Virtual PC 2004

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Virtual PC 2004

Post autor: blaq »

Czy ktoś na forum używa tego programu ? Ja używam go do grania w stare gry pod dosa.Mam pytania dotyczącego niego: 1.Czy ktoś wie jak zmienić kartę graficzną w tym programie? 2.Czy ktoś mógłby dać mi dobrze skonfigurowane config.sys i autoexec.bat, bo niektóre gry mi się nie chcą uruchomić (chociaż gry oparte na buildzie chodzą bardzo dobrze)
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Uzywac nie uzywam, ale nie lepiej sie pobawic w skonfigurowanie DosBOX-a? ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Post autor: blaq »

Z DOSBoxa korzystam, ale głównie do przygodówek.Blood i Duke Nukem 3D chodzą pod nim bardzo kiepsko.Jeśli masz dobry plik konfiguracyjny to czy mógłbyś mi go podesłać ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

blaq pisze:Z DOSBoxa korzystam, ale głównie do przygodówek.
Skoro o przygodowkach mowa, pragne polecic pewien darmowy emulator tychze. ScummVM, bo o nim mowa, dedykowany jest niezapomnianym tytulom poiny'n'click ze stajni Lucas Arts . Pozycje takie jak The Dig, The Curse of Monkey Island czy Maniac Mansion, znane sa kazdemu szanujacemu sie graczowi. ScummVM daje mozliwosc bezproblemowej zabawy w kilkadziesiat gier zlotej ery przygodowek. Piszac bezproblemowej, mam na mysli pelna obsluge AUDIO oraz perfekcyjnie wyswietlana grafike, z mozliwoscia zastosowania rozmaitych filtrow 2D, co z pewnoscia ucieszy tych, ktorych razi pikseloza. Purysci posiedza na pustakach. :]

Goraco zachecam do zapoznania sie z ww. softem. Intuicyjna obsluga, licencja freeware i szeroki wachlarz mozliwosci z pewnoscia uciesza zwolennikow oldschool'owego klikania.
ODPOWIEDZ