Najładniejsza grafika

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Xian
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2003, 15:58

Najładniejsza grafika

Post autor: Xian »

Jestem ciekaw więc zapytam.Załóżmy że dysponuje super sprzętem czy mogli byscie podac mi ustawienia graficzne ktore dałyby najładniejszą grafike w GT2:jakie filtrowanie itd( chodzi mi o ustawienia pluginu graficznego)Z góry dziękuje i pozdrawiam.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Załóżmy że dysponuje super sprzętem
Właśnie przygotowuje aktualkę dla działu {Teksty > Konfiguracja} i będzie w nim uwzględniony nowy plugin Pete`s OpenGL2 v2.0, który przeznaczony jest dla sprzętu o jakim może piszesz, bo minimum do jego używania to: CPU2GHz / 512-1024 MBRAM / Doskonała karta graficzna (GF:FX lub ATI R9700 lub lepszy)...

...jednakże trudno tak dyskutować na sucho - podaj konfigurację sprzętową i porozmawiamy...
2BII!2B
Xian
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2003, 15:58

Post autor: Xian »

No to lecimy:
P4 2,66 Ghz
512 ram 400
ATi Raden 9600 Pro
to tyle aha to sprzęt mojego kolegi , ale chciałbym zobaczyć jak będzie to wyglądało u niego bo z mojego już wiecej nie wyciągne :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Osobiście posiadam sprzęt o parametrach zbliżonych do podanych przez Ciebie i szczzerze mówiąc nie uważam go ani za nowy (ma już 2 lata), ani za szczególnie wygórowany (jak na dzisiejsze czasy)... Tak czy owak podam Ci moje ustawienia zmodyfikowane dla Radeona (sam mam GF4Ti)
  • Plugin: Pete's OpenGL Driver 1.73
    Resolution/Color:
    - 1024x768 Fullscreen - NO desktop changing [32 Bit]
    - Keep psx aspect ratio: off

    Textures:
    - B8G8R8A8
    - Filtering: 6
    - Hi-Res textures: 1
    - VRam size: 0 MBytes

    Framerate:
    - FPS limitation: on
    - Frame skipping: off
    - FPS limit: Auto

    Compatibility:
    - Offscreen drawing: 3
    - Framebuffer texture: 2
    - Framebuffer access: 4
    - Alpha multipass: on
    - Mask bit: on
    - Advanced blending: on

    Misc:
    - Scanlines: off
    - Line mode: off
    - Unfiltered FB: off
    - 15 bit FB: off
    - Dithering: off
    - Screen smoothing: off
    - Screen cushion: off
    - Game fixes: on
    ( włączyć opcje: Direct frqamebuffer updates / Use old frameskipping /Fake sub. blending / Mixed Software FB access)
Nie można zapomnieć o zainstalowaniu najnowszych sterowników Cat 3.5 (czy jaki tam jest najnowszy) i ASPI czy doborze odpowiedniego SO (pod XP stery dla Radeonów sprawują się o wiele lepiej - podobnież w operacjach na FB są 5x szybsze)...
warto też włączyć jakieś porządne filtrowanie w panelu sterowania kartą graficzną....

... Tak czy owak nie spodziewałbym się cudów graficznych - gra wydana została dość dawno, a max z jej możliwości można wycisnąć już na o wiele słabszym sprzęcie - jeśli chcesz zobaczyć cuda na ePSXe zaopatrz się w ChronoCrossa i odpal go z tymi ustawieniami + dodatkowym sgf dla tej gry.

Po GT2 zaś możesz spodziewać się efektów tj. te: SCREEN1, SCREEN2, SCREEN3.
2BII!2B
myfek

Post autor: myfek »

a ja mam athlona 1700 xp +, 256 ddr(pc266) i geForce 2 MX400 :) to jezeli mozecie to podajcie mi jakie by były najlepsze ustawienia dla mojego kompa, bo ja jestem z tego zielony i nawet nie wiem jakie pluginy mam wziasc :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Zależy w co chcesz grać bo sppora częśc tytułów wymaga wł/wył niektórych opcji (instrukcje co i w czym włączyć są opisane m.in. w Liście kompatybilności)
2. jednakże ogólnie rzecz ujmując podstawowe ustawienia (Opisane w dziale Tekst > Konfiguracja) dla pluginów:
- wideo: Pete`s OpenGL (wchodzi w skład pliku Pete`s GPU)
- dźwięk: Eternal SPU
- CDR: PeopS CDR
powinny być dobre.
3. Zajrzyj też do działu FAQ - przydatna lektóra dla początkujących.
4. Znajdziesz tam info np. o niezbędnych sterownikach. Przeczytaj bo to ważne
5. Wszystkie niezbędne pliki (oprócz BIOSu - tego musisz poszukać sam) znajdziesz w dziale Download.
2BII!2B
ODPOWIEDZ