Jak długo masz Windowsa na Hdd?

Piszta co chceta
Awatar użytkownika
ultima9999
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 20:34

Post autor: ultima9999 »

bardziej skromnie myslalem ,na tle kraju tylko ... a numer polegalby na pozbieraniu do kupy (niekoniecznie jeden wielki server) i dzialanie pod wspolne dyktando ( w mysl za zasady po co 100 razy pisac o tym samym) ;i tak jedni by to robili drudzy tamto ,a rzady moglyby byc demokratyczne (czyli jeden headmaster :) -- ale to tylko wizja i smieje sie na przyszlosc myslac o przeszlych idealistycznych pomyslach
RinguTeam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skoro juz o Polsce mowa to IMHO sytuacja nie wygląda tak, źle - mamy dwa wiodące serwisy o emulacji < emu#dreams i emu.pl > kilka średnich stron i kilkadziesiąt pomniejszych, na które i tak nikt nie zagląda. Cały urok tkwi w tym, że:
- większość osób zagląda na 2 wiodace serwisy przeważnie w poszukiwaniu nowinek czyli tzw niusów ze świata emulacji.
- jeśli zachodzi potrzeba to zajrzy na forum by rozgryźć jakiś problem
- natomiast jeśli szuka dokładnych informacji nt. któregoś z emulatorów to prędzej czy później trafi na łamy którejś z średniej wielkości stron gdyż właśnie to one specjalizują się w serwowaniu informacji / plików / artykułów w węższym zakresie -> przeważnie związanym z daną platformą czy nawet 1 emulatorem. Nie jest to złe rozwiązanie zwróciwszy uwagę na fakt, że mamy całkiem sporą liczbę doskonałych stron działających na tej włąśnie zasadzie, np. GP32, MAME-HOT, XBOX+, AtariArea czy całe rzesze stron o NES,SNES, GBA etc.
- co się tyczy maleńkich serwisów, to nie oszukujmy się > trzeba mieć włożyć dużo pracy i mieć jeszcze więcej szczęścia by wybić się z szarej masy przeciętnych stron "domowych", których na necie znajdziesz miliony i niestety nie wszystkim się to udaje.
2BII!2B
Awatar użytkownika
martin-flash
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2004, 19:13

Post autor: martin-flash »

mój już przeważnie po 2 tygodniach musi być przeinstalowany (używam GHOSTa bo inaczej stracił bym młodość w "bibliotece" reinstalując to gów..)
easy1965
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2003, 11:07

Post autor: easy1965 »

nigdy dłużej niż 6 miechów potem obraz z ghosta i od nowa ;)
oem
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 05 czerwca 2004, 16:39

Post autor: oem »

ja od czerwca 2003 na xp szaleję i dużo już przeszedł (np. virusy) ale twardo chodzi :)

trzeba tylko uważać co się instaluje ;) a winda może być "nieśmiertelna" :D
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

No coż nie jestem dobry w utrzymaniu Windows'a bez ponownego odtworzenia kopii, najdłużej wytrzymałem ponad 2 tyg. ale coś nie działał tak jak bym tego chciał no i średnio co 15 odtwarzam nową kopie więc jestem lamer ;)
Awatar użytkownika
Knight_Rider_PL
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 06 listopada 2005, 14:30

Post autor: Knight_Rider_PL »

Reinstalke XP'ka robiłem jakiś tydzień temu. Ogólnie reinstalke robie co jakieś 1-2 mieśiące bo mam dysk zrąbany seagate 80 gb sata, zawiodłem się na nim mam go jakieś 1,5 roku a gwarancja 1 roczek :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skoro temat został odświerzony to cosik, napiszę...

jestem kika dni po formacie, a poprzedni system wytrzymał po instalacji ponad 18 miesięcy ciężkiej pracy... co ciekawe nadal chodził stabilnie choc po kilku eksperymentach jakiś rok po instalce przestało działć narzędzie oczyszczania dysku (zacinało sie i koniec, można było czekac 5/10/30 min. a ono ciągle stało w momencie kompresji danych) co oczywiście nie było wielka stratą... jednakże jakiś miesiąc temu po kolejnych eksperymentach padł checkdisk - po zaplanowaniu operacji narzedzie się uruchamiało, wykryło partycje NTFS i bam niebieski ekran, bład na całą stronę (niewłaściwa alokacja pamięci, naruszenie.... blebleble) i restartował system i tak w kółko - bardzo irytujące, więc chcąc nie chcąc posdzedł format :D Teraz wszystko śmiga bez problemów - choć miałem pewien dylemat instalować SP2 czy nie instalować... po przejrzeniu info o programach nie współpracujących z SP2 podjołem decyzje by nie instalować...

Powyższy dylemat skłania mnie jednak do zadania Wam pewnego pytania - macie zainstalowane SP2 :?: Jeśli tak to jakie są Wasze wrażenie ( chodzi mi głównie o kompatybliność łatki) :?:
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Ja mam zainstalowany SP2 i nie narzekam nie spotkałem się jeszcze z żadnym programem który by mi nie działał. A trzeba przyznać że w SP2 wprowadza dość dużo zmian na plus.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tutaj, oficjalna lista, niekompatybilnych programów >
http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=884130

Trochę zastraszająca... jak na moje oko. A ponieważ od czasu do czasu na moim kompie ląduja dość nietypowe aplikacje np. ostatnio rzuciłem okiem na catman'a, to moje obawy są jeszcze większe.
2BII!2B
ODPOWIEDZ