Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Emulacja » PlayStation2 » PCSX2 vs Gry
>> GT 4, a zamulony wyścig Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Dru
Junior
Junior

PostWysłany: 2013 01 24 00:53    Temat postu:  GT 4, a zamulony wyścig    

Witam

Mam taki problem, a mianowicie ściągnąłem ten emulator i wgrałem grę Grant Turismo 4, o ile gra działa płynnie to w samym wyścigu lekko przymula, tzn nie klatkuje tylko jest lekko spowolniona, mimo, że mam od 30 do 40 FPsów/. Wiadomo jak można to usprawnić? powinienem włączyć jakieś opcje w emulatorze?

Dodatkowo, grafika jest jakby lekko rozmyta, nieszczegółowa. Czy to jest normalne w emulatorze?

Za pomoc bardzo dziękuję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2013 01 24 02:23    Temat postu:    

Witam. Ciężko pomóc nie mając praktycznie żadnych informacji dlatego napisz jaki masz sprzęt, ustawienia GSDXa i speedhacków. Rozmycie obrazu spowodowane jest zapewne niską rozdzielczością obrazu, problem w tym, że masz 30-40 klatek i zwiększenie rozdzielczości wpłynie negatywnie na prędkość emulacji. Odczuwasz spowolnienie ponieważ standardem dla gier z ps2 jest 50-60fps i dlatego będziesz musiał wybrać grafikę albo płynność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Dru
Junior
Junior

PostWysłany: 2013 01 25 00:56    Temat postu:    

Fakt, zapomniałem o tym napisać Wink

Mój sprzęt to

Athlon II X 250 3.00 Ghz
6 GB Ram
Radeon 5450 HD 1 GB hyper memory
WIndows 8 Pro 32 bit

Ustawienia emulatora:

Wersja 1.0.0. Co do speedhacków to nie wiem gdzie znajduje się ta opcja Sad

Za pomoc bardzo dziękuję Wink
Powrót do góry
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2013 01 25 01:48    Temat postu:    

Niestety na procesorze AMD starszym niż Buldożer jesteś skazany na używanie GSDXa w wersji SSE2. Mimo wszystko kilka klatek więcej pewnie będzie się dało uzyskać. Najpierw ustaw w GSDXie rozdzielczość natywną i odznacz texture filtering. Speedhacki to "ustawienia prędkości" w ustawieniach emulacji, możesz spróbować trochę je zwiększyć. Jeśli nie zależy Ci na dźwięku możesz obniżyć jego próbkowanie lub kompletnie go wyłączyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Dru
Junior
Junior

PostWysłany: 2013 01 25 02:21    Temat postu:    

Dzięki, trochę pomogło, ale zrobiła się pikseloza Sad Chyba kupie używane PS2 lub PS3 ze wsteczną kompatybilnością by odtwarzać płyty z PS2 tylko jakie modele to obsługują? Classic, Slim, Super slim?
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2013 01 25 16:30    Temat postu:    

Cytat:
tylko jakie modele to obsługują? Classic, Slim, Super slim?
Tylko i wyłącznie pierwsza wersja z fabrycznym dyskiem 60GB.
Cytat:
Chyba kupie używane PS2 lub PS3 ze wsteczną kompatybilnością by odtwarzać płyty z PS2
Niestety wspomniana powyżej konsola to dość awaryjny i jeszcze trudniej dostępny model, w związku z czym dla gier z PS2 skłaniał bym się ku zakupie PS2.

Z PStrójek najbardziej podoba mi się Slim (druga wersja gabarytowa), bo najnowszy SuperSlim strasznie śmierdzi tandetnym plastikiem i kiepsko przemyślaną budową :] Niemniej to moja opinia, ergo najlepiej skocz do najbliższego centrum handlowego, obejrzyj i wyrób własne zdanie na jej temat.

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Dru
Junior
Junior

PostWysłany: 2013 01 26 15:02    Temat postu:    

Dziękuję za sugestie! Smile

Jeszcze takie pytanko, jak wygląda z jakością grafiki z podłączeniem PS2 do najnowszych telewizorów? Chodzi mi o to czy obraz nie będzie rozciągnięty lub czy nie zrobi się kiepska jakość obrazu? Bo PS2 raczej nie obsługuje kabla HDMI, prawda? a ja posiadam telewizor Samsung LED 40 cali.

Druga sprawa, czy nie lepiej poczekać na PS4, o ile będzie posiadała wsteczną kompatybilność z płytami PS2 i PS3? i ile może kosztować, patrząc na ceny PS2,PS3 w dniu debiutu bo nawet nie wiem ile te konsole kosztowały na początku...
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2013 01 26 15:42    Temat postu:    

Cytat:
jak wygląda z jakością grafiki z podłączeniem PS2 do najnowszych telewizorów? Chodzi mi o to czy obraz nie będzie rozciągnięty lub czy nie zrobi się kiepska jakość obrazu? Bo PS2 raczej nie obsługuje kabla HDMI, prawda? a ja posiadam telewizor Samsung LED 40 cali.
Wszystko zależy od modelu TV, więc nie jestem w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. U mnie na bravii obraz jest rozciągnięty i rozmyty, na starszym samsungu wypełnia 85% ekranu (czarna pasy po bokach) i jest dość, hmm nieprzyjemny (pikseloza), z kolei na zastawie iyama 23 IPS + konwetrter hdmi z upscalerem, obraz wygląda bardzo przyzwoicie.
W temacie nie ma reguły. Dlatego proponuję podpiąć pod gniazdo euro/chincze TV jakieś starsze źródło (np. DVD) i zobaczyć jak to wygląda na Twoim odbiorniku.

Cytat:
Druga sprawa, czy nie lepiej poczekać na PS4, o ile będzie posiadała wsteczną kompatybilność z płytami PS2 i PS3?
Moim zdaniem nie:
1) nie wiadomo kiedy pojawi się PS4
2) wsteczna kompatybilność będzie wątpliwa
3) sprzet nowy = niepewny, z zakupem konsoli lepiej poczekać do wydania poprawionego modelu. Patrz pierwszy model PS2, Xbox360 itd.
4) poza tym tuż po premierze, cena konsoli będzie mało ciekawa
Cytat:
i ile może kosztować, patrząc na ceny PS2,PS3 w dniu debiutu bo nawet nie wiem ile te konsole kosztowały na początku...
W stanach konsole w dniu premiery kosztowały: PS2- 400$, PS3 - 570$.
U nas było oczywiście dużo drożej. Jeśli mnie pamięć nie myli 2300-2400 zł za PS2, i 2500-2600 zł za PS3.
Podejrzewam, że cena premierowa PS4 będzie oscylowała w tych samych granicach.

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Dru
Junior
Junior

PostWysłany: 2013 01 26 16:59    Temat postu:    

Oki dziękuję bardzo za radę Smile
Powrót do góry
Strona 1 z 1 [9 Posts]  
Strona Główna » Emulacja » PlayStation2 » PCSX2 vs Gry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 01 21 07:35
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)