ePSXe 1.9.0 na win i lin. :]

Pominęliśmy jakieś ważne wydarzenie związane z emulacją PSXa lub PS2? Chcesz zobaczyć niusa o swoich osiągnięciach z ww. dziedziny na łamach PSEmu? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

ePSXe 1.9.0 na win i lin. :]

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja wiem, że w weekend się odpoczywa, ale przypadkowo wyłapałem jako pierwszy to przekazuję dalej.

W końcu, żeby nie marudzić, że tylko na androida coś się z ePSXe dzieje...
Dzisiaj ujrzała światło dzienne nowa wersja ePSXe na komputery.
ePSXe 1.9.0 for windows and linux have been released.

You can find them in the downloads section.

The main changes are:
Many fixes to the core and cdrom decoder (Fixed/improved 30+ games)
More cheat code support
Updated internal SPU plugin
Może mnie to skusi znowu coś odpalić na swoim blaszaku.

P.S. Ciekawe czy coś w związku z tym się ruszy u Pete-a w jego pluginach też. :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ok, dzięki za info. Nius będzie jutro, dziś gram :)
Ciekawe czy coś w związku z tym się ruszy u Pete-a w jego pluginach też.
Jeśli nie wprowadzono drastycznych (wymuszających modyfikacje pluginów) zmian w emulatorze, to pewnie wtyczki nie będą ruszone. AFAIR, ostatnia zmiana była przy okazji 1.7.x, a przy poprzednim tj. 1.8.0 była już cisza.

P.S. Jak chcesz czegoś nowego, obczaj rozwojowe PPSSPP - Valkyria Chronicles II (genialna szpila) jest w pełni grywalna. Inne ciekawe tytuły również, pozwolę sobie jednak nadmienić o tym przy okazji następnego niusa o ww. projekcie.

edit: nius dodany :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Nie wiem jak mój komp wyrobi, ale dałem info po ludziach co swego czasu mieli PSP i czekam aż ktoś pożyczy Crisis Core. Wtedy mogę emulację PSP obczajać. :)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po kolei:

1) Nie mam jak sprawdzić bo jestem na urlopie do końca tygodnia, a najsłabsze co mam pod ręką to i5, a tu (nie licząc zwalonych gier jak GT) lipa - minimalne osiągi to 200 klatek bez limitu :] Nie wiem co tam masz pod maską, ale myślę że Core2Duo powinno lekko wystarczyć.

2) Mam mieszane uczucia odnośnie CrisisCore - fabularnie wypas (w końcu FF7), system walki kompletnie mi nie siadł, a grafika gdzieś po środku - czasem zrywa włosy z karku, a czasem wieje po szyi monotonią, kiepskimi teksturami i pustką w lokacjach. Generalnie in plus, warto zagrać i warto przejść nawet kilka razy, bo gra wciąga bardziej niż obie części FFXIII do kupy wzięte, ale rewelacją bym jej nie nazwał.

3) Jak zmęczysz CC to obczaj sobie polecone powyżej Valkyria Chronicles. Ciężko to do czegoś przyrównać - bo jest tu sporo elementów RPG, dużo dziwnego (z początku może wydawać się nudne, ale jak się fabuła i żarty rozkręcą, to nie można się oderwać) mangowego novel strory, no i sól tej ziemi, genialna (IMHO nie do końca) turowa strategia. Jedynkę męczyłem ponad 3 miechy na PS3, a od dwóch tygodni szarpię w dwójkę, na zmianę, w trasie na PSP, a wieczorem na PieCu, Naprawdę polecam - pomimo tego, że kocham FF7, a za strategiami nie przepadam, to z ręką na sercu muszę napisać, że gra jest dużo lepsza od CC.

Tyle w temacie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Zobaczymy - aktualnie mam jakiś AMD Athlon II X4 640 3GHz
grafika niestety/stety Ati, ale z tych co jakbym miał na taki sam performens Nvidii teraz coś kupować to bym musiał z 500 zł wydać :P

A co do grania - wszystko musi poczekać w kolejce. Nawet ostatnio nie mam czasu projektu muzycznego skończyć. A do gier jak siadam to max na 30 minut i trzeba iść spać. :D

Ok. Koniec mojego OT. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
ODPOWIEDZ