GT 4, a zamulony wyścig

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Dru
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 21:46

GT 4, a zamulony wyścig

Post autor: Dru »

Witam

Mam taki problem, a mianowicie ściągnąłem ten emulator i wgrałem grę Grant Turismo 4, o ile gra działa płynnie to w samym wyścigu lekko przymula, tzn nie klatkuje tylko jest lekko spowolniona, mimo, że mam od 30 do 40 FPsów/. Wiadomo jak można to usprawnić? powinienem włączyć jakieś opcje w emulatorze?

Dodatkowo, grafika jest jakby lekko rozmyta, nieszczegółowa. Czy to jest normalne w emulatorze?

Za pomoc bardzo dziękuję!
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Witam. Ciężko pomóc nie mając praktycznie żadnych informacji dlatego napisz jaki masz sprzęt, ustawienia GSDXa i speedhacków. Rozmycie obrazu spowodowane jest zapewne niską rozdzielczością obrazu, problem w tym, że masz 30-40 klatek i zwiększenie rozdzielczości wpłynie negatywnie na prędkość emulacji. Odczuwasz spowolnienie ponieważ standardem dla gier z ps2 jest 50-60fps i dlatego będziesz musiał wybrać grafikę albo płynność.
Dru
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 21:46

Post autor: Dru »

Fakt, zapomniałem o tym napisać ;)

Mój sprzęt to

Athlon II X 250 3.00 Ghz
6 GB Ram
Radeon 5450 HD 1 GB hyper memory
WIndows 8 Pro 32 bit

Ustawienia emulatora:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wersja 1.0.0. Co do speedhacków to nie wiem gdzie znajduje się ta opcja :(

Za pomoc bardzo dziękuję ;)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Niestety na procesorze AMD starszym niż Buldożer jesteś skazany na używanie GSDXa w wersji SSE2. Mimo wszystko kilka klatek więcej pewnie będzie się dało uzyskać. Najpierw ustaw w GSDXie rozdzielczość natywną i odznacz texture filtering. Speedhacki to "ustawienia prędkości" w ustawieniach emulacji, możesz spróbować trochę je zwiększyć. Jeśli nie zależy Ci na dźwięku możesz obniżyć jego próbkowanie lub kompletnie go wyłączyć.
Dru
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 21:46

Post autor: Dru »

Dzięki, trochę pomogło, ale zrobiła się pikseloza :( Chyba kupie używane PS2 lub PS3 ze wsteczną kompatybilnością by odtwarzać płyty z PS2 tylko jakie modele to obsługują? Classic, Slim, Super slim?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

tylko jakie modele to obsługują? Classic, Slim, Super slim?
Tylko i wyłącznie pierwsza wersja z fabrycznym dyskiem 60GB.
Chyba kupie używane PS2 lub PS3 ze wsteczną kompatybilnością by odtwarzać płyty z PS2
Niestety wspomniana powyżej konsola to dość awaryjny i jeszcze trudniej dostępny model, w związku z czym dla gier z PS2 skłaniał bym się ku zakupie PS2.

Z PStrójek najbardziej podoba mi się Slim (druga wersja gabarytowa), bo najnowszy SuperSlim strasznie śmierdzi tandetnym plastikiem i kiepsko przemyślaną budową :] Niemniej to moja opinia, ergo najlepiej skocz do najbliższego centrum handlowego, obejrzyj i wyrób własne zdanie na jej temat.
2BII!2B
Dru
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 21:46

Post autor: Dru »

Dziękuję za sugestie! :)

Jeszcze takie pytanko, jak wygląda z jakością grafiki z podłączeniem PS2 do najnowszych telewizorów? Chodzi mi o to czy obraz nie będzie rozciągnięty lub czy nie zrobi się kiepska jakość obrazu? Bo PS2 raczej nie obsługuje kabla HDMI, prawda? a ja posiadam telewizor Samsung LED 40 cali.

Druga sprawa, czy nie lepiej poczekać na PS4, o ile będzie posiadała wsteczną kompatybilność z płytami PS2 i PS3? i ile może kosztować, patrząc na ceny PS2,PS3 w dniu debiutu bo nawet nie wiem ile te konsole kosztowały na początku...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jak wygląda z jakością grafiki z podłączeniem PS2 do najnowszych telewizorów? Chodzi mi o to czy obraz nie będzie rozciągnięty lub czy nie zrobi się kiepska jakość obrazu? Bo PS2 raczej nie obsługuje kabla HDMI, prawda? a ja posiadam telewizor Samsung LED 40 cali.
Wszystko zależy od modelu TV, więc nie jestem w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. U mnie na bravii obraz jest rozciągnięty i rozmyty, na starszym samsungu wypełnia 85% ekranu (czarna pasy po bokach) i jest dość, hmm nieprzyjemny (pikseloza), z kolei na zastawie iyama 23 IPS + konwetrter hdmi z upscalerem, obraz wygląda bardzo przyzwoicie.
W temacie nie ma reguły. Dlatego proponuję podpiąć pod gniazdo euro/chincze TV jakieś starsze źródło (np. DVD) i zobaczyć jak to wygląda na Twoim odbiorniku.
Druga sprawa, czy nie lepiej poczekać na PS4, o ile będzie posiadała wsteczną kompatybilność z płytami PS2 i PS3?
Moim zdaniem nie:
1) nie wiadomo kiedy pojawi się PS4
2) wsteczna kompatybilność będzie wątpliwa
3) sprzet nowy = niepewny, z zakupem konsoli lepiej poczekać do wydania poprawionego modelu. Patrz pierwszy model PS2, Xbox360 itd.
4) poza tym tuż po premierze, cena konsoli będzie mało ciekawa
i ile może kosztować, patrząc na ceny PS2,PS3 w dniu debiutu bo nawet nie wiem ile te konsole kosztowały na początku...
W stanach konsole w dniu premiery kosztowały: PS2- 400$, PS3 - 570$.
U nas było oczywiście dużo drożej. Jeśli mnie pamięć nie myli 2300-2400 zł za PS2, i 2500-2600 zł za PS3.
Podejrzewam, że cena premierowa PS4 będzie oscylowała w tych samych granicach.
2BII!2B
Dru
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 21:46

Post autor: Dru »

Oki dziękuję bardzo za radę :)
ODPOWIEDZ