Dragon Ball Budokai Tenkaichi 3

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
vegetakox
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 17:45

Post autor: vegetakox »

http://allegro.pl/playstation-2-slim-ze ... 89106.html
Chciałbym prosić abyś zobaczył jeszcze na to.Czy ten chip jest bezpieczny dla konsoli ?I czy pozwoli mi na granie w grę na pen drivie ?Jestem w tym całkiem zielony.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kabel Component – możliwość podłączenia pod telewizory LCD/plazma z tym złączem i uzyskania o wiele lepszego obrazu
Zapomniał dodać, że jedynie w grach obsługujących progresive możliwe jest uzyskanie obrazu w rozdzielczości 480p i nie jest to żyleta na ekranach full-hd.
drugi chińczyk niesprawny – kabel chyba przerywa, ale czasem pad daje rade.
Przynajmniej jest szczery. Od razu można założyć, że sprzęt do koszta, nowy pad 70zł.
Karta pamięci 8 mb Sony – karta nie do końca sprawna
Ciekawe jak kartę pamięci uwalił. Nowa 20-30zł.
Czy ten chip jest bezpieczny dla konsoli ?
Jeśli założyła go osoba, która zna się na rzeczy, a poprzedni właściciel nie wykorzystał tego faktu pakując do konsoli płytki za 10groszy, to można zaryzykować stwierdzeniem, że elektronika i laser są w dobrym stanie. Ja bym nie ryzykował.
I czy pozwoli mi na granie w grę na pen drivie ?
Wydaje mi się, że nie. Poza tym weź pod uwagę że PS2 ma port USB1, gdzie transfery są bardzo cieniutkie i granie z USB bardziej denerwuje niż pomaga. Generalnie, przy obecnych cenach gier, to nie opłaca się wogóle bawić w przerabianie, czy to MCbootem czy czymkolwiek innym... szczególnie jeśli chcesz grać tylko okazyjnie ze znajomymi.

Ja bym brał coś takiego, widać od razu że sprzęt zadbany:
http://allegro.pl/playstation-2-oryg-ka ... 43750.html
do tego jakaś gra na początek (zapytaj gościa może Ci coś dorzuci), dla przykładu pierwsze KH, albo GoW i masz kilka -naście/dziesiąt godzin z życia wyjęte :] Na dwóch polecam, hmmm, Virtua Fighter 4: Evo, Soul Calibur 2 czy tytułowy DB i też pobawić się fajnie można :]
2BII!2B
vegetakox
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 17:45

Post autor: vegetakox »

Zauważyłem jeszcze jedną konsole i to bardzo po cenie,http://allegro.pl/playstation-2-fat-2-p ... 94700.html Sądzę że nie jest zła.Pady chyba oryginalne.Czy opłaci się jeśli dostanę ją za 100-120zł? :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jedna z pierwszych i najtrwalszych konsol (serial FB0507540)
Nie wiem co to za oznaczenie i nawet google nic nie podpowiada, więc niech poda oznaczenie z nalepki SCPH-XXXXX.

Jeśli to model z serii 30 tysięcy to laser i chłodzenie bankowo będzie do zmiany, plus problemy z przegrzewaniem, więc nie polecam. 50 tysięcy, bardzo solidny sprzęt, jak zadbany egzemplarz to polecam, bo sam posiadam i przez 12 lat mnie nie zawiódł.

Cena podejrzanie niska - sam network adapter kosztuje co najmniej 150.

edit: jak na
konsola była oczyszczana od środka i z zewnątrz bardzo zadbana
to jest strasznie zasyfiona :] Moje ColecoVision (rocznik 85) jest w lepszym stanie już nie wspomnę o Magnavoxie (rocznik 77), który jest czyszczony częściej niż samochód :] Ehh, ta Polska rzeczywistość, dałbym takiemu gościowi swoje PS2 to mógłby używać konsoli zamiast talerza, a on się chwali, że wyczyszczone gdy brud i kurz straszy z każdej szczeliny.
2BII!2B
vegetakox
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 17:45

Post autor: vegetakox »

Tak się zastanawiam (cena to 100zł) i to 2 pady tak więc można w razie czego odprzedać karty pamięci też i kasa się wróci.Pytałem człowieka o konsolę ,którą mi poleciłeś http://allegro.pl/playstation-2-oryg-ka ... 43750.html niestety okazuje się że nie do rzuci gier bo konsole ma przerobioną.Zgadzam się z tobą w pełni ,że konsola jest zadbana ale chcę wybrać naprawdę dobrze :oops:
vegetakox
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 17:45

Post autor: vegetakox »

Zaraz koleś napisał mi że to model scph 70004.Czy ten model to czasem nie jest już konsola slim?http://allegro.pl/show_item.php?item=2968594700
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

70004 to już slim a na zdjęciu konsola fat więc albo sprzedawca się pomylił albo nie ma pojęcia co sprzedaje. Profil sprzedawcy na oszusta nie wygląda ale lepiej się dowiedz dokładnie co masz zamiar kupić.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tak się zastanawiam (cena to 100zł) i to 2 pady tak więc można w razie czego odprzedać karty pamięci też i kasa się wróci.
Kombinujesz jak przysłowiowy koń pod górę, dokładnie tak samo jak moja kobieta - może się zwróci, a może sprzęt będzie w kiepskim stanie, nie znajdziesz kupca i się nie zwróci :] Jest sens kombinować?
Zgadzam się z tobą w pełni ,że konsola jest zadbana ale chcę wybrać naprawdę dobrze
A ja się zgadzam w pełni z opinią, że Polacy są zbyt biedni, by kupować tanie rzeczy. Odnieść to można zarówno do obuwia jak i do konsol. Ot kupisz "adidasy" za 15 zł, to pochodzisz w nich ile, 2, 3 tygodnie i będziesz musiał kupić nowe, kupisz buty za kilkaset zł, szanse że zabijesz je w 2 sezony, nawet przy intensywnym użytkowaniu, są nikłe, a jak się będzie coś dziać to zawsze możesz bezproblemowo oddać na gwarancji :)
Tak samo z konsolami, kupisz okazyjny model za 100zł, to pad nie taki, to przyciski nie działają, to laser zjechany, to przegrzana elektronika itd., itd. Ot trzeba mieć fuksa by kupić tanio sprzęt w bardzo dobrym stanie, nie twierdzę że to się nie zdarza (bo swego czasu kupiłem tak PSX w zestawie: konsola w doskonałym stanie, 3 karty pamięci, 4 pady, 10 gier i jeszcze mi wcisnęli kierownicę i matę bo sprzedawca nie miał co z tym zrobić, ot dziecko wyrosło, więc się pozbył gratów za 80zł, podczas gdy same konsole w dobrym stanie chodziły wtenczas po 300-450zł), ale to był -przyznaję bez bicia - fuks jak nie mam pytań. Można też kupić kota w worku i próbować go wykurzyć - nabyłem tak 3DO - z uwalonym zasilaniem, padem i tak zasyfioną że strach, dziś sprzęt oczywiście działa, ale spędziłem dobre 3 tygodnie by doprowadzić go do jako-takiego stanu użyteczności.
Wniosek, nie stać Cię na dokładanie do urządzenia, kup nowy sprzęt, albo pewny. Warto odżałować, nawet te kilkaset złoty, zamiast się rozczarować, rwać włosy z głowy, że coś nie działa tak jak powinno, dokładać do naprawy, albo wręcz kupować to samo drugi raz.
Wiem, że te 250-300zł boli, ale weź pod uwagę, że chcesz kupić to raz i mieć potem spokój, dlatego szczerze zalecam wstrzemięźliwość i rozsądny zakup, po niekoniecznie jak najniższej cenie.
niestety okazuje się że nie dorzuci gier bo konsole
Do przeżycia, DBZ nie jest R-ką i ceny nie straszą, używanego oryginała w db/bdb spokojnie złapiesz za mniej niż 50 srebrników:
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... ragon+ball
Jak zresztą większość fajnych gier na tą platformę, co nie jest ceną wygórowaną, od wystarczy sobie odmówić kilku piw i lepszej flachy i raz na miesiąc masz fajną szpilę do poszarpania. Można też poszarpać znajomych czy rodziców na zrzutkę bo w kilka osób zawsze się raźniej gra, a z autopsji wiem, że młody czy stary, facet czy kobieta, nie oprze się Singstarowi - cena ok 80zł za nowiusieńki zestaw mikrofonów z grą :]

Podsumowując całość: nie oszczędzaj do oporu, lepiej ciut uzbierać, wydać pieniądze raz i mieć święty spokój.
[...]sprzedawca się pomylił albo nie ma pojęcia co sprzedaje. Profil sprzedawcy na oszusta nie wygląda ale lepiej się dowiedz dokładnie co masz zamiar kupić.
Mówiłem, że podejrzane :]
2BII!2B
ODPOWIEDZ