Tekken Tag Tournament

Recenzje gier z systemu PlayStation 2 opublikowane na łamach serwisu PSEmu.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Tekken Tag Tournament

Post autor: Yohokaru »

Obrazek

Tytuł gry: Tekken Tag Tournament
Wydawca: Namco
Premiera: listopad 2000
Gatunek:Bijatyka

Pamiętam że w wakacje roku pańskiego 2004 udałem się do kumpla na partyjkę Moto GP 3 na PS2. Kiedy wszedłem to zobaczyłem dziwną okładkę z hardkorowym koksem na zdjęciu;). Tak poważnie to kumpel odpalił grę i siedzieliśmy od 12:00 do 18:00. Mianowicie chodzi o pierwszego Tekkena na PS2, czyli Tag Tournament.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to możliwość grania dwoma zawodnikami jednocześnie. Pomyślałem sobie, że to pierwsza bijatyka która uczy planowania. No bo jeżeli widzisz, że np. u Hwoaranga życie spada, no to zmiana na Eddiego itd. A jak taki 5-letni smyk usiądzie do konsoli, to kij, że kompakt porysuje, ale się czegoś nauczy. W grze także jest to co było w poprzednich częściach, czyli Survival, Arcade(Tag Team), Theater, VS(Tag Team), 1on1(Arcade) i 1on1 VS. Później idzie odblokować Tekken Bowl Mode, czyli kręgle z udziałem fighterów, chociaż osobiście wolałem Tekken Ball z trójeczki.

Jeżeli chodzi o postacie, to znajdziemy bohaterów z wszystkich części na PSX czyli m.in Heichachi, Jin, Baek, King, Yohismitsu, Michelle, Julia, Eddy i wiele innych. Łącznie w grze jest ponad 20 fighterów z tym kilku do odblokowania w trybie Tag Team Arcade

O grafice mogę powiedzieć tyle, że jest dobra. Silnik jest opracowany na tym z trójki i widać to po ciosach zawodników, które są niemal identyczne. Nie ma żadnych kanciatych tekstur, a Namco można pochwalić za areny, które są boskie. Ja walczę, a z tyłu dzieciaki mają W-F. Coś niesamowitego! I to wszystko na jednym CD!!!

Dzwięk nie był zawsze mocną stroną Tekkena i tak jest też teraz. Jakaś tam muzyczka w tle leci, ale odgłosy w trakcie walki już świetne.

Dla mnie osobiście TTT to świetny tytuł i na początek istnienia PS2 był zapewne najlepszym tytułem na tę platformę, ale i dziś lubię sobie popykać na mojej konsoli w ten klasyk, bo przecież to w końcu Tekken, a możliwość gry w Tag Teamie wychodzi tylko na dobre tej grze. W ramach ciekawostki na PS3 ma niedługo wyjść TTT2 i szczerze jestem tej gry ciekawy. Więc ten kto nie ma funduszy na Tekken 5, wchodzić na Allegro i szukać aukcji z TTT, bo wierzcie mi, lub nie, ale warto.

Grafika:7/10 Dźwięk:6/10 Grywalność:9/10 Ocena:8/10

Szymon

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ