Cybermatura

Piszta co chceta
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Cybermatura

Post autor: alien »

No i ładnie mi tu się zbliża maturka, a coraz to nowsze i ciekawsze rzeczy maja wyjść.A kumpel dzisiaj ma przynieść Chrono Crossa . i kiedy ja znajde czas na maturkę. Eh no cóż coś trzeba poświecić. Wojsko wzywa :lol: A może ktos zna adres stronki gdzie można napisac maturkę przez internet???
Obrazek
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Re: Cybermatura

Post autor: Mortus »

alien pisze:A może ktos zna adres stronki gdzie można napisac maturkę przez internet???
Za łatwo by ci było alien (już to widze - cały pokój wytapetowany ściągami a Ty przy kompie i piszesz maturę ;-))
Takie cuda sie nie zdarzają (a szkoda) :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wydaje mi się że jedynym sposóbem na połączenie tematów "matura" i "internet" jest w chwili obecnej pisanie egzaminu dojrzałości z przedmiotu zwanego informatyką :)
Co prawa jestem zdeka za stary i nie będę się wymądrzał w tej sprawie ale wydaje mi się że program szkół średnich z ów przedniotu obejmuje również HTML`a... czy inne tematy związane właśnie z internetem...

Co do samej matury - przez internet? ...ciekawe jak byłoby to pisane i oceniane? Jedyną opcją zabezpieczającą przed ściąganiem w takim przypadku byłoby chyba zarzucenie jakiś pytań z kosmosu, ale czy niemożliwych do znalezienia na ściągach i w książkach odpowiedzi nie znalazłoby się w internecie :?: :)
Podsumowując: sprawa beznadziejna i wydaje mi się, że przynajmniej w najbliższym dziesięcioleciu czegoś takiego nie uświadczymy... hehe :)... może kieyś, kto wie ;)

alien: nie pękaj - matura to pryszcz, a jak chcesz radę to po jej napisaniu idź do woja i znajdź jakąś nieintelektualną pracę (sprzątaniee ulic czy cuś takiego ;) ) bo wierz mi że studia to jeszcze większe bagno... ogólnie przez semestr jest znośnie, ale sesja :( < wygląda to mniej więcej jakbyś miał od 2 do 4 matur naraz... :?
2BII!2B
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Ech no dzieki.Tylko powiedz mi jedno po co mi matura jak będę zamiatał ulice???Ale z drugiej strony należy się uczyc- bezrobocie musi być przecież na wysokim poziomie.
:lol: A co matury przez internet-może by częściowo sprawe załatwiły kamery internetowe???
Obrazek
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

A dokładnie NA kamerze umieszczona ściąga napisana czcionką 22 :P :)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

alien pisze:A co matury przez internet-może by częściowo sprawe załatwiły kamery internetowe???
To musiałyby być całkiem porządne kamerki i w miarę szybki przesył danych (żeby "wirtualni egzaminatorzy" mogli oglądać obraz, który przynajmniej w przybliżeniu przypomina obraz rzeczywisty, bez skakania itp.), a poza tym łatwiej jest się skupić na ogóle ludzi niż na powiedzmy 20 czy 30 monitorach na raz (chyba że każde nagranie sprawdzane by było osobno, co jest potwornie czasochłonne). Druga sprawa to nagłośnienie - oprócz kamery taki egzaminowany musiałby mieć dobry mikrofonek, żeby komisja mogła słyszeć wszystko co się u danego delikwenta dzieje (bo bez tego to ktoś siedzący po prosty poza zasięgiem kamery może mu dyktować :P). Po trzecie co jak zachce ci się iść do kibla? Weźmiesz ze sobą kamerę i mikrofon, żeby egzaminatorzy wiedzieli że nie ściągasz? Co to Big Brother? ;-)
Ale sam pomysł jest niezły :twisted:
Btw. nie ma co pękać. Jak się maturę obleje to można iść na "Wytrychoznastwo i obróbkę mieszkań" i znaleźć zatrudnienie w bardzo ostatnimi czasy popularnym w Polsce zawodzie ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Och panie Mortus.A co pan myśli, że w tym zawodzie jest coś jeszcze wolne???Poza tym co bym mógł okradać??Babcie emerytki??
Z drugiej strony co ściągać???A nie było by fajnie.Prawie jak u Orwella w "Rok 1984" i Wileki Brat
Pozdrawiam.

BTW.Widzę, że ten temat podchwycony :lol:
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tylko powiedz mi jedno po co mi matura jak będę zamiatał ulice???
Bez matury nawet takiej pracy nie dostaniesz - co za czasy :)
To musiałyby być całkiem porządne kamerki i w miarę szybki przesył danych...
A co się będzie działo jak złapią Cię na ściąganiu:?: Elektrody podpięte do uszu lub innych narządów :?:

A ogólnie rzecz biorąc to myślę że odwracamy kota ogonem jeśli chodzi o ściąganie bo gdyby wprowadzono ów cybermaturę to starano by się pilnować ludzi by nie ściągali, a na zwykłem maturze.... hehe ... nie chcę Ci psuć zabawy - zobaczysz sam. Maj już niedługo :)
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

winter_mute pisze:a na zwykłem maturze.... hehe ... nie chcę Ci psuć zabawy - zobaczysz sam. Maj już niedługo :)
Ehh nie psuj mi (i innym chyba też) chumoru i pozwól żyć nadzieją. Ciągle mam ową nadzieję (tak wiem że to matka głupich...) że egzaminatorów podczas matury albo zmorzy sen, albo doznają chwilowego przybłysku geniuszu, przypomnienia wszelkich wiadomości i odczują nagłą potrzebę podzielenia się swymi spostrzeżeniami z uczniami.
Jak miło sobie pomarzyć, ale znając granice mojej wiedzy to ta matura będzie odzwierciedleniem słów "płacz i zgrzytanie zębów" :|
"Medaliony" co alien? ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Cytuje:"...cybermaturę to starano by się pilnować ludzi by nie ściągali, a na zwykłem maturze.... hehe ... nie chcę Ci psuć zabawy - zobaczysz sam. Maj już niedługo"
Mortus to chodzi o to , że na maturce tak w sumie to trochę oko przymykaja-mam nadzieje.A "Medaliony" wcisnę gdzie się da
Obrazek
ODPOWIEDZ