Polish Retro Gamer

Piszta co chceta
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Polish Retro Gamer

Post autor: Yohokaru »

Kochani forumowicze. Z przyjemnością chciałbym was poinformować, że całkiem niedawno wystartował projekt, którego pomysłodawcą jest Draco z PlayStationForum.pl, a ja z nim współpracuję w nim. Projektem tym jest nasz kanał na YT o nazwie Polish Retro Gamer. Chcemy w nim omawiać gry z wielu starszych i młodszych konsol. Jak narazie ukazały się dwa filmiki, zapraszam do oglądania :).

http://www.youtube.com/user/PolishRetro ... re=g-all-u
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Sam pomysł zdecydowanie ciekawy aczkolwiek po obejrzeniu recenzji Metal Sluga muszę Ci powiedzieć, że przed wami jeszcze sporo pracy. Video recenzje powinniście tak konstruować aby jak najbardziej unikać tych niemych momentów które często tam zauważyłem. Samą grę Metal Slug określiłeś jako fajną ze względu na prostotę i tu akurat bym się kłócił. W okolicach 1996 zaczynałem grać, w Metal Sluga grałem chyba rok później. Gra była wręcz genialna i to nie ze względu na prostotę ale zdecydowanie fajny styl graficzny gry, ciekawy gameplay, różnorodność wystroju poziomów, zróżnicowane bronie, kilku bossów do pokonania. To była jedna z nielicznych gier która potrafiła mnie odciągnąć od Tekkena. Generalnie mogę wam z projektem życzyć powodzenia gdyż pomysł wydaje się ciekawy a wykonanie wystarczy tylko troszeczkę dopracować.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Mamy drobne problemy z dźwiękiem, ale sądzę, że w następnych odcinkach będzie to naprawione. Tymczasem ukazały się dwa kolejne odcinki o Bonk's Adventure i Kick Master, do których obejrzenia gorąco zapraszam :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Fajny pomysł, też mi kiedyś chodziło po głowie zrobienie kilku filmików, czy shoutcasta, ale że lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik to zrezygnowałem z uwagi na koszta złożenia solidnego systemu nagrywania audio (dobrej klasy mixer, majki i rejestrator dźwięku to wydatek rzędu 1500zł) i jeszcze większe związane z nagrywaniem wideo (po co ogranizać się jedynie do łąpania ekranu, skoro można dodać coś od siebie, a tu full HD - to w najtańszej opcji ok. 2k).
Wiem że można zrobić to naprawdę tanio, ale wole nie robić wcale, niż byle jak (komentarze z szumami kompów i pluciem w mikrofon przy słuchawkach, czy nie najlepszej jakości obraz z kamerki internetowej itp.)

Mniejsza o to i nawiązując do wątku głównego - gratuluję realizacji i życzę samych sukcesów.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Na YT pojawił się kolejny odcinek. Tym razem Draco przedstawia klasyk z Sega Mega Drive, jakim niewątpliwie jest Outrun :)

http://www.youtube.com/watch?v=OEHzljL0FgY
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mam taką małą uwagę odnośnie materiałów wideo - otóż, albo jestem taki stary, albo intro Retro Gamer'a wydaje mi się za mało RETRO. Chodzi o to że (szczególnie w drugiej jego części) jest za dużo materiału z szóstej generacji, względem której... jak na mój gust... ciężko jest używać tytułowego określenia.

Innymi słowy, brakuje mi w czołówce urywków z czołowych gier na NES (contra, mario, castlevania, megaman ), SNES (donkey kong, ff6, chrono trigger), N64 (mario64, ocarina of time, ), czy PSXa (FF7/8/9, tekken3), Saturna (panzer dragon, VF2, last bronx, nights) a z szóstej generacji zdecydowanie brakuje tytułów z maszyny najbardziej zbliżonej do automatów, tudzież z biblioteką najbardziej nawiązującą do pojęcia retro - oczywiście mam na myśli Segę DC.

Co więcej, by przyciągnąć uwagę oglądających, a jednocześnie nawiązać do tytułu Waszego kanału, wspomniany materiał filmowy może zawierać scenki z spolonizowanych tytułów, ale to tylko tak na marginesie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Jak sam zauważyłeś drugie intro jest poprawione względem pierwsego, gdyż było takie nijakie. Gdy tylko zostanie zakupiona nagrywarka DVD przez Draco, recenzje będą nagrywane z KONSOL VI i V generacji, więc pojawienie się ich w intrze uważam za jak najbardziej stosowne.
Co więcej, by przyciągnąć uwagę oglądających, a jednocześnie nawiązać do tytułu Waszego kanału, wspomniany materiał filmowy może zawierać scenki z spolonizowanych tytułów, ale to tylko tak na marginesie.
Wyczuwam ofertę reklamową ;D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wyczuwam ofertę reklamową ;D
Zdaje Ci się, na FF7 i XG polskie tłumaczenia solidnych gier retro się nie kończą... szczególnie, że wyżej miałem raczej na myśli polonizacje gier na SNESa.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Całkiem niedawno ukazał się kolejny odcinek poświęcony Medal of Honor na PS1, tym razem w jakości HD. Zapraszam do oglądania i komentowania zarówno recenzji, jak i samej gry.

http://www.youtube.com/watch?v=JJZeIRwU8xw

EDIT: Dzisiaj przy odrobinie chęci udało się wyskrobać kolejny epizod PRG poświęcony Sega Rally 2 na PC oraz Dreamcasta. Enjoy :)

http://www.youtube.com/watch?v=NL-keERQ ... re=g-all-u
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Całkiem niedawno ukazał się kolejny odcinek poświęcony Medal of Honor na PS1. Zapraszam do oglądania i komentowania zarówno recenzji, jak i samej gry.
Gry nie komentuję, jak przystało na kulturalnego fana serii CoD :]
Co się zaś tyczy recenzji
1) przed nagrywaniem warto wysiąkać nos, ew. zmienić mikrofon, jeśli to jego zasługa.
2) 0:51 - po-po-pozycje :] po-po-popracujmy nad dykcją.
3) 3:03-3:15, ładny loading, tylko na co on komu
4) 0:41-1:06, pół minuty wycięte z życiorysu, materiał filmowy nieadekwatny do zagadnienia - lektor nawija o grze, a w tle urywki z WWII, wiem że MoH jest grą w realiach 2WŚ, ale gdybyś wyłączył dźwięk to w zasadzie nie wiadomo czy oglądasz PRG czy Sensacie XXw. :]
5) 2:40 "Dlatego ponieważ"? Wg mnie dlatego = ponieważ :]
.....
EDIT: Dzisiaj przy odrobinie chęci udało się wyskrobać kolejny epizod PRG poświęcony Sega Rally 2 na PC oraz Dreamcasta. Enjoy
a) na pierwszy rzut ucha razi zderzenie: entuzjastycznego głosu sprzed czołówki, z monotonia walającą się przez całą resztę wideo-recki. Żwawiej koledzy, bo słychać Was jakbyście zleźli po całym dniu z krzyża, albo się na niego włąśnie wybierali :]
b) 2:35 - wspomniane problemy z dźwiękiem są wyssane z palca, bo występują jedynie w przypadku wersji demonstracyjnej i pirackiej szmaty. Jak się ma oryginał to i samochody brzęczą różnorodnie i muzyczka przygrywa w tle.
http://www.youtube.com/watch?v=4-WMRMWXe1g
c) montaż mógłby być bardziej dynamiczny - więcej zmian tras i samochodów, a nie 3 na krzyż przez cały klip.

Co do gry - konwersja PC rzeczywiście niezła, ale wersja na DC ma imho zdecydowanie lepszy feeling.

.... więcej grzechów nie pamiętam. pozdrawiam i życzę sukcesów.
2BII!2B
ODPOWIEDZ