Jak przeniesc save z memorki do epsxe

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
zwolik20
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2013, 19:48

Jak przeniesc save z memorki do epsxe

Post autor: zwolik20 »

Witam ostatnio znalazłem stara memorke z psx(niestety psx wydałem :cry: ) odpaliłem ja w ps2 skopiowałem save przez ulelfa na pendriva i nie moge przenniesc ich do epsxe. Save mam opisane jako plik a memcard rex ich nie widzi. W necie niestety sa poradniki jak zrobic to w 2 strone. Z gory dzieki za pomoc
zwolik20
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2013, 19:48

Post autor: zwolik20 »

ok wystarczyło w memcard rex z
mienić z all suported na RAW single save
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Savy z konsoli to RAWy (czyste dane nieprzypisane do konkretnego formatu plików) nie odczytasz ich od tak w MCRexie, a tym bardziej z pomocą emulatora.

Nie wiem jak to Ci się na pendrivie zapisało, ale jak masz osobny plik (SLES-02965ff9 SLES-02966ff9 ) dla z każdego zapisanego save'a, tudzież gry na memorce to:
1) najpierw musisz przekonwertować poszczególne pliki do formatu MCE za pomocą PSXRC (szukaj w google, ew pod nazwą psx raw conwerter)
2) następnie utworzyć pustą wirtualną kartę w MCRexie
3) zaimportować do niej poszczególne pliki MCE utworzone w 1 kroku
4) zapisać utworzoną tak memorkę do formatu obsługiwanego przez emulator np. MCR

To tak z grubsza, jakby były pytania, to się nie krępuj, bo nudno ostatnio na forum. Tylko podaj trochę więcej informacji, ew. wklej link do screena obrazującego zrzucone na pendrive'a pliki.

Tyle z mojej.
2BII!2B
ODPOWIEDZ