Problem ze swapem dysków / save'ami Final Fantasy 8

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Kawamori
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 14:27

Problem ze swapem dysków / save'ami Final Fantasy 8

Post autor: Kawamori »

Witam, byłbym ogromnie wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi rozwikłać mój problem.
Gram w FF8 na ePSXe, po długich zmaganiach z configiem udało mi się wreszcie tak ustawić pluginy żeby gra przyzwoicie chodziła. Tak przeszedłem pierwszy dysk, i tutaj pojawia się problem:
pokazuje się okno "Insert Disc 2", więc wciskam esc., daję opcje Change Disc, odpalam .iso drugiego dysku i pojawia mi się ekran "wrong disc". nie mam pojęcia czym to jest spowodowane i jak to rozwiązać, jeśli ktoś wie jak to naprawić...
Dowiedziałem się też że jest jeszcze taki sposób, aby odpalić drugą płytkę i wczytać zapis ten z końca pierwszego dysku, ale ja cały czas zapisywałem grę do state'ów epsxe (obie karty miałem zapchane innymi save'ami). Na szczęście, pomyslałem, mam save state w momencie pokazania się okna zapisu do karty pamięci na koncu 1 płyty, więc usunąłem wszystkie stare zapisy z kart pamięci, odpalam ten state, i próbuję zapisać grę do karty pamięci, ale wyskakuje mi komunikat "no empty blocks", pomimo że karta jest pusta.
Idąc dalej odpaliłem grę od początku i zapisało mi bez żadnego problemu. Nie chcę od nowa przechodzić całej pierwszej płyty, czy jest jakies rozwiązanie moich problemów?
Awatar użytkownika
dante195
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 18 października 2006, 09:26

Post autor: dante195 »

Ja bym radził użyć innego emulatora, np. pSX albo zeskanować ECCRegen'em drugi dysk
Kawamori
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 14:27

Post autor: Kawamori »

Inny emulator odpada bo przecież chodzi mi o to żeby nie przechodzić od początku całej płyty, a state'a z epsxe chyba na pSX nie przeniose.
A o co chodzi z tym ECCRegen'em?
Awatar użytkownika
dante195
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 18 października 2006, 09:26

Post autor: dante195 »

ECCRegen wyczyści ci błędy w obrazie płyty, jeśli jakieś są. Spróbuj różne wersje emulatora, np. epsxe 1.5.2, przynajmniej będzie wiadomo co się dzieje podczas zamiany płyty
ODPOWIEDZ