Front Mission 3

Recenzje gier z systemu PlayStation opublikowane na łamach serwisu PSEmu.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Front Mission 3

Post autor: emcefreak »

<center>Obrazek</center>

<b>Producent/wydawca:</b> Squaresoft
<b>Rodzaj:</b> Strategiczna (turowa)
<b>Platforma:</b> PSX/PS One
<b>Data wydania:</b> 1999(Japonia), 2000(USA)


<b>FABUŁA:</b>

Trzecia odsłona serii Front Mission rozgrywa się w roku 2112. Główny bohater - Kazuki i jego przyjaciel Ryogo, pracują jako testowi piloci Wanzerów (olbrzymich robotów wykorzystywanych głównie w celach bojowych) w Kirishima Heavy Industries. W trakcie dostarczania Wanzerów dla JDF (Japan Defence Force) w Yokosuce, bazą JDF wstrząsa olbrzymia eksplozja. Po powrocie do siedziby Kirishima, Kazuki otrzymuje wczesniej wysłanego maila od siostry, Alisy, pracującej w miejscu tragedii jako naukowiec. Rozpoczyna więc wraz z Ryogo poszukiwania, które mają odpowiedzieć mu na pytanie czy jego siostra żyje. W trakcie poszukiwań zostają wbrew swojej woli wciągnięci w międzynarodowy spisek, związany między innymi z produkcją nowej broni masowej zagłady...


<b>SYSTEM GRY:</b>


We Front Mission 3 gracz ma pełną kontrolę nad uzbrojeniem, częściami składowymi oraz umiejętnościami Wanzerów i pilotów. Za pieniądze zdobyte poprzez wypełnianie misji i sprzedawanie przechwyconych jednostek przeciwnika może wyposażyć swoje Wanzery w różnorodne części, bronie (poczynając od kastetów,pałek i kolców, poprzez shotguny, strzelby i broń maszynową kończąc na rakietach, miotaczach ognia, granatach oraz ukrytej broni neutronowej), oraz komputerowe ulepszenia pozwalające na używanie specjalnych umiejętności zdobywanych w trakcie gry (Battle Skills). Może więc zbudować szybkie jednostki posługujące się bronią palną, Wanzery do walki wręcz polegające na swoim pancerzu i sile, lub też dalekodystansowców ostrzeliwujących wroga rakietami z bezpiecznej odległości.
Podobnie jak Final Fantasy Tactics (inna znakomita produkcja Square),walka we Front Mission 3 rozgrywa się na rozległych strategicznych mapach, podzielonych na kwadraty oznaczające pole ruchu i ataku danej jednostki. W trakcie walk następuje ładny zoom kamery w sam środek akcji ukazując walczące roboty.
Jak w każdej strategii turowej, ważne jest umiejętne planowanie i wystawianie do walk odpowiednich jednostek, wyszkolonych w posługiwaniu się odpowiednią bronią.


<b>GRAFIKA:</b>

Ładnie, szczegółowo zrobione sylwetki Wanzerów oraz bronie. Z pilotami niestety jest już trochę gorzej (kanciaste i niezbyt wyraźne sylwetki). Tła w większości zrobione są rewelacyjnie. Podobnie jak i wstawki filmowe, do których nie mam żadnych zastrzeżeń..

<b>MUZYKA:</b>

Oprawa dzwiękowa FM 3 jest nawet niezła, choć uważam że w tym wypadku panowie z Square mogli się troszkę bardziej postarać...

<b>GRYWALNOŚć:</b>

W tej kwestii nie mam żadnych zastrzeżeń, gdyż przechodziłem gre 35 razy (bez kitu :D). Możliwość wyboru jednego z dwóch scenariuszy, w każdym wiele pobocznych ścieżek i różnych bitew, setup Wanzerów itp. Jedynie wkurzają momentami ustawienia kamery na niektórych planszach (nie widać &#8222;co gdzie jak i kiedy&#8221; ) ale mi to nie przeszkadza :D

<b>PODSUMOWANIE:</b>

Front Mission 3 to jeden z moich ulubionych tytułów na PSX. Pozycja obowiązkowa dla fanów wielkich robotów i strategii turowych. Samo budowanie Wanzerów daje duże pole do popisu a różnorodność Battle Skills i broni czyni każdą rozgrywkę inną od poprzedniej...

<b>Grafika: 9/10
Muzyka: 7/10
Grywalność: 10/10
Ogółem: 9/10</b>

<b>SCREENSHOTY (pochodzące ze strony GameSpot):</b>
<center>
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
</center>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Pozwolę sobie dodać pierwszy komentarz. Recka fajna - szkoda, że nie opublikowałeś wcześniej bo mogłąby być nagroda w 2gim konkursie. Wrzucę na stronę jak nadarzy się okazja :D

Co do samej gry to w pewnej kwestii się nie zgodzę. Otóż IMHO jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich - gra dzięki świetnej fabule, niesamowitej miodności i multum możliwości potrafi wciągnąć na długie godziny, dni czy nawet tygodnie bez względu na to czy jesteś fanem strategii, mechów czy Square-Enix.
2BII!2B
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Hehe dzięki :) Będe miał czas to jeszcze jakąś skrobnę (FF Tacticsa np :D ). Czy dla wszystkich hmm...fanatycy bijatyk albo wyścigów by sie zawiedli;)
Awatar użytkownika
maro
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 26 listopada 2004, 22:52

Post autor: maro »

Zgadzam się w 100%. Gra jest rewelacyjna. A co do widoku to mamy przecierz obroty kamery co pozwala na ustawienie optymalnego podglądu pola bitwy.
osobiście uważam że gra spodobała by się każdemu pod jednym małym warunkiem-ta osoba musi cokolwiek czaić z angielskiego bo bez tego niema fabuły a bez fabuły gra traci z miodności pare punktów.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Tak ale np w bitwie w Shanghai jest masakra między budynkami nie widać wogole prawie Wanzerów i pól ruchu i nieraz sie porzadnie wkur**łem :D bo zaatakowałem nie tego przeciwnika co trzeba :P
CyberX
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2005, 16:16

Post autor: CyberX »

Ale ostatnie walki wymiatają, budowanie własnych Wanzerów też....w obu scenariuszach...
Nigdy nie korzystam z tych podpisów bo nie mam nic do powiedzienia :P
Musaki
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 23 listopada 2004, 10:43

Post autor: Musaki »

Gra wymiata i to się karzdy chyba zgodzi ale bez anglika żeczywiście fabuła robi się nie dokońca zrozumiała. Terz miałem problemiki kiedy mi conieco za budyneczek wlazło i niewiadomo co tam siedzi, a żeby nie byś ostrzelanym przez "pana za budynkiem" trzeba tam troche postrzelać :)
www.psxmaniak.prv.pl - amatorska stronka poświęcona konsoli playstation. zajrzyj a moze nie porzałujesz.
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

Gra jest super a co do znajomości angielskiego to jeśli ktoś nie zna zbyt dobrze to sie poduczy jeśli będzie próbował zrozumieć fabułę (tak jak ja). Przydałoby się przejść to jeszcze ze 2 do 10 razy to wreszcie zrozumiem wszystko (a angielskiego to właściwie znam poprostu trochę słów i miejscami zgaduję o czym mówią i czasem mam rację. :mrgreen:
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
andromilon3
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 07 marca 2015, 06:11

Post autor: andromilon3 »

jest średnią arytmetyczną ocen poszczególnych członków jury. Ponieważ pozostali członokowie nie opisali przyznanych ocen ustosunkuje się jedynie do własnej oceny. Otóż w Twojej pracy sporo mi brakowało, najogólniej mówiąc praca odbiegała znacząco od przyjętego wzorca i pozostałych nadesłanych recek. Cóż tu dużo mówić - najważniejsze, że zadałeś sobie trud napisanie recenzi, do tego trochę szczęścia i załapałeś się na darmową gierkę
ahsan
ODPOWIEDZ