Wyciszanie konsoli

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Wyciszanie konsoli

Post autor: rafalkam2b »

Cześć, mam konsolę PS2 scph 30004. Czy da się ją jakoś wyciszyć bo strasznie mnie wkurza jej głośność?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Słyszałem, że starsze modele PS2 dość głośno pracują...
2) Jeśli wentylator zaczął buczeć to penie jest zakurzony - możnaby rozkręcić konsole i go wyczyścić
3) Jeśli chodzi o głośną prace napędu przy odczycie płyt DVD to możliwe, że zabrudził się mechanizm i nalezy rozkręcić konsolę i wyczyścić wszelkie trybka i silniczki po czym nasmarować prowadnice specjalnym środkiem (powiedziałbym smarem, ale bardziej przypomina to krem). Przy czynności nalezy zachowac wzmożoną ostrożność, gdyz konsolę b. łatwo uszkodzić.
4) Jesli chodzi o głośna prace napędu przy odczycie płyt CD (płyty DVD chodza zaś cicho) to jest ot normalne.
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Nie chodziło mi o zanieczyszczenia (ale swoją drogą jak nazywa się ten smar i gdzie go kupić?) lecz o to czy da się jakoś przerobić konsolę żeby była cichsza?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Jak prowadzisz smar do prowadnic (drukarek, napędów cd/DVD) to w lepszym sklepie komputerowym dostaniesz to o co chodzi.
2. Nie wiem, czy to przejdzie, ale możnaby spróbować wymienić czytnik i wentylator na nowy. Podejrzewam że w taki sposób osiągniesz najlepszy rezultat. Sądzę, że z tym drugim nie będzie kłopotu, ale nie mam zielonego pojęcia czy nowa (b. cicha) wersja czytnika będzie pracować ze starsza konsolą :?:
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

A nie wiesz gdzie kupić wentylatorki nowe?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

W sklepach komputerowych, na giełdzie, widziałem też takowe swego czasu na Allegro... praktycznie wszedzie.
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Ale to potrzeba jakiś specjalny wentylator? Podaj proszę jakąś nazwę albo dane techniczne bo nie chcę kupować w ciemno. Czy będę potrzebował jeszcze jakichś części do podłączenia wentylatorka?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mnie to wygląda na standardowy 70mm wiatrak, ale dla pewności najlepiej kupić identyczny (model dla PS2). Poszukaj na Allegro, lub popytaj u ludzi handlujących konsolami.
Możnaby również zapytać o koszt wyciszenia (zmiany wiatraka i ew. mozliwość zmiany czytnika) w serwisie zajmującym się konsolami - na katowickiej giełdzie komputerowej są 3 stanowiska takich przedsiębiorstw.

Zanim jednak zainwestujesz w to $$$ sprawdź czy sprawy nie załatwi pędzelek i 0W40. Wystarczy bowiem 15 min. czyszczenia i 5 letni wiatrach pracuje jak w dzień zakupu (sam czyszcze komputerowe wiatraczki co 6-8 miechów bo jak pochodzą dłużej to pracują jak czołg).
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

A czy wentylator z trybem cichej pracy może być zamontowany w konsoli scph-30004? Słyszałem ze tym wentylatorem steruje płyta czy coś...
ODPOWIEDZ