Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Zakup GamePada Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2009 02 13 00:38    Temat postu:    

Cytat:
3. http://www.allegro.pl/item543999903_konwerter_do_joypada_ps2_ps3_swiat_gier_w_wa.html (a ta pasuje nawet do DS3)

Ta przejsciowka pozwala podlaczyc DS2 do PS3 . Pady do PS3 maja w sobie wejscie mini USB wiec przejsciowki nie potrzeba.
Cytat:
2. Pad Logitech ChillStream Controller - ok. 150zł, taki remake pada od Xbox 360, bez wibracji ale za to z systemem chłodzącym dłonie (lol!)

Pad calkiem niezly, osobiscie posiadam i polecam. W miare wytrzymaly ( dziala perfekcyjnie po kilkudziesieciu upuszczeniach), po mniej wiecej pol roku przerwal sie kabel ale jest gwarancja (rok albo dwa, nie pamietam dokladnie). Chlodzenie calkiem niezle, dzieki niemu pad jest caly czas zimny. Pod XP potrzebuje sterownikow zeby dzialalo w nim chlodzenie, pod Vista wystarczy go tylko podlaczyc. Najwieksza wada jest brak wibracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 14 00:30    Temat postu:    

Jak się okazało, do padów od Xbox 360 też nie potrzeba przejściówki. Ich wtyk stanowi wejście USB, a Microsoft udostępnia odpowiednie sterowniki.
...No i teraz dopiero mam problem co wybrać :D

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG 
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 14 01:48    Temat postu:    

Ja moge ci polecić pady do xboxa mam dwa co prawda nie podpinałem ich do pc ale wspaniale leżą w dłoni i świetnie się na nich gra.

Powrót do góry
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 14 19:02    Temat postu:    

Wybór ostatecznie padł na legendarnego DualShock 2.
Pad od Xboxa 360 fajnie leży w dłoniach (to fakt), ale niestety posiada tragicznego krzyżaka (który w moim wypadku jest dość często wykorzystywany - chociażby w bijatykach).
Cóż mogę powiedzieć - DS2 jest stosunkowo prosty w budowie (porównując go do dzisiejszych standardowych padów, chociażby Manty), lekki (co trochę dziwi) ale zarazem wygodny i praktyczny. Przejściówka, którą kupiłem (na szczęście) wspaniale odwzorowuje wibracje (przetestowane na wersji demo Burnout Paradise), co w padach Manty raczej nie było obecne (jednolite wibracje, bez dodatkowych bajerów). Martwi mnie nieco kabel (przy padzie), który jest bez żadnych "zabezpieczeń"... no, ale jego wytrzymałość się sprawdzi w praniu. Gwarancja na rok czasu.

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 14 23:54    Temat postu:    

Cytat:
DS2 jest stosunkowo prosty w budowie (porównując go do dzisiejszych standardowych padów, chociażby Manty), lekki (co trochę dziwi) ale zarazem wygodny i praktyczny
Nie narzekaj bo nie ma na co:
- prosty, to dobrze bo mniej rzeczy się może popsuć, a zresztą na co Ci te wszystkie turba, slowy oraz milion innych przycisków i światełek
- lekki, to dobrze bo dłonie nie męczą się od długiego grania i wibracje lepiej czuć [choć po czasie i tak się do nich przyzwyczaisz do tego stopnia że nie będziesz zwracał na nie uwagi]
Cytat:
Martwi mnie nieco kabel (przy padzie), który jest bez żadnych "zabezpieczeń"...
Niech Cię nie martwi - fakt, że przewód wchodzi do pada goły, tzn. bez zgrubień, usztywnień i innych dziwadeł niczego nie zmienia. Użytkuje DualShock`i już dobre 5-6 lat i jeszcze nigdy problemu z przewodem nie było. Jak Ci coś padnie to obstawiałbym lewą gałkę analogową - po kilku latach się wyrabia i ściąga w którąś stronę. Ew. guma się zetrze z niej lekko.
Cytat:
Pad od Xboxa 360 fajnie leży w dłoniach (to fakt), ale niestety posiada tragicznego krzyżaka (który w moim wypadku jest dość często wykorzystywany - chociażby w bijatykach).
Mówiłem, choć dla mnie ten kontroler jest na tyle dobry i jeszcze wygodniejszy iż w finalnym rozrachunku go nabędę jesli tylko cena będzie dość okazyjna [czyt. do 50zł za nówkę]. Przyda się do emulacji i do konsoli którą w tym roku nabędę.
A skoro już o ergonomii i krzyżaku mowa to jako ciekawostkę proponuję Ci odwiedzić jakiegoś kolegę/koleżankę z GameCubem, by zapoznać się z padem z tegoż systemu. Na pierwszy rzut oka jest mały i trochę śmieszny, ale ma niezły krzyż i genialnie leży w dłoniach (szkoda tylko że przyciski są takie dziwaczne : ).

No i to chyba tyle z mojej strony.

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2009 02 15 00:31    Temat postu:    

Skoro temat jest o padach to czy tylko mi sie wydaje, ze pad od X360 jest wzorowany na padach od DC i N64?
Powrót do góry
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 15 01:12    Temat postu:    

winter_mute napisał:
Cytat:
DS2 jest stosunkowo prosty w budowie (porównując go do dzisiejszych standardowych padów, chociażby Manty), lekki (co trochę dziwi) ale zarazem wygodny i praktyczny
Nie narzekaj bo nie ma na co:
- prosty, to dobrze bo mniej rzeczy się może popsuć, a zresztą na co Ci te wszystkie turba, slowy oraz milion innych przycisków i światełek
- lekki, to dobrze bo dłonie nie męczą się od długiego grania i wibracje lepiej czuć [choć po czasie i tak się do nich przyzwyczaisz do tego stopnia że nie będziesz zwracał na nie uwagi]

Czy ja narzekam? :> Zwyczajnie stwierdzam fakty.
- na co... a kto to wie? Zasadniczo wychodzę z założenia, że jak dają, to lepiej niż jakby ich nie dawali :D Ale w wypadku DS2 jakoś mi niczego nie brakuje.
- po nieco dłuższym obcowaniu z padem, mogę stwierdzić, że niezwykle dobrze się na nim gra. A co do ciężaru - osobiście wolę czuć, że coś trzymam w łapach (jeszcze nigdy nie miałem problemu z wagą - przykład: PSP, na które sporo osób pod tym względem marudzi... może mam silne dłonie? :P)... w każdym razie - przeżyję.

BTW miałem okazję rozkręcać pada Manty (ten wzorowany na DS2). I jego główny ciężar stanowiły "ciężarki" odpowiedzialne za wibracje. Dlatego jestem zaskoczony, że DS2 jest tak lekki, a mimo to daje tak dobre efekty "wstrząsowe".
BTW #2 ostatnio gdzieś wyczytałem, że pad od Xbox'a 360 ma tak beznadziejny krzyżak, ponieważ wykorzystuje beznadziejną technologię tzw. gumek. Powód? Wszystkie inne są opatentowane przez Sony lub Nintendo.

Powrót do góry
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 15 01:46    Temat postu:    

Pad do xboxa ma jeszcze jedna zalete mianowicie analogowe ( albo cyfrowe zawsze zapominam która nazwa jest poprawna) spusty. Chodzi o to, że pad sprawdza jak bardzo dany spust jest wcisnięty i np. w wyścigach jeżeli mamy do połowy wciścięty spust to tak jakbyśmy wciskami gaz w połowie. DS2 tego nie ma.

Powrót do góry
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2009 02 15 02:04    Temat postu:    

Cytat:
i np. w wyścigach jeżeli mamy do połowy wciścięty spust to tak jakbyśmy wciskami gaz w połowie. DS2 tego nie ma.

PS2=generacja pierwszego Xboxa wiec nie ma co porownywac . W DS3 tez jest tak jak w padzie od X360.
Powrót do góry
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 02 15 02:37    Temat postu: Manta PSX&PS2 to PC USB Converter    

Manta PSX&PS2 to PC USB Converter posiadam ten konwenter oraz podlaczony do neigo pad WAREZ 3004 !! Wszystko ładnei tylko brak wibracji pomocy??!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 15 03:42    Temat postu:    

Cytat:
Wszystko ładnei tylko brak wibracji pomocy??!!
- A sterowniki są?
- Instalowałeś DX? W przypadku tego dostarczanego z systemem wibracje nie działają (przynajmniej u mnie).

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 02 15 16:25    Temat postu:    

Sterowniki sa w kotorlerach gier wyswietla sie double vibration conttroler
DX tez jest kurde prosil bym o pomoc;]
Powrót do góry
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 15 17:33    Temat postu:    

Wejdź w Panele Sterowania -> Kontrolery gier -> Właściwości. Jeżeli tam wibracje będą działać, to oznacza, że to wina gry, a nie pada.

Powrót do góry
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 02 15 17:52    Temat postu:    

Ale w własciowosciach nie ma jak sprawdzic czy sa wibracje naciskam bylo co i nnicc zreszta w własciwosciach sa zakładki test page, calibration, i effect page nie ma kurde wibracji Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 15 19:19    Temat postu:    

Cytat:
Ale w własciowosciach nie ma jak sprawdzic czy sa wibracje naciskam bylo co i nnicc zreszta w własciwosciach sa zakładki...
Efect page i poruszaj gałkami analogowymi.

Powrót do góry
Strona 10 z 13 [183 Posts]   Idź do strony: Poprzedni 1, 2, 3, ..., 8, 9, 10, 11, 12, 13 Następny
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 04 06 02:21
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)