Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Gry » Ogólnie o grach
>> Ulubiona rasa i profesja w grach RPG Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
emcefreak
Senior
Senior

PostWysłany: 2005 01 01 04:32    Temat postu:  Ulubiona rasa i profesja w grach RPG    

Porusze taki temat: jakie rasy i profesje w grach RPG wam najbardziej przypadają do gustu? Ja osobiście z profesji preferuje grę Lancerami bądz Ninja (jakiekolwiek "odmiany" te dwie klasy mają w róznych RPGach) a z ras: ludzi i dark elfy. Nie lubię za to grać klasami o specjalności magicznej typu Wizard, Summoner itp. - (wolę "miecz od magii" :P )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2005 01 01 14:34    Temat postu:    

Rzadko odpowiadam, ale na ten temat odpowiem. :P
Z reguly jak moge to gram Rangersem Polelfem. Jakos sie przyzwyczailem do takiej postaci. A jak nie ma mozliwosci wybrac taka... to tez preferuje miecz nad magie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 01 01 14:40    Temat postu:    

Ja w większości przypadków wolę magię od miecza. Rasa - elf, półelf, mroczny elf bądź człowiek, klasa - nekromanta (jak jest :P) lub inne mag :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
emcefreak
Senior
Senior

PostWysłany: 2005 01 01 15:37    Temat postu:    

Mortus - swego czasu grałem w DIABLO 2 LOD Nekromantą i w sumie to chyba był jedyny "RPG" w którym "poszedłem w magię" :D Ale Lancerów ze słynnym "Jumpem" nic mi nie zastąpi :P (no chyba że Ninja z dwoma Katanami :P )
Powrót do góry
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 01 01 16:43    Temat postu:    

Lancer i Ninja powiadasz.... wyczuwam naleciałości z FFT :P

A nekro po prostu wymiata - zawsze i wszędzie :D Przywołowanie trupów, uśmiercanie na miliony sposobów - I'm Love'n it :D
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 01 01 17:53    Temat postu:    

Wszystko jest względne, w tym przypadku powdzieliłbym sobie wypowiedź na dwie części, a w zasadzie gatunki RPG:

a) cRPG - przeważnie człowiek, wojownik > preferuję brutalną siłę miecza nad subtelną otoczką magii. Wydaje mi się jednak że jest jeszcze inny powód, o którym nikt nie wspomina - gra wojownikiem jest znacznie prostsza niżeli magiem, szczególnie na początku gdzie "wrodzona" siła daje mu dużą przewagę nad umiejętnościami magicznymi, którą dopiero nalezy wykształcać w czasie rozgrywki. Wracając do tematu oczywiście są wyjąki tj. Baldurs Gate w którym moją ulubiona profesją był kusznik (ten dopiero kosił zmory).

b) jRPG - tutaj sprawa jest cięższa bo upodobania nalezy dobrać w zależności od danego tytułu np. w FF6 niesamowicie podobała mi się profesja złodzieja, z którą związana była największa liczba gagów w grze, w FF9 był to rycerz ach jaki ten Stainer fajnie kręcił z ... [tą, jak jej tam] ... a walka, szczególnie kombinowane ataki to już swoją drogą. W FF7 i FF 10 preferowałem Tife i Lulu z wiadomych względów :)

BTW; tak zeby uściślić pewną kwestię [quote] DIABLO 2 [/quote] to "hash&slash" a nie RPG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 01 01 18:36    Temat postu:    

OMG Winter - coś Ty z avem i sigiem zrobił? :-) A tak już sie przyzwyczaiłem do tamtego (tamtej? :P)

A wracając do tematu. Właśnie dla tego wolę sobie grać magiem. Może z początku jest trudniej, ale później mag wymiata :) (a przynajmniej defaultowo powinien). Jak sobie przypomnę BG2 ToB.... prawie całą grę przelazłem jednoosobową drużyną (magiem właśnie :P). FRakt faktem że złodziejem zrobiłem to samo, ale wolę maga ;)
Powrót do góry
Ravven
User
User

PostWysłany: 2005 01 01 19:45    Temat postu:    

Ja se pozwole też podzielić odpowiedź :P

cRPG - wojownik, ew. paladyn. Wojownik ma przegięte możliwości w Forgotten Realms, a paladyn niezłe umiejętności. Moja rasa to zawsze coś elfiego, half-,dark-,sun-,wood-,elf, itp.itd.

RPG - jednak jeżeli gram z kolegami na "live" to zawsze Drow (Dark Elf) z początku ranger (do około 9 poz.), a potem fighter. Dlaczego tak, no bo:
- ranger ma od razu "dual wield" (oburęczność i walkę dwiema broniami) zazwyczaj sejmitarami (kojarzycie Drizzt'a Do'Urden'a ?? Mój idol :D). Drugi bonusowy feat to "track". No i na 9 poziomie dostaje za darmo ulepszoną walkę dwiema broniami :D:D:D.
- fighter ma specjalizacje broni i możliwość tzw. twin sword style :D (mój ulubiony), jeżeli walczysz dwoma takimi samymi brońmi to dostajesz +2 do obrony w walce z wybranym wrogiem.

No i to tyle. Najlepiej rozwinięta moja postać to Drow rng9/fght9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
emcefreak
Senior
Senior

PostWysłany: 2005 01 02 01:17    Temat postu:    

Mortus - dobrze wyczuwasz, bo stąd mi to sie wzieło wszystko hehehe :D

Winter - co do DIABLO 2 dlatego wziałem w cudzysłów, bo zdania są podzielone
(A co do BG 2: ToB ja gram człowiekiem fighterem, bo mi to najlepiej do fabuły pasuje, choc-BTW-ksiązka jest denna )
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 01 02 02:36    Temat postu:    

[quote] OMG Winter - coś Ty z avem i sigiem zrobił? [/quote] Zmieniłem - jak co pół roku. Moze koncepcja całkiem inna, ale obrazki ładnie się komponują z ciemnym layoutem (na jasnym nie wyglądają już tak dobrze).
Nie łam się - pracuję juz nad następnymi i może będzie szybka zmiana :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 01 02 14:53    Temat postu:    

ja tam nie uznaję podzielonych zdań - Diablo to jest, był i będzie Hack'n'Slash - nic tego nie zdoła zmienić (co nie oznacza że w niego nie grałem i że go nie lubię :P).

Książka może najwyższych lotów rzeczywiście nie jest, ale miło było przeczytać te pierwsze dwie części (niestety książki ToB nie mam).
Powrót do góry
Ravven
User
User

PostWysłany: 2005 01 02 15:14    Temat postu:    

No tu sie nie zgadzam cała seria ksiazek BG jest dobra, choć ToB jest najlepsza ! Wszystkie je czyta sie normalnie, bez zadnych problemow.

A teraz mały offtopic ;)

Czytaliście tylko BG ?? Polecam wszystkie ksiazki z Forgotten Realms a szczegolnie sage o pewnym drowie Do'Urden ;) teraz juz 13 tomow !!!
Niezła jest także seria Strażników Ognia (nie z FR), ogrupie osób grajacych w RPG i nagle przenoszacych sie do swiata z ich gry. Polecam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 01 02 17:42    Temat postu:    

Niestety nie ma dostępu do zbyt wielu książek FR. Jak na razie mam za sobą Trylogię Doliny Lodowego Wichru z Drizztem, dwie książki o Harfiarzach (Morze piasków i Zawoalowany smok), Krainy Ponmroku i to by było na tyle. Polecam też książki ze świata Planescape :) Tormenta b. przyjemnie się czytało (niestety pożyczyłem go komuś i odzyskać nie mogę :(), to jak Strony Bólu.
Powrót do góry
emcefreak
Senior
Senior

PostWysłany: 2005 01 02 18:00    Temat postu:    

Co wy tam wiecie ;) :P Dragonlance i tak jest najlepszy :D
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 01 02 18:48    Temat postu:    

Nie chcę Wam psuc sielskiej atmosfery, ale z dyskusjami na temat książek prosze do działu Kultura... a kysz :P
Powrót do góry
Strona 1 z 3 [34 Posts]   Idź do strony: 1, 2, 3 Następny
Strona Główna » Gry » Ogólnie o grach
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 05 26 11:54
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)