Wibracja w padzie niedziala :(

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Gość

Wibracja w padzie niedziala :(

Post autor: Gość »

Mam pytanie jak ustawic aby wibracja w padzie dzialala. Sam pad oczywiscie dziala, brakuje tego jednego bajerka "VIBRY". PAd jest firmy Mediatech na USB. Chodzi mi o gre np Tekken3 w ktorej ustawilem vibra on.W konfiguracji tez cos probowalem zmieniac ale niewychodzi.CZy to sie da wogole zrobic ?
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

:( Ja mam ASa (Arcade sticka dla niew i/a domych :D) który "OBSŁUGUJE" wibracje, ale w realu ich nie osługuje (przynajmniej na ePSXe), u ciebie może byc inaczej ;],
I PORAZ KOLEJNY DZISIAJ MUSZę (nie muszę ale chce, bo to jest jak widze ważne) KOPIOWAć TEXT. Po pierwsze czy masz zainstalowanego DX9 (DirectX 9) po drugie w opcjach sterowania musisz ustawić w tabelce vibrations musisz ustawić interfejs DirectX
Duży silnik:Constant a mały silnik : Sine (mogłem poprzekręcać te dwa ostatnie...
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja jeszcze od siebie dodam, ze najnowsze sterowniki do pada to tez podstawa... Jak sciagnalem najnowsze do mojego Thrustamster Dual Power 2 to od razu wibracje zaczely pod ePSXe chodzic...

Jedyne co mnie rozwalilo, to ze musze miec na obydwa silniczki ustawione constant, ale i tak nie jest zle... bo moj pad nie obsluguje Sine :?
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Gość

Post autor: Gość »

Dalej niedziala.Oczywiscie ma DX9. Ustawialem w konfiguracji pada na DirectX i zmienialem te opcje sliniczkow z sine na const i odwrotnie i oba na const i oba na sine i nic. Niewidac vibry :(( Pod gram na PC vibra dziala.W czym moze byc problem
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sam pad oczywiscie dziala, brakuje tego jednego bajerka "VIBRY". PAd jest firmy Mediatech na USB.
Hehe, kolejna osoba z takim padam (mieliśmy już jedną czy dwie na forum z identycznym padem i problemem). Sam nawet miałem MT-160, ale dałem go bratu bo nie ma możliwości by uruchomić wibracje na ePSXe 1.5.2 i sam zaopatrzyłem się w przejściówkę + PSX DualShock. Mały gałgan powiedział, że idzie włączyć wibre w PCSX 1.5 używając pluginu Harakiri, ale osobiście tego nie sprawdziłem więc nie będę komentował...
Po pierwsze czy masz zainstalowanego DX9
To stwierdzenie tyczy się jedynie systemu WinXP - pod 98 wibracje działają bez problemów pod DX8. Co więcej GamePad firmy MT z powodu kiepskich sterowników wywalają error podczas konfiguracji FF co praktycznie uniemożliwia włączenie wibry pod XP. Co prawda raz nam się udało jakim cudem po zainstalowaniu DX9 i sterów dla użądzenia PSX Vibration Feedback Conwerter oraz sterowników Super Dual Box`a uruchomić wibracje pod XP, ale po ostatnim padzie i przywracaniu systemu znów ich nie ma.

Jednym słowem z padami firmy MT jest jeden wielki kłopot... dotyczy to również ePSXe 1.5.2 (nie idzie uruchomić wibracji)... trzeba poczekać na obsługę zew pluginów sterowania i spróbować użyć p Harakiri.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Mi na starszych sterownikach na grach PC tez wibracja dzialala, a w ePSXe nie... :? Jeszcze raz powtorze... sprawdz czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do pada... jak sie okaze, ze tak/po zainstalowaniu najnowszych dalej nie bedzie wibracji w ePSXe to niestety nic nie poradzisz... bedziesz musial cierpliwie czekac na jeszcze nowsze sterowniki, lub miec nadzieje, ze pod ePSXe 1.5.3, ktore sie zbliza wielkimi krokami bedzie dzialac...

Nara...

edit: widze, ze winter_mute mnie uprzedzil :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Gość

Post autor: Gość »

Ok REasumujac porazka. A czy moge do tego pada wgrac jakies inne sterowniki niz te co dostalem. SA jakies uniwersalne czy cos zeby to lepiej moglo dzialac czy mam poprostu czekac a z mediatech wypusci jakies nowe?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A czy moge do tego pada wgrac jakies inne sterowniki niz te co dostalem.
Możesz spróbować poszukać i wypróbować takich: PSX Vibration Feedback Conwerter lub takich : Super Dual Box (o tych był nius na stronie wraz z linkami do plików, ale nie jestem pewien czy nie przekręciłem nazwy - musisz sam poszukać). Poza tym nie jestem pewien czy to da jakiś skutek - nie próbowałem pod Win98, a pod XP na bank nie działa.
czy mam poprostu czekac a z mediatech wypusci jakies nowe?
Wydaje mi się, że się nie doczekasz :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ