Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie do końca:
a) Oryginalny DS3 to wydatek rzędu 180-200zł, a jego podłączenie do PC wygląda mgliście, niby przez USB działa, ale podłączenie (a konkretnie wtyczka miniUSB po stronie kontrolera) pozostawia wiele do życzenia w kwestii trwałości takiego rozwiązania (jeden gwałtowniejszy ruch i po graniu). W kwestii grania przez BT sprawa wygląda jeszcze gorzej bo jednym działa innym nie. No i nie zapominajmy o nieciekawym zasilaniu i braku wibracji.
b) Przewodowy kontroler dla X-box 360 nie ma tych wad, bo został stworzony również z myślą by wykorzystać go grania na PC. Masz sterowniki, masz wibre, zintegrowany (nierozłączalny po stronie pada) przewód USB, wszystko działa bez zarzutu. Cena dochodzi max. do 150zł, za fabrycznie zapakowany, oryginalny i jak już wspomniałem niezawodny sprzęt.
c) jesli preferujesz kształt DS i gatunki gier które wspomniałem powyżej to w grę wchodzi tylko DS2 - jest tak długo na rynku, że bez większego zastanowienia można ręczyć za jakość samego kontrolera jak i pewnych rozwiązań służących jego połączeniu z PC. I tak, nowy, zablistrowany i oryginalny DS2 to wydatek rzędu 80zł, do tego przejściówka z górnej półki (bo inne działają po prostu nieprawidłowo) czyli nadmieniony powyżej SJB, a konkretnie Super Joy Box 3 Pro, za którego zapłacisz max 50zł za import od oficjalnego dystrybutora. W sumie ok 130zł, a wszystko będzie działać lepiej niż dobrze.

Więc wracając do pytania - nie kupisz sprzętu w identycznej cenie. Bo DS3 spięty z PC to na chwilę obecną IMHO porażka za którą musisz zapłacić 200zł lub więcej (ew. dochodzi cena przewodu lub boundla BT), a za 130-150zł masz sprawdzony, sprawny i niezawodny sprzęt jak dotychczas z najwyższej półki jakościowej.
2BII!2B
cgn
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2009, 16:30

Post autor: cgn »

Ostatnio postanowiłem kupić pad do ps2 i pc. Wybór padł na pad logitecha i tania przejściówkę.
http://allegro.pl/item774241139_s5_nowy ... x_ps2.html
http://allegro.pl/item778491582_qa9_now ... oller.html
Wszystko kosztowało ok 40zl więc nieźle :)
Miałem jednak problem ze sterownikami. Win7 wykrył mi tego pada jako USB Gamepad. Wszystko byłoby ok gdyby nie brak wibracji. Żadne sterowniki nie pomagały. Wreszcie natknąłem się na ten post
http://www.vistax64.com/drivers/214324- ... ation.html
Zainstalowałem driver z tego postu i mogę się cieszyć pełni funkcjonalnym padem do ps2 i pc za niewielką cenę.
pozdrawiam.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Update w temacie kontrolera Manty, którego ostatnio udało mi się przetestować:
- sterowniki z powyższego wpisu nie wykrywają wspomnianego urządzenia więc w jego przypadku akurat nie pomogą
- brak wibracji w jego przypadku jest spowodowany zmianami w systemie operacyjnym jakie Microsoft wprowadził przy okazji wypuszczenia Service Pack 2. Potwierdzone doświadczalnie na SP1 pracują bezproblemowo, na SP2 wibracje nie działają w ogóle, na SP3 sprawdzę dopiero przy okazji reinstalacji, gdyż aktualnie pod ręką systemu w tej wersji nie posiadam.

Tyle w kwestii XP Home/Pro, na innych windowsach nie sprawdzałem, z Linuxem zaś "wibra" nie współpracowała mi nigdy.
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Witaaaaaam po mega długiej przerwie :)

W zasadzie znowu się zbieram do kupna kontrolera PS2, by móc podpiąć go pod komputer. Adapter mam już od dawna, chodzi teraz tylko o to, żeby wybrać odpowiednią aukcję. Pamiętam, że można było liczyć na aukcje sklepu Robson. Czy jest tak nadal?

http://allegro.pl/item816964574_sony_du ... obson.html

Pozdrawiam serdecznie starych wyjadaczy i liczę na pomoc :)

P.S. Poczytałem sobie swoje stare posty. Masakra, żal i ubolewanie :D
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Uderz do Bzyka na gg, jesli masz numer... bo osobiście nie kupowałem od tego sprzedającego od dosyć dawna, kiedyś, czyt. kilka lat wstecz nie było problemu w temacie akcesoriów do konsol od Robson'a. Jak jest dziś nie wiem, aczkolwiek jesli juz ktoś będzie wiedział to z pewnością będzie to Bzyk.

Osobiście poszedłbym do okolicznego sklepu, bądź na upartego brał z takiego na Allegro:
http://allegro.pl/item829518597_pad_dua ... ystok.html
bo wtedy zawsze jest szansa by pojechać po sprzedawcy, postraszyć rzecznikiem spraw konsumenckich, albo/i policją (w przypadku podróbki) w rezultacie klient zawsze wyjdzie na swoje :) ... ale to tylko moja opinia, w dodatku oparta na tym, że cena dużej roli nie gra.

P.S. ewentualnie mogę Ci ściągnąć różowego zza granicy - jest drogi, ale po prostu śliczny :] serio :)

Edit: Dwa dni temu kupiłem sprzęt u Robsona, jak dotychczas komunikacja bezproblemowa więc wszystko gra. Więcej informacji dopisze gdy towar do mnie dotrze.
2BII!2B
Druteron
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 18:36

Post autor: Druteron »

Cześć, dostałem niedawno nowego Dualshock'a 2. Szukam do niego odpowiedniej przejściówki, który obsłuży wszystkie przyciski włącznie z analogiem, wibracje są u mnie na ostatnim miejscu. Jeżeli ktoś ma takową, proszę podesłać link. Do tej pory zastanawiam się nad tym:

http://allegro.pl/item855764116_pc_usb_ ... ml#gallery

Jest napisane, że obsługuje analog i wibrację, ale czy ktoś ma tą przejściówkę i może potwierdzić?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie jarzę za bardzo - chcesz mieć analoga czy analogowe przyciski?
- jeśli mówisz o gałkach/grzybkach analogowych to te obsługuje jak sądzę większość przejściówek dostępnych na rynku.
- jeśli mówisz o analogowych przyciskach (X,O, [ ], itd ), tzn. czułych na siłę nacisku to gorąco polecam
http://www.mayflash.com/pc/pc038/pc038-1.htm
kupiłem niedawno, wyczesana przejściówka, wszystko działa zaje-iście fajnie, włączając w to wibracje, pełen analog i pełną obsługę obu kontrolerów pod każdym Windowsem (z x64 Win7 włącznie).

Jedyne co działa fajniej, tudzież ciekawiej to DualShock3, króry prócz powyższego ma również obsługę czujnika wychyleń i ponoć łączność bezprzewodową, której mnie akurat nie udało się uruchomić (wbudowany w laptopa BT nie daje rady, a nowy pełzak BT zamówiony do testów jeszcze do mnie nie dotarł). Po kablu pad zasuwa niesamowicie.
2BII!2B
Druteron
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 18:36

Post autor: Druteron »

Chciał bym aby działały gałki, jak i O,X, [ ] itd. Mówisz, że ta przejściówka to obsługuje, a powiedz mi ile czekałeś na przesyłkę?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

około dwóch tygodni - niestety tak to już jest ze sprzętem z Azji, nie dość że daleko, to jeszcze cło po drodze :]

zresztą import ze stanów wygląda identycznie 2 do 3 tygodni, niestety...
2BII!2B
Druteron
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 18:36

Post autor: Druteron »

Ok, dzięki wielkie! Znalazłem to na polskiej stronie, jednak czekają na dostawę. Kiedy tylko to dostaną, to kupuję to :)

edit: A mam jeszcze jedno pytanie, rozumiem, że kupowałeś na play-asia. Ile cię to wyniosło?
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2009, 00:42 przez Druteron, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ