C433, 256 ram, NVIDIA TNT2 Alladin - jakie ustawienia?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
yaro
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2003, 00:55

C433, 256 ram, NVIDIA TNT2 Alladin - jakie ustawienia?

Post autor: yaro »

Witam!
Mam problem z dobraniem optymalnych ustawień w moim epsxe'ie 1.5.2.
Mój komp to:
-Celeron 433
-256 RAM
-NVIDIA Aladin TNT2 - zintegrowana [32 MB]

Już tylu ludziom pomogliście, pomóżcie i mnie :)
Jakie powinienem wszystko poustawiać zeby np. Teken 3[pal] działał płynnie i wyciągał przynajmniej te 4 FPS? Jakiego pluginu do grafy powinienem użyć?
I tak wogóle, czy mój sprzęt nadaje sie do emulacji PSX'a i jaka ona ewentualnie będzie?

z góry dzięki!
.:: you must fight of your freedom if you want be free!!! ::.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Mój komp to:
-Celeron 433
-256 RAM
-NVIDIA Aladin TNT2 - zintegrowana [32 MB]
I tak wogóle, czy mój sprzęt nadaje sie do emulacji PSX'a i jaka ona ewentualnie będzie?
Nadaje się jak najbardziej:). W zasadzie taki komp pozwala na w miarę szybką i bezstresową emulację wiekszości tytułów (wiem bo sprawdzałem:)). Jednakże będziesz się musiał obejść bez niektórych fajerwerków graficznych (screen smoothing) oraz odpuścić sobie (pozytywne)wibracje.
Wszystkie informacje na temat wyboru i konfiguracji plugin'ów znajdziesz tutaj:http://www.psemu.pl/modules.php?name=Teksty

W skrócie to będzie tak:
Plugin graficzny
Posiadasz Rive TNT 2, więc najlepszm rozwiazaniem jest Pete`s DX6 (v. 1.72). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać P.E.Op.S. Soft Driver (v. 1.12) - jest to jednak software'owy plugin, który nie dopala grafiki tak jak poprzedni, dlatego wygląda ona jak na PSX'e.

Plugin dźwiękowy
Moja (i nie tylko moja) rekomendacja : Eternal SPU (v. 1.4) - plugin posiadający największe mozliwości i oferujący najbardziej zgodny z prawdziwym dźwięk. Ponieważ jesteś początkujący możesz/powinieneś na początek użyć ePSXe SPU core (v. 1.5.2 ), gdyż nie wymaga on konfiguracji.

Plugin CDR
1)P.E.Op.S. CDR Driver - największe mozliwości
2)Xeven's Cdr Driver - z opcją autodetect, praktycznie nie trzeba konfigurować
Należy pamiętać, aby zainstalowane były sterowniki ASPI, jeśli konfiguracja systemu tego wymaga.

BIOS
O BIOSie przeczytaj sobie sam:)

To by było na tyle. Mając przed sobą teksty z działu Konfiguracja powinieneś "złozyć" i odpalić ePSXa.

BTW.
Jakie powinienem wszystko poustawiać zeby np. Teken 3[pal] działał płynnie i wyciągał przynajmniej te 4 FPS?
Jeżeli chcesz zadowala Cię gra w Tekkena 3 z prędkością 4fps, to gratuluję dobrego samopoczucia :mrgreen:
Jeżeli zaś chodzi Ci o inne fps'y to na PAL'owym TK3 nigdy tylu nie wyciągniesz (PAL - max. 50fps <a więc mniej niz "te" 4fps>, NTSC - 60fps). Po odpowiednim skonfigurowaniu emulatora powinieneś być zadowolony (choć polecam TK3 NTSC >>>speed up). Czy jush mogę życzyć miłego grania :P :?:
yaro
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2003, 00:55

Post autor: yaro »

sorry za te 4 fps'y :) oczywiście chodziło mi o min. 40 fps'ów! Taki glupie niedopatrzenie z mojej strony....
A jeśli chodzi o to czy Twoje porady odniosą pozytywny skutek, to okaze sie za chwile.....
.:: you must fight of your freedom if you want be free!!! ::.
yaro
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2003, 00:55

Post autor: yaro »

no i nici z tego całego zamieszania :( Mój komp to wielka kupa g***a.
Karta graficzna najwyraźniej nie wytrzymuje tych magicznych czterdziestu kilku klatek/s. Ściągam sobie inne emulatorki, moze będzie jakaś poprawa.... bo na epsxe, nie da rady.... mimo że ściągnąłem sobie PluginsPack, gdzie przetestowałem mase pluginów graficznych to i tak połowa nie działa a druga połowa nie daje zadnej poprawy grafy :(
Ale i tak serdeczne Ci dzięki za okazaną pomoc!!!
.:: you must fight of your freedom if you want be free!!! ::.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

I jush jest koniec.. Nie ma jush nic... Kombinuj dalej... Może pomoże:)

1) Zainstaluj najnowsze sterowniki do kart NVIDIA'i (detonatory
2) Zmień rozdzielczość na najmniejszą:(
3) Pokombinuj z Texture Quality i Texture Filtering
(w plugach Pete'a)
4) Możesz użyć VGS'a, nie powinno byc tak żle
5) Możesz użyć software'owego plugina bez dopalania grafy
6) Ustaw głębie kolorów na 16bit (tak samo musi być w ustawieniach video card)

I w końcu...

U mojego kumpla (C333, 64 SDRAM, Jakieś Banshee<12mb) w Tekkena można było prawie bezstresowo grać... Natomiast na VGS'ie gra choć nie wyglądała pięknie:) była jak najbardziej zjadliwa. Także kombinuj dalej...
I nie narzekaj na kartę... Ludzie mają gorsze (vide kumpel :))
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Prazypominam i instalacji niezbędnych sterów - w tym przypadku nie można zapomnieć o ASPI, a detonatory nie muszą być najnowsze > w końcu to tylko TNT2 :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ