
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

To bez roznicy najwazniejszym komponentem dla emulacji jest procesor oraz DDR ale w twoim przypadku i to i to jest potrzebne, ja uwazam ze Ramy na poczatek moglbys wziasc a potem karte np 6600 GT dobra wydajna i chodzi juz po 300zl na allego
Posiadane konsole:
PS3 :twisted:
Szyna
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 19:45

Post autor: Szyna »

procek raczej wyda bo po podkreceniu bedzie miał pewnie z 2.6 - 2.8 max.A z tego co widziałem na forum pcsx2 z 1 giga ramu i na 2300 mhz pentiumie ( co prawda z GF 7600 GT :P) ffx chodził coś koło 25-35 fps . Ram chcę kupić 2x512 MB 333 jednak MHz(mainboard nie udźwignie 400:( ) a kartę - myślałem nad tą - http://allegro.pl/item150088252_winfast ... 56bit.html. Dobry motyw że można z niej wycisnąć 16 potoków (o ile pozostałe 4 działają , muszę zagadać do sprzedawcy:) ) co myślicie o takim secie ?
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

A z tego co widziałem na forum pcsx2 z 1 giga ramu i na 2300 mhz pentiumie ( co prawda z GF 7600 GT Razz) ffx chodził coś koło 25-35 fps
Hmmm cos mi sie nie chce wiezyc ze jednordzeniowka pociagla. Ja jak mialem Intel Pentium 4 Extreme Edition 3400 @ 3700 1gb DDR 400mhz 6600 GT wyciagalem moze 35 klatek ale to chwlowe poniewaz duzo razy klatkuje
Dobry motyw że można z niej wycisnąć 16 potoków (o ile pozostałe 4 działają , muszę zagadać do sprzedawcy:) ) co myślicie o takim secie ?
Hmmm bezsens ja bym wymienil proca i ddr jesli chcesz grac w gry z PS2 poniewaz karta nie ma tu nic do rzeczy.
Ram chcę kupić 2x512 MB 333 jednak MHz(mainboard nie udźwignie 400:(
To zle poniewaz bardzo ograniczysz mozliwosci emu. Ja bym ci polecal dozbierac kasy poniewaz sprzet szybko tanieje a nie ma sensu juz pakowac w twojego kompa. Chyba ze masz ograniczony budzet. To pakuj w to chociaz mi sie wydaje ze to bezsens
Posiadane konsole:
PS3 :twisted:
Awatar użytkownika
ADIOo
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 14:36

Post autor: ADIOo »

witam dawno nie patrzyłem co sie dzieje z emulatorkiem ps2 i nie wiem czy juz mozna pograć np w tekken 4,5 i moze coś tez dobrego zeby dało sie grać a nie tylko pare klatek.

Sprzęt posiadam taki:
proc - Sempron 3000+ s.939
pamięci - KINGSTON DDR 512 MB / 400, CL 2.0 HYPERX - x2- czyli 1 Giga
grafika - PCIex GALAXY GF 7300 GT 128MB DDR3, 128 bit, 1.4ns

pośmiga cos na tym ładnie czy trzeba mieś proca 2 jajowego?


ps.
wiadomo coś o emu gamecuba? bo pograł bym w zelde :D widziałem tą nową i graficznie wymiata :)
ODPOWIEDZ