ffvii - spolszczenie, problem

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

nika2041
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2010, 13:52

ffvii - spolszczenie, problem

Post autor: nika2041 »

Witam, mam problem ze spolszczeniem, które sciągnęłam z waszej strony.
co prawda angielska wersja jest fajna, ale żeby lepiej zrozumieć fabułę gry, która jest intereująca, chciałabym, żeby bohaterowie mówili po polsku XD

gram w finala na epsxe 1.5.2, zamiast płytek używam iso. robiłam wszystko zgodnie z instrukcją z waszej strony, ale gdy odpalam Jenovę pisze: "Brak pliku podstawowego FFVIIPL.PPF". zaznaczam, że ściągnęłam ten plik, również z waszej strony w epsxe mam zaznaczone automatyczne ładowanie PPF'ów.

mam nadzieję, że tacy mądrzy ludzie jak wy pomogą mi rozwiązać ten problem XD.
pozdrawiam.
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Ściągnąłem przed chwilą oba pliki ze stronki i wszystko działa bez zarzutów.
Pytanie/sugestia: Czy wypakowałeś patch z archiwum? On tez jest skompresowany.
Innych pomysłów nie mam. U mnie wszystko działa jak należy.
Obrazek
nika2041
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2010, 13:52

Post autor: nika2041 »

oczywiście, że wypakowałam.
po to do was piszę, bo właśnie nie wiem czemu nie mogę sobie z tym dać rady ;p;p
greenmag

Post autor: greenmag »

napisz mi na gg postaram sie rozwiazac problem
gg: 6296075
RagnaR
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2011, 16:37

Post autor: RagnaR »

Witam. Nie chcąc zakładać już nowego tematu kieruje pytanie tutaj.
Otóż może jest to głupie pytanie, ale mam jeszcze jakąś nadzieję na to, że pogram sobie w Finala po polsku. Jak wiadomo spolszczenie działa do wersji PAL. Ja taką posiadam lecz mam grę po niemiecku. Z tego co wiem na stronie pisze , że gra działa do wersji PAL - ENG. Chciałem się tylko upewnić czy naprawdę nie da się nic zrobić aby również ja mógłbym zagrac sobie w tą grę po polsku.

PS. Wystarczyłby mi nawet język angielski, ale co z tego. Nie chcę się specjalnie bić w licytacjach na allegro o wersje angielską.

Pozdro

W razie czego podaję swój adres e-mail: piotrekn567@wp.pl
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Chciałem się tylko upewnić czy naprawdę nie da się nic zrobić aby również ja mógłbym zagrac sobie w tą grę po polsku.
Z tego co mnie wiadomo tłumaczenie nie będzie działać prawidłowo, na wersji innej niż PAL/UK.
2BII!2B
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Nie zadziała, bo pliki w wersji niemieckiej różnią się położeniem w obrazie i rozmiarem względem ich angielskich odpowiedników. Jestem prawie pewny, że dałoby się przerobić tłumaczenie (w ciągu paru tygodni) do każdej europejskiej wersji językowej, ale takowych niestety posiadam.
Obrazek
RagnaR
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2011, 16:37

Post autor: RagnaR »

Ok, szkoda, ale wielkie dzięki za pomoc ;)
Zdobyłem angielską wersję, tylko, że NTSC. Ale angielski w zupełności wystarcza, bo wszystko kapuje. Po niemiecku przeszedłem finala jak byłem w 3 klasie podstawówki. Nic nie rozumiałem, ale jakoś z solucją przeszedłem bez większych problemów. Najważniejsze, że teraz mam po angielsku i mogę powrócić do dzieciństwa i oderwać się trochę od rzeczywistości. Jeszcze raz wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ