Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

OK - dziekuje za linki, a co do Empiku to jest w Poznaniu ale wypadlo mi z glowy, ze tam maja akcesoria. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

PS.
Rowniez za reszte materialu (konfiguracje itp.) big thx :D
Awatar użytkownika
Nameless
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2003, 20:33

Re: Zakup GamePada

Post autor: Nameless »

winter_mute pisze: Pad doskonale prezentuje się pod względem wizualnym, dobrze leży w dłoni, jednakże niemożliwe jest uaktywnienie wibracji pod emulatorem ePSXe.[/b]
Dziwne Ja mam tego pada i bez problemu udało mi się ustawić wibracje.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ja też z ustawieniem nie miałem problemów - szkoda tylko, że działać już nie chciały (pod ePSXe - w grami dla wingrozy nie było problemów)...

BTW; może masz nowszą wersję pada - mój był srebrny z wierzchu, a spód miał zrobiony z niebiesko-przeźroczystego plastiku.
2BII!2B
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

Kontroler: Tak wygląda lub TAK
Pad jest dość przyjemny ze względu na świetny krzyżak i niezłe gałki. Gałki i "rączki" są pokryte przyjemną i miekka gumą co ma spore znaczenie podczas długiego grania. Wibracji nie udało mi się ustawić, ale w grach pecetowych działają świetnie. Cena też jest świetna. Pad jest dostępny pod innymi nazwami, ale to ten sam produkt. Mój ma nazwę Game Pad Galaxy (pudełko) lub USB Vibration Gamepad (naklejka na padzie) firmy e5.


Może mi ktoś dać namiary na sklep wysyłkowy, gdzie mozna kupić przejśćiówkę manty? A może ktoś chciałby takową sprzedać?
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

winter_mute pisze:I jeszcze jeden...

Kontroler: Manta PSX&PS2 to PC USB Converter (przejściówka) + Sony DualShock 2 (pad)

orientujesz sie ile ta przejściówka kosztuje ??? :D
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

orientujesz sie ile ta przejściówka kosztuje ???
Kiedyś kosztowała 70zł, później cena spadłą do ~40zł, obecnie ciężko ją gdziekolwiek dostać (może poza sporadycznymi aukcjami na Allegro).
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

no tak myślałem czyli mi sie nie opłaca jej kupować
jadę na giełdę po jakiegoś joya manty 8)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jesli cena przejściówki nie przekroczy 50zł to wierz mi, że się opłaca ją kupić, gdyż działa znakomicie - sprawdziłem na własnej skórze. A pad - kupisz już od 20 zł, a może i mniej.
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

no ale pomyśl jadę na giełdę tam i z powrotem -> 2,60 na bilety kupuję powidzmy tą przejściówkę ->50zł potem na allegro zamawiam tego joya za 19,99 + 5 zł koszty przesyłki :wink: i normalnie tak na styk potrzebuję 77 zł i 59 gr 8) a aż tyle nie mam (mam już 20 zł od starych a za książki dostanę jeszcze jakies 40 zł = 60 zł = czyli dalej mam za mało :roll: PORADŹCIE :)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

> Przecież tu włąśnie chodzi o kasę - gdyby nie miała znaczenia poleciłbym Ci zamówienie oryginalnego Super JoyBox 5 za 20€ + koszty przesyłki (nie polecam tych dostępnych w polsce za ok 75zł bo to jakaś lipna podróbka - polski JB5 to w przyblizeniu oryginalna SJB3), a do tego oyginalnego DualShocka2 za 160 zł, bo to w dniu dzisiejszym najlepszy wybór, dzięki niemu będziesz miał dostęp do funkcji których nie znajdziesz nigdzie indziej: możliwość podwpięcia 2 padów do 1 przejściówki, obsługa przycisk.ów analogowych i wszystkie opcje dostępne w innym sprzęcie tego rodzaju.

> Jeśli zaś chodzi o najniższą klasę cenową to poleciłbym może przejściówkę, którą swego czasu sprzedawał K2 ( znajdziesz go na forum serwisu www.emu.pl ) podłączaną do LPT (a moze szeregowca?) i starego pada do PSXa. Za wszystko zapłacisz mniej niż 50 zł (z kosztami przesyłki). Co prawda nie wiem jak wygląda kwestia wibracji, ale to nie istotne ponieważ pad ma jedynie sterowanie cyfrowe (brak funkcji tj. analog czy Force Feedback) i 10 przycisków (kwadrat, koło ... oraz L1, ... , R2). Może rozwiązaanie mało funkcjonalne z powodu braku wspomnianych wyżej funkcji, ale na poczatek wystarczy.

> Do środkowej klasy cenowej zalicza się zaś wspomniana wielokrotnie przejściówka Manty i Dualshock do PSOne. Cena nie jest wygórowana - przejściówka ok. 40zł i DualShock za 55 (tyle ostatnio zapłaciłem na Allegro za nowy kontroler Sony wraz z koszami przesyłki). Może niektórzy uznają ją za wysoką, ale IMHO to wcale nie dużo biorąc pod uwagę fakt, że kontrolery nie sprawiają problemów - wszystko (przyciski, gałki, wibracje) działją tak jak powinny.

> Przejściówka vs. PC Pad <
Tą rywalizację zdecydowania wygrywa przejściówka dlaczego:
- cena. Może koszt pierwszego zakupu jest duży, ale później się zwraca, bo pady jak każde użądzenie lubią się psuć. Zakup średniej klasy pada do PC 80zł, doskonały pad PSX 55zł.
- możliwość wyboru. Nie jesteś skazany na jeden model - w zazlżności od posiadanej $ i preferencji mozesz zakupić pada cyfrowego 12-16zł, DualShocka 55-70zł, analogowego > coś pomiędzy wcześniejszymi, lub bajerzastego DS2.
- oryginalność. Wszystkie powyższe ceny dotyczą oryginalnych kontrolerów firmy Sony - dokładniej SCPH 10010 czyli DualShock2 dla PS2 i SCPH 110 czyli DualShock dla PSOne. Pomimo, że Pady są solidne (nawet głupie napisy na przyciskach kółko, krzyżyk itd są wtopione w plastik żeby się nie scierały), ergonomiczne, mają wszystkie bajery (11 przycisków, Cyfra, 2xAnalog, ForceFeedback) to cenowo (120 - 150zł i 55-70zł) mogą nie odpowiadać wielu osobom. W takim przypadku nic prosszego - kupujemy kompatybilny kontroler innej firmy, który wykonaniem nie jest tak dobry, ale cenowo bije pordukt Sony np. DualShock2 Manty ok. 70zł, podrubka DS firmy Mony ok. 30zł.

> Na koniec zostaje kwestia Padów do PC <
Bez problemów kupisz PC pada za 40 zł, tylko cz jest to opłacalne? Może na początku tak: cyfrowe sterowanie max 1 analog i mała/średnia liczba przycisków wystarczy, ale co np z emu N64, gdzie jak nigdzie przydają cię 3 osie, co z emu PSXa gdzie 8 przycisków to minimum, co z wibracjami. Oczywiście można kupić PCtowy odpowiednik Duala, ale w większości przypadków wibracje nie działają na emu, a pady sypią się po 6-12 miesiącach, nie wspominając już o cenie 80-120zł. spójrzmy prawdzie w oczy pożądny, firmowy pad dla PC kosztuje min. 160 zł.

Nie chce Cię zniechęcać do zakupu bo granie na padzie to naprawdę świetna sprawa (jak tylko się do niego przyzwyczaisz), ale czy nie lepiej odłożyć kasę i kupić osprzęt dobrej klasy zaamiast pakować pieniądze w przeciętne, jeśli nie słabe kontrolery :?:
2BII!2B
ODPOWIEDZ