Porty w firewall'u .

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Porty w firewall'u .

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Moje pytanie jest następujące : jeżeli otworzyłem porty w firewall'u tcp (przesył danych) i udp (wysyłanie danych) to czy istnieje zagrożenie przejęcia kontroli nad komputerem (firewall nadal jest , ale dwa porty są otwarte) . Czy nic się nie stanie jak nie będe miał na swoim komputerze trojana lub jakiegoś innego złośliwego programu ?
ThomasAnderson
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jeżeli otworzyłem porty w firewall'u tcp (przesył danych) i udp (wysyłanie danych)
Na dzień dobry polecam zajrzeć do źródeł, przeczytać co to takiego TCP oraz UDP i zastanowić się czy to co napisałeś powyżej ma jakikolwiek sens?
zy istnieje zagrożenie przejęcia kontroli nad komputerem (firewall nadal jest , ale dwa porty są otwarte)
1) To nie są porty.
2) Zarysowany wcześniej związek pomiędzy TCP/UDP i syg. przy/wy~chodzącym jest bez sensu.
3) Firewall z wyłączonym filtrowaniem protokołów TCP/UDP jest bezużyteczny...
4) ... ergo zagrożenie jest jak najbardziej realne.
Czy nic się nie stanie jak nie będe miał na swoim komputerze trojana lub jakiegoś innego złośliwego programu ?
Nigdy nie mów nigdy: brak wirusów i innego rodzaju złośliwego oprogramowania nie oznacza że możesz czuć się bezpiecznie, a Twojemu komputerowi nic się nie stanie. Prosty przykład - przykręć/przyspawaj sobie piorunochron do obudowy, poczekaj do pierwszej lepszej burzy i obserwuj jak z Twojej maszyny zrobi się grill. Niby skrajne spojrzenie, ale ostatnimi czasy po serii okolicznych burz miałem przyjemność,a może nieprzyjemność naprawiania ok. tuzina komputerów.
2BII!2B
ODPOWIEDZ