Final Fantasy VII: Remake (2012) [RELOADED]??

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

kmt
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 12:07

Final Fantasy VII: Remake (2012) [RELOADED]??

Post autor: kmt »

Ostatnio w sieci pojawił się remake FF VII :) ktoś moze powiedzieć co sie tam zmieniło
http://www.youtube.com/watch?v=1UwO1xgi ... r_embedded

i czy jest szansa ze spolszczenie pojdzie ;P?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Cytując z zaprzyjaźnionego serwisu:
"Jak obiecano dołączono osiągnięcia do zdobycia, możliwość zapisu w chmurze oraz tzw. character booster poprawiający charakterystyki bohaterów dla chętnych"

Źródło:
http://squarezone.pl/final-fantasy-vii- ... ,news.html

... czyli nic ciekawego, bo:
- hi-res (nie wspomniany wyżej), wysoką rozdzieloczość można sobie spokojnie w emulatorze ustawić, na dodatek upiększyć obraz filtrami czego w reedycji już AFAIK brak
- osiągnięcia na PC = bezsens w moim odczuciu
- zapis w chmurze, nie wiem po co
- booster, cheaty, w takiej grze to grzech

Podsumowując: tytułowa reedycja to typowe trzepanie kasy na odgrzanym po raz kolejny kotlecie. Grę można spokojnie olać, jeśli na półce stoi premierowe wydanie FF7 na PSXa, które w połączeniu z możliwościami, jakie daje emulator stawia daleko w tyle wszystko co do tej pory ukazało się w temacie na platformę PC... przynajmniej moim zdaniem.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

A ja się pokłócę. :P

Gra wychodzi na PC i trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy wie, że można ją bez większych problemów emulować emulatorami Playstation 1.

Cheaty wbudowane w grę wg mnie jak najbardziej przydatne.
Ja do tej pory mam memorkę zostawioną na twardym z zapisem z ostatniego dysku przed wyprawą na ostateczną rozgrywkę z Sephirothem. Jest to dosyć duża jatka, a PEC jak w to grałem niestety nie miał żadnych kodów do mojej wersji PAL Finala Siódemki.

Jak wygląda przerobiona "nowa" wersja na PC dam znać jak tylko uda mi się uda zobaczyć ją "na żywo", a nie na filmikach.
Od razu postaram się dać znać czy wszystkie patche (zmieniające Avatary postaci na te z Advent Children, poprawiające tekstury i detale postaci w grze) działają na tej wersji.

Wiem, że każda wersja ma swoje plusy i minusy. Stara wersja (ta pierwsza co wyszła) na PC miała muzykę w MIDI, co w porównaniu z Playowskim PSF było kiszką. To też ocenię.

Niestety nie podam konkretnego terminu kiedy to zobaczę, bo chwilowo brak funduszy ogranicza i może ktoś mnie ubiegnie tutaj, ale jak powiedziałem - w_m nie nastawiaj ludzi od razu na to, że nowa wersja PC jest buee. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wiesz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... można oczywiście wyciągnąć pozytywne wnioski dotyczące każdego tematu, w tym również nowej wersji FF7. Dla przykładu:
- brak konieczności używania emu, bo nie dla każdego to proste rozwiązanie i nie każdemu to leży,
- brak konieczności stosowania patchy, bo ładowanie iluś-tam łatek nie jest fajne
- przez to wsparcie dla sprzętu obecnej generacji i bezproblemowe uruchomienie gry, bo granie w 640x480 max na monitorze full-HD to imo lipa
- cena, która obecnie wynosi niecałę 10 baksów, jest wciąż mniejsza niż minimum 100zł, które trzeba wydać na premierową wersję z pleja w bardzo dobrym stanie.

Niemniej - każdy argument można równie dobrze obalić, co za tym idzie:
1) Nie ukrywam, że z braku czasu mogę się zaliczyć jedynie do grona niedzielnych graczy, wydaje mi się jednak że opisywany przez Ciebie problem w postaci finalnej walki nie jest aż takim problemem. Osobiście siódemkę ukończyłem kilkukrotnie, za każdym razem czas rozgrywki przekraczał 80 godzin, co z kolei wystarczyło do zmasterowania postaci do poziomu w którym walkę z sephem zaliczało się za 1 razem. Jasne, że super łatwo nie było i jasne że nie robiło się tego w 5 minut, niemniej w porównaniu do serii KillZone (1ka pękła błyskawicznie - walka z finalnym bossem zakończona w 2 minuty, ale tylko dlatego, że pajac mi wlazł na 2 granaty, za to w 2-ce miałem co najmniej 10 podejść i dobre kilka godzin stracone na ostatniej planszy, w 3-kę nie grałem, przyznaję bez bicia), takiego Heavenly Sword (dwa dni męczyłem ostatniego bossa i potrafiłem się dupnąć przy zadawaniu ostatniego, wykańczającego ciosu w `nos` bo mi się klawisz źle wcisnął), czy Gran Turismo (gdzie masz 24-godzinne wyścigi będące istną monotonną katorgą)... więc wiesz 0,5-1,5h na zamknięcie FF7 to sama przyjemność, napoci się człowiek ale frajda po zamknięciu płyty jest niesamowita. Ostatni taki fan miałem po skończeniu gier z serii KH - tam też trzeba było się grubo napocić przy ostatniej walce ale ten banan na zakończenie nie da się po prostu opisać. Reasumując - jak grać to na całego i cheatom mówię stanowczo NIE.
2) Nie rozumiem też filozofii stojącej za pojęciem nowa przerobiona wersja - jaki jest sens kupowania nowej gry, skoro i tak trzeba ją dopieszczeć za pomocą fanowskich modów. Pierwszy przykład muzyka - square enix posiada ścieżkę w formacie psf to już wiadomo, ale prócz tego opublikowano OST w pięknej jakości oraz dedykowane ścieżki w aranżacjach na fortepian gitary elektryczne czy w wykonaniu orkiestry - dlaczego ich nie wykorzystać przy remakeu? Square posiada również modele postaci w wysokiej rozdzielczości tworzone przy okazji Crisis Core czy Advent Children, KH - czemu one nie znajdą się w grze?

... i można by tak mnożyć długo, ale cała kwesta sprowadza się do następującej sprawy - czemu SE nie wyda solidnie dopracowanego remake-u (przerysowane i wyrenderowane w HD tła, modele postaci na miarę 2012 roku, ścieżka dźwiękowa wysokich lotów, nowe wstawki)? Myślisz że za 10 dolców dostaniesz cokolwiek z powyższego? Stawiam, że nie, dostaniesz to samo co ukazało się wcześniej na PSN na PSP i PS3 z plikiem wykonywalnym pod windowsa i paroma (imho całkiem zbędnymi) bajerami.

Suma sumarum: Ja nie mówię remakeowi FF7 nie , wręcz przeciwnie, jestem jak najbardziej za, ale niech go u licha zrobią porządnie, a nie wyjmują z lodówki kotleta sprzed 15 lat nałożą na to 2 listki pietruszki i zadowoleni próbują sprzedać. Nie oszukujmy się, zamiast zachęcić i zarazić pasją nowych graczy takie danie może ich po prostu odstraszyć, co się zaś tyczy starych wyjadaczy - każdy fan z pewnościa ma już na półce kopię gry.

A tak na marginesie - czekam z niecierpliwością na nową odsłonę gpuBladeSoft, w której planuje się umożliwić podmianę tekstur (jak ma to miejsce w przypadku emulatorów N64), liczę też na prężny rozwój memcardrexa, bo wtyczki edytorów stanowią genialną alternatywę dla PECa. Nie obraziłbym się również za ruch w projekcie Q-Gears:
http://q-gears.sourceforge.net/index.phtml?content=1
szczególnie że dotyczy on nie tylko wersji PC.
2BII!2B
Drajgon
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2013, 19:29

Czy istnieje spolszczenie FF7 na pc

Post autor: Drajgon »

Witam.

Szukam po wujku google ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Więc mam takie pytanko.

Czy istnieje spolszczenie FF7 remake na pc ? jeśli nie mam czy takowe powstaje?

Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Gra jest dostępna od sierpnia ubiegłego roku, w formie elektronicznej reedycji wzbogaconej o:
- zapis stanu gry w chmurze
- możliwość zabawy statystykami bohaterów
- achivementy


dystrybucja elektroniczna, cena 50-parę zł, do zgarnięcia ze strony:
http://finalfantasyviipc.com/en
2BII!2B
Drajgon
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2013, 19:29

Post autor: Drajgon »

Dziękuję za odpowiedź

Mam Jeszcze takie pytanko w poprzednim twoim poście jest napisane, że są jakieś filtry i pluginy do polepszenia grafiki w final fantasy 7 na emulatorze czy na forum jest jakiś poradnik na ten temat?

Jestem w tym wszystkim nowy i wiem tylko tyle jak włączyć grę na emulatorze.
:oops: dlatego szukm pomocy w tym temacie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jaką masz kartę graficzną?
2BII!2B
ODPOWIEDZ