GamePad, ale jaki?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Vitarion
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 18:57

GamePad, ale jaki?

Post autor: Vitarion »

O ile w kompach siedze już ładne pare lat, to z PSX-em or PS2, miałem doczynienia jedynie w sklepie jak sobie czytałem ich parametry.

Narazie zassałem ePSXe, pluginy(nawszelki wypadek po 3 do każdego urządzenia) i "skombinowałem" BIOS-y (też 3).

Tak na wypróbowanie, żeby sprawdzić czy to wogóle chodzi, wyszperałem gdzieś jakiegoś Mortala3. WOW Nawet się odpaliło. Tyle, że emu chyba nie za dobrze emuluje przycisk "Start". Co prawda nie bawiłem się nigdy w żadne emu, ale nie wydaje mi się, żeby to była niekompatybilność gry i ePSXe-a (o ile znam się na programistyce, to gra by raczej się wogóle nie odpaliła), a do tego inne (nie jestem pewien czy wszystkie) klawisze działają. Z tego wnioskuje, że ePSXe ma po prostu proble z emulacją klawiatura-pada.

Podejrzewam, że najlepszy rozwiązaniem, jest kupić sobie po prostu jakiego GamePada. Akurat z tym by raczej nie było problemu, tyle że nie jestem pewien czy wszystkie pady PC, można !bez problemu! emulować na PSX?

Więc to pytanie kieruje do ludzi, którzy taki osprzęt już posiadają lub mają w tych prawach jakieś doświadczenie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Trochę zamieszałeś i nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale
WOW Nawet się odpaliło. Tyle, że emu chyba nie za dobrze emuluje przycisk "Start".
wydaje mi się, że ePSXe nie reaguje na polecenia kontrolera (co interpretujesz jako brak możliwości wciśnięcia START). Spowodowane jest to prawdopodobnie przez fakt, że gra nie obsługuje analogowego kontrolera. Rozwiązaznie: wciśnij klawisz F5 i wszystko będzie OK. jesli grasz na klawiaturze zalecałbym jednak wybranie trybu Digital Only w konfiguracji kontrolera gdyż tryb Digital/Analog wymagany jest jedynie przez niektóre tytuły tj.: Ape Escape.
tyle że nie jestem pewien czy wszystkie pady PC, można !bez problemu! emulować na PSX?
Ogólnie rzecz ujmując TAK, ale bywają problemy w przypadku:
- emulacji, gdy podłaczone mamy jednocześnie dwa pady
- padów z funkcją Force Feedback
2BII!2B
Vitarion
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 18:57

Post autor: Vitarion »

He he

Przez "Start" rozumiem klawisz na standardowj padzie PS, oznaczony słówkiem "Start".

A co do przełącznia emu pady z DigiO, na Digi/Ana - próbowałem, przy tej emulacji to właściwie już żaden klawisz się nie emuluje. Po prostu nie działają i tyle. Z opcjiami to raczej się już nic nie wymyśli, bo przetestowałem na wszystkich. Podejżewam, że ePSXe ma problem z przekierowniem sygnału z klawisz zwykłej klawiatury na emulowany port BIOS-a PSX.

W sumie jakiś Pad to i tak by się przydał, więc było by miło usłyszeć jakieś recenzjie na temat kilku(set;D) wybranych modeli.

Z góry - Dzięki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Przez "Start" rozumiem klawisz na standardowj padzie PS, oznaczony słówkiem "Start".
Hehe... dziwne - pierwszy raz spotykam się z czymś takim, żeby klawisz start nie działał podczas gdy inne pracują bez zarzutu...
Może przypisałeś przycisk do klawisza zarezerwowanego przez jakąś funkcję emulatora [klawisze F1-F12] lub pluginów [np. Insert, Home, Delete.. itd w pluginach Pete`a] spróbuj przypisać start np. do klawisza M... Całkiem wygodna jest konfiguracja typu:
-> kierunki - strzałki,
-> X, O, trójkąt, kwadrat - klawisze W, S, A, D
-> select, start - klawisze N, M
Jeśli nie pomoże to rzeczywiście może to być jakiś bład przy obsłudze MK3... zdarza się - aby mieć pewność po prostu sprzwdź czy problem wystepuje w innych grach.
W sumie jakiś Pad to i tak by się przydał, więc było by miło usłyszeć jakieś recenzjie na temat kilku(set ;D) wybranych modeli.
Osobiście polecam zakup przejściówki PSX/PS2-PC USB, dzięki której podłączysz kontrolery z PSX/PS2 do PieCa. Zaś wybór samych kontrolerów jest wręcz ogromny zazrówno pod względem ceny 15-70zł, jak i stylistyki. Podłączone w ten sposób pady działają b.dobrze, który jednak wybrać - to zależy od Ciebie > musisz sam iść, pooglądać, zobaczyć który najlepiej leży w dłoni, który najbardziej podoba Ci się wizualnie i nabyć swojego wybrańca. Sam stosuje takie rozwiązanie i musze powiedzieć że jestem z niego bardzo zadowolony.
2BII!2B
Szczuru

pad

Post autor: Szczuru »

Nie chce mi sie czytac wszytskich potoof bo to troche duzo ale z nawy topica wynika że zatstanawiasz się nad padem do emulca ja mam orginalnego Duala podłaczonego do PC zajrzyj na www.skaner.com.pl ->konsole Sprzet tam sa 2 przejściówki LTP (bez wibracji) i usb z wibracjami (ja mam usb)
Bardzo Wygodnie sie gra gałki działają
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

A mi właśnie dzisiaj przysłali Arcade sticka :D, lecz nie jestem FULL zadowolony :/ gałka jakoś tak "dziwnie chodz" jakby styki były dupnięte, ale podejrzewam że to kwestia przyzwyczajenia, a zresztą nawet na nim nie gralem bo przejściówki jeszcze nie kupiłem :].
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
ODPOWIEDZ