pcsx2 a final fantasy XII

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
pytles
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2008, 15:04

pcsx2 a final fantasy XII

Post autor: pytles »

mam pytanie poniewaz chcialbym pograc w ffxii po polsku na emulatorze bo zaginela mi gdzies plytka swap magic, moj komp to amd x2 5200+ @3.0 2.5 gb ram gf 8800gt 512 mb, moglby ktos podac na jakiej wersji grac i pod jaka konfiguracja tak zebym mial jak najwiecej fpsow i stabilnosci? wielkie dzieki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

moglby ktos podac na jakiej wersji grac
Na najnowszej, ew. można spróbować jakąś starszą odsłonę 0.9.6 lub 7 ze względu na procek AMD pod maską.
i pod jaka konfiguracja tak zebym mial jak najwiecej fpsow i stabilnosci?
To już jest kwestia indywidualnych ustawień dobranych pod posiadany sprzęt. Musisz więc samodzielnie wypróbować które speedhacki będą dla Ciebie odpowiednie.
2BII!2B
pytles
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2008, 15:04

Post autor: pytles »

ale wedlug ciebie gra bedzie stabilna, bo pamietam rok temu testowalem gre na emulatorze grzebalem w speedhackach i jakos nie wygladalo to stabilnie czy przez ten rok zmienilo sie cos z kompatybilnoscia tego finala?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli chodzi o stabilność to od wersji 0.9.8, w temacie FFXII nie można wiele zarzucić emulatorowi. Co do pozostałych kwestii - prędkość kompatybilność mogę napisać jedynie i całkiem szczerze... nie wiem.

A to z dwóch przyczyn:
1) nie mam Twojego sprzętu
2) nie mam czasu przechodzić całą grę na emulatorze tylko w celu odpowiedzi na Twoje pytania.

Co mogę zaś zrobić to już zrobiłem i wygląda to tak:
1) PCSX2 4600, czyli oficjalna stabilna wersja 0.9.8
- wstawki prerenderowane: pełna prędkość, czasem widoczny przeplot, dźwięk od czasu do czasu charczy.
- wstawki na silniku gry: pełna prędkość, przekłamań nie zauważyłem, dźwięk z minimalnymi przekłamaniami
- pierwsza scena, toturial sterowania: grafika bez zarzutu, dźwięk przyhacza, pełna prędkość.

2) PCSX2 4851, czyli ostatni SVN w naszym downloadzie
- wstawki prerenderowane: pełna prędkość, bez przeplotu, dźwięk bez zarzutu, czasem jednak obraz mignie na czarno
- wstawki na silniku gry: pełna prędkość, grafika bez zarzutu, dźwięk bez zastrzeżeń.
- pierwsza scena, toturial sterowania: pełna prędkość, grafika bez zarzutu, dźwięk bez zastrzeżeń.

Testy na ISO zrzuconego z oryginalnej, PALowej, premierowej wersji gry [SLES-54354], wersja niemodyfikowana angielska. Emulator na standardowych ustawieniach, speedhacki i inne cudaki wyłączone. Sprzęt - laptop, średniacki, z Core i7 i GF540 :] na pokładzie.
2BII!2B
pytles
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2008, 15:04

Post autor: pytles »

ok rozumiem dzieki za marnowaniu czasu na mnie, zobaczymy jak to bedzie u mnie z tym finalem bo tylko ten mi zostal do przejscia ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Spoko, spoko, dziś mam przerwę w remoncie więc bez skrupułów mogłem poświęcić pół godziny na testy. Niemniej, jak napisałem powyżej - emulator jest w stadium, w którym za wcześnie jest na ogólne wnioski i porady.

Z uwagi na rozbieżności zależne od posiadanego sprzętu jak i uruchamianego tytułu, każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Wybacz, ale nie ma lepszego sposobu jak testowanie gry samodzielnie. Ot tak już jest i przez jakiś czas jeszcze pozostanie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ