Jak długo masz Windowsa na Hdd?

Piszta co chceta
deenbe
User
User
Posty: 42
Rejestracja: 10 marca 2004, 15:40
Kontakt:

Post autor: deenbe »

dzieki za szybkie info...
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Re: re:

Post autor: Tomi »

gurka pisze:ja nie robie reinstala tylko odtwarzam sobie obraz dysku (przez norton ghost 200x ; nii pamietam ost. cyferki ;] )z win98 wtedy kiedy cos mi sie kopie - a tak sie dzieje ostatnio średnio od miesiąca w góre .. obraz mi sie odtwarza w pare minut a instalacja od nowa windowza kilkanascie :-)
Ja robie dokładnie tak samo od półtora roku i dlatego tak długo mam windowsa :lol: , odtwarzam kopie co drugi dzień i trwa to nie całą minutke więc gdy u mnie się coś sypie to zaraz odtwarzam kopie i już problem znika. Po to jest norton ghost by nie denerwować się że tu nas jakiś wirus czy trojan zaatakował, podziwiam ludzi którzy instalują sobie windowsa co 2, 3 tygodnie bo mi by się nie chciało zawsze na nowej windzie instalować wszystkie potrzebne programy i na dodatek je odpowiednio poustawiać, naprawde podziwiam tych ludzi za wytrwałość.
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Post autor: kamilol »

XP mam od sierpnia 03 i nie mialem większych problemów.
Liar
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwietnia 2004, 09:08

Post autor: Liar »

miałem XP prawie 1,5 roku ale zaczął sie tak sypac że musiałm formata robić
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

Ja mam porobione ghosty windowsów i nie ma problemów z reinstalacją. Żaden windows nie leży u mnie dłuzej niż miesiąc.
Instalacja windowsa98 ze wszystkimi sterami i ustawieniami zajmuje dla mego durona 4 minuty. Po co mam więc się męczyć ze starzejącym się systemem.

BTW: Przez ostanie kilka miesięcy nie miałem żadnego windowsa. Miałem za to kilka dystrybucji Linuksa (min. dwie na raz).

Polecam dosową wersję Norton Ghost.
Robi się pod NERO bootującą płytkę z dyskietki od WIN98, wrzuca sie na nią win.gho i samego ghosta i..... mamy gotową płytę "instalacyjną dowolnego windowsa".
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Możecie doliczyc mi kolejny miesiąc bez reinstalacji.

BTW; nie korzystam z ghosta ponieważ dość często zmieniam sprzęt i eksperymentuje z różnego rodzaju softem, toteż robienie image`u co 2 dni mija się z celem - szczególnie że po załataniu XP chodzi elegancko.
2BII!2B
Awatar użytkownika
ultima9999
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 20:34

Post autor: ultima9999 »

niestety ,nie jestem staly w uczuciach do windowsow i zmienial je jak rekawiczki w zaleznosci od potrzeb ,a srednio przedstawia to sie tak:
xp, 2003, xp, 2000, 2003, xp, 2003, jakis linux, 98, xp+wszystkie latki, dalej leca rozne wersje jezykowe ang<=>pol<=>szwecka no i bootowalny z plyty (nie jestem pewien znaczenia slowa 'bootowalny') knoppix zawsze sie przyda jak juz sie nic nie chce robic nad rozlanym mlekiem (czyli systemem po przejsciach)
RinguTeam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odpadłem z odliczania - dokładnie miesiąc temu przeinstalowałem XPka. Ma to oczywiście i dobre strony - odzyskałem utracone 0,5 roku temu 20GB; usunołem RedHata, którego miejsce zajoł teraz wspomniany przez ultim9999 Knoppix (zarąbisty system); zamieniłem system plików na partycji systemowej z FAT na NTFS (niby wolniejszy ale osobiście nie zauważyłem różnicy); w końcu zrobiłem porządki an dysku (ach ten FORMAT :) )
2BII!2B
Awatar użytkownika
ultima9999
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 20:34

Post autor: ultima9999 »

2 rzeczy :

1- ntfs nie jest wolniejszy od fat (zreszta oba o kant .... mozna rozbic)
2- rozpisuje sie bo robie wszytsko aby sie nie zawrac glowy sobie nauka /biologii strasznie nie lubie, a kierunek tego wymaga/ ,wiec pozwalam sobie na zlosliwsze uwagi z dnia na dzien nasilajace sie
3- wciaz mi sie marzy polaczenia wszystkich (liczacych) sie stron o emu w jeden portal i jednym forum
RinguTeam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1- ntfs nie jest wolniejszy od fat
Sprawdziłem, po zmianie systemu plików odnotowałem spadek prędkości rzędu 3-5 MB/s. NTFS jest niezauważalnie wolniejszy.
2- rozpisuje sie bo robie wszytsko aby sie nie zawrac glowy sobie nauka
Standardowa procedura - w piątek mam egzamin z przetwarzania potokowego :)
wciaz mi sie marzy polaczenia wszystkich (liczacych) sie stron o emu w jeden portal i jednym forum
To nie takie proste :?: Połączenie w skali Polski czy międzynarodowej :?: Ile jest Twoim zdaniem tych liczących się str. o emu :?: Forum jedno czy wielojęzyczne :?: Kto będzie tym zarządzał :?: Skąd wziąść $ na serwer który pomieściłby te TB danych :?:
2BII!2B
ODPOWIEDZ