Problem ze spolszczeniem

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Nie pamiętam jak dokładnie działa Alcohol, ale musisz dopilnować, żeby ISO było w formacie mode2 Form1. Mogę ci polecić IMGBurn, bo Alcohol może ci zrobić obraz o rozszerzeniu mdf/mds, a tego nie spatchujesz.
Dodam tu przy okazji, że patch 1.01 jest zrobiony w ppf3 i nie zadziała po wrzuceniu go do patches w epsxe. Trzeba spatchować iso.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie pamiętam jak dokładnie działa Alcohol, ale musisz dopilnować, żeby ISO było w formacie mode2 Form1. Mogę ci polecić IMGBurn, bo Alcohol może ci zrobić obraz o rozszerzeniu mdf/mds, a tego nie spatchujesz.
Alcohol ma wbudowany analizator struktury i sam dobierze większość parametrów dla wciśniętego nośnika - w tym wspomniane Mode2 Form 1, co widać na nowym screenie. A polecam go z trzech powodów:

1) Bez problemu zrzuca obrazy do formatu starego wypasionego CloneCD czyli IMG + SUB + CCD, któy to moim skromnym zdaniem był nie do przebicia
2) tworzy pełnowartościowy obraz 1:1, z gwarancją że 100% danych zawartych na płycie znajdzie się w ISO, z czym większość wynalazków typu PSX ISO maker ma problem
3) ma świetny algorytm korekcji i ew. pomijania błędów, co w przypadku gier na PSXa stawia go w mojej hierarchii wyżej aniżeli IMGBurn, który przy grubszej rysie, gorszej nagrywarce, po prostu, zatrzyma się z komunikatem błędu.

Wiesz, nie krytykuję wcale IMGBurn, bo sam korzystam i bardzo lubię podobnie jak jego protoplastę, czyli DVDDecrytora, to są świetne programy do pracy z ISO i nie tylko, a w przypadku zabaw z DVD nie ma nic lepszego, niemniej już kilkakrotnie rozczarowałem się w przypadku zrysowanych płyt CD i w ich przypadku korzystam i polecam właśnie Alcohol - z płytą musi być wręcz tragicznie by program zawiódł, dla przykładu jako jedyny, bez większych potów zrzucił mi obraz cioranego przez pół roku po stole CD-ka, które IMGburn nie potrafił przemielić na 3 napędach. Jeżeli wzięli coś więcej niż nazwę formatu z CloneCD to jest też szansa, że poradzi sobie z okrągłymi rysami, jak to potrafił zrobić rzeczony program, jednakże tak zjechanych płyt nie mam pod ręką, więc tą końcową dygresję pozostawiam tylko pod znakiem swoich pobożnych życzeń.

P.S. żeby nie było, spory mankament alcohola to jego hmm, ergonomia, inicjacyjna funkcjonalność, nie wiem jak to nazwać, kuku jest takie, że aby wszystko dobrze śmigało, to należy włożyć płytkę zanim się cokolwiek zacznie klikać, w zasadzie to najlepiej włożyć nośnik jeszcze przed włączeniem programu. druga sprawa - napęd jest zablokowany na czas działania aplikacji.
Ok już nie przerywa. Ale widzę, że jest dużo błędów typu: Błąd odczytu sektora XXXX (XXXX - cyferki). W 13.5% w 48 minut, trochę długo sobie poczekam
Możesz przyśpieszyć odczyt do 8 albo nawet 16x, co nie przeszkadza np. mojemu zew. napędowi, z kolei napęd wciśnięty w laptopa miewa czasem problemy z odczytem przy większych prędkościach, pomimo że to LG. Więc można podejść do tego w sposób następujący, zaczynasz od prędkości wysokiej np. 16x, a jak widzisz/słyszysz że napęd strasznie mieli, pasek postępu stoi, a okno loga sypie read retry + error to zmieniasz prędkość na połowę niższą i jedziesz raz jeszcze. Generalnie jak napisałem powyżej to w głónej mierze zależy od możliwości i stanu napędu - musisz przetestować sobie sam jaka prędkość jest w Twoim przypadku optymalna.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

...

Post autor: Yohokaru »

Nie ma zadnego problemu, aby Alcohol zrobil obraz w ISO. Nawet jesli kolega zmieni predkosc odczytu,to i tak przy "bad sectorach" bedzie zwalniac. Tylko wazne jest,aby nie bylo zbyt wiele tych bledow, gdyz po nagraniu takiego ISO moga pojawic sie problemy z odczytem plyty w tych sektorach. Jako przyklad podam zarysowane przez mojego kuzyna MOH na PSX. Tak dbal o dysk,ze przy 98,1% bylo tyle bledow,ze nagrana potem kopia ladowala poziom pol godziny o samym boocie nie wspominajac...(na epsxe pojawialy sie tylko usterki obrazu w filmikach).
Awatar użytkownika
lol123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 16:26

Post autor: lol123 »

na 16x dochodzi do 65% i znów spowalnia. Próbowałem pozostałe prędkości i dalej się zatrzymuje. Czyż może być to spowodowane stanem owej płyty?
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

...

Post autor: Yohokaru »

Innej przyczyny problemu niestety nie widze... Skocz do jakiegos kumpla i sproboj to zgrac, a nuz sie uda gdyz naped napedowi jest nierowny i jeden odczyta lepiej, a drugi gorzej. Z mojej strony to tyle. Zycze powodzenia:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

zanim się nabiegasz spróbuj zrzucić grę za pomocą IMGBurn jak sugerował browar... a nóż widelec :)
2BII!2B
Awatar użytkownika
lol123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 16:26

Post autor: lol123 »

Po dluzszym odstepie czasowym, do calosci podszedlem jeszcze raz, tak na spokojnie. Przeczytalem z dokladnoscia wszystkie rady i przystapilem do dzialania od razu z programem IMGBurn.
Trzy tygodnie pozniej, siedzac godzinami przeszedlem gre FF7 i to PO POLSKU, a wszystko dzieki milej obsludze. Dzieki wszystkim za pomoc!!!
ODPOWIEDZ