Wielkosc okna

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
cierzy
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2003, 18:33
Kontakt:

Wielkosc okna

Post autor: cierzy »

Witam ponownie :)

Nie, nie, udalo mi sie w koncu cos odpalic (Driver 2). Teraz mam jednak taki oto problem, ze okno emulatora otwiera sie na full, ale okno gry jest male i ustawione jakos tak nie centralnie, blizej lewego marginesu.

Da sie jakos zmienic rozdzielczosc i (lub) wycentrowac okno gry?

Ponadto, jak (czy) ustawia sie konfiguracje klawiatury? A moze jest domyslna - jakich klawiszy sie uzywa (to poki nie kupie joypada ;])

Z gory dziekuje za pomoc :)
Lubisz postapokaliptczne klimaty? Bawisz sie RPG? Zagraj w Neuroshime! http://www.neuroshima.valkiria.net
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Klawisze klawiaturowego "pada" ustawiasz po włączeniu emulatorka w configu masz Game Pad wybierasz Pad 1 i ustawiasz jak chcesz.
Co do okna to wydaje mi się , że powinno być w konfigu video , na samej górze masz dotyczące okna .
Ja mam zaznaczone fullscreen mode
desktop resolution 1024 x 768
window size 640x480
i wszystko działa jak powinno.
Jak nie będzie działac to pokombinuj właśnie w tej sekcji
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Teraz mam jednak taki oto problem, ze okno emulatora otwiera sie na full, ale okno gry jest male i ustawione jakos tak nie centralnie, blizej lewego marginesu... Da sie jakos zmienic rozdzielczosc i (lub) wycentrowac okno gry?
Zaczne moze od tego ze optymalnym rozwiazaniem dla gracza jest chyba tryb pełnoekranowy i chyba dobrym pomysłem jest korzystanie z niego :)
Rozdzielczość: zarówno dla trybu pełnoekranowego jak i okna odpowienie ustawienia znajdują się w konfiguracji pluginu video [patrz -> poniższa ilustracja]
Obrazek
gdzie:
A - ustawienia rozdzielczości w trybie pełnoekranowym
B - ustawienia rozdzielczości w trybie okna [czyt. wielkość okna]
Istnieje też możliwość przełanczania się między trybami w czasie gry dzięki kombinacji klawiszy Alt+Enter.
Zmiana pozycji okna: To nic trudnego - przesuwasz je tak samo jak każde inne okienko windows... Z tą małą różnicą że kursor myszy podczas pracy emulatora jest ukryty - więc najlepiej zrobisz wyjeżdżając kursore poza okno [np w jakiś wolny róg ekranu] potem podjedziesz gdzieś w okolicę belki okna i na wyczucie najedziesz na jej środek. Później wystarczy klik i przeciągnięcie okna w dowolne miejsce ekranu :)

BTW; Co do wielkosci GUI [okno pojawiające się zaraz po uruchomieniu emu] optymalne jest to małe okenko i nie zalecałbym zabawy z jego rozmiarami bo choć nie powinno to nastręczyć problemów to lepiej chuchać na zimne [czy jak to się tam mówi] w dodatku rozwalenie go na pełny ekran nic nie daje, no oprócz zakkrycia całego pulpitu.
Ponadto, jak (czy) ustawia sie konfiguracje klawiatury? A moze jest domyslna - jakich klawiszy sie uzywa (to poki nie kupie joypada ;])
jak się okazuje nazwy mogą być mylące bo {Config > GamePad > Pad1(2)} nie pochodzi od tego że opcja ta odnosi się do konfiguracji padów podłączonych tak czy inaczej do PC`ta i wykorzystewanych przez emulator lecz pochodzi od oryginalnych kontrolerów z systemu Playstation, a w tym przypadku są to właśnie Pady... [Gdyby to były myszki to w menu zapewne znalazły by się Mause1(2) :] Tak czy owak wspomniana opcja {Config > GamePad > Pad1(2)} słuzy do ogólnej konfiguracji sterowania bez względu na to czy używasz klawiatury, pada czy czeguś jeszcze innego (kierowica, mycha itd). Co więce możliwe jest mieszanie przycisków z kilku kontrolerów > przyciski kółko, krzyżyk itd, ustawiasz na klawiaturę, a kierunki na osie joysticka lub odwrotnie - jak sobie tylko chcesz.
2BII!2B
ODPOWIEDZ