Ulubiona rasa i profesja w grach RPG

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Ulubiona rasa i profesja w grach RPG

Post autor: emcefreak »

Porusze taki temat: jakie rasy i profesje w grach RPG wam najbardziej przypadają do gustu? Ja osobiście z profesji preferuje grę Lancerami bądz Ninja (jakiekolwiek "odmiany" te dwie klasy mają w róznych RPGach) a z ras: ludzi i dark elfy. Nie lubię za to grać klasami o specjalności magicznej typu Wizard, Summoner itp. - (wolę "miecz od magii" :P )
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Rzadko odpowiadam, ale na ten temat odpowiem. :P
Z reguly jak moge to gram Rangersem Polelfem. Jakos sie przyzwyczailem do takiej postaci. A jak nie ma mozliwosci wybrac taka... to tez preferuje miecz nad magie :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ja w większości przypadków wolę magię od miecza. Rasa - elf, półelf, mroczny elf bądź człowiek, klasa - nekromanta (jak jest :P) lub inne mag :)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Mortus - swego czasu grałem w DIABLO 2 LOD Nekromantą i w sumie to chyba był jedyny "RPG" w którym "poszedłem w magię" :D Ale Lancerów ze słynnym "Jumpem" nic mi nie zastąpi :P (no chyba że Ninja z dwoma Katanami :P )
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Lancer i Ninja powiadasz.... wyczuwam naleciałości z FFT :P

A nekro po prostu wymiata - zawsze i wszędzie :D Przywołowanie trupów, uśmiercanie na miliony sposobów - I'm Love'n it :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wszystko jest względne, w tym przypadku powdzieliłbym sobie wypowiedź na dwie części, a w zasadzie gatunki RPG:

a) cRPG - przeważnie człowiek, wojownik > preferuję brutalną siłę miecza nad subtelną otoczką magii. Wydaje mi się jednak że jest jeszcze inny powód, o którym nikt nie wspomina - gra wojownikiem jest znacznie prostsza niżeli magiem, szczególnie na początku gdzie "wrodzona" siła daje mu dużą przewagę nad umiejętnościami magicznymi, którą dopiero nalezy wykształcać w czasie rozgrywki. Wracając do tematu oczywiście są wyjąki tj. Baldurs Gate w którym moją ulubiona profesją był kusznik (ten dopiero kosił zmory).

b) jRPG - tutaj sprawa jest cięższa bo upodobania nalezy dobrać w zależności od danego tytułu np. w FF6 niesamowicie podobała mi się profesja złodzieja, z którą związana była największa liczba gagów w grze, w FF9 był to rycerz ach jaki ten Stainer fajnie kręcił z ... [tą, jak jej tam] ... a walka, szczególnie kombinowane ataki to już swoją drogą. W FF7 i FF 10 preferowałem Tife i Lulu z wiadomych względów :)


BTW; tak zeby uściślić pewną kwestię
DIABLO 2
to "hash&slash" a nie RPG.
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

OMG Winter - coś Ty z avem i sigiem zrobił? :-) A tak już sie przyzwyczaiłem do tamtego (tamtej? :P)

A wracając do tematu. Właśnie dla tego wolę sobie grać magiem. Może z początku jest trudniej, ale później mag wymiata :) (a przynajmniej defaultowo powinien). Jak sobie przypomnę BG2 ToB.... prawie całą grę przelazłem jednoosobową drużyną (magiem właśnie :P). FRakt faktem że złodziejem zrobiłem to samo, ale wolę maga ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

Ja se pozwole też podzielić odpowiedź :P

cRPG - wojownik, ew. paladyn. Wojownik ma przegięte możliwości w Forgotten Realms, a paladyn niezłe umiejętności. Moja rasa to zawsze coś elfiego, half-,dark-,sun-,wood-,elf, itp.itd.

RPG - jednak jeżeli gram z kolegami na "live" to zawsze Drow (Dark Elf) z początku ranger (do około 9 poz.), a potem fighter. Dlaczego tak, no bo:
- ranger ma od razu "dual wield" (oburęczność i walkę dwiema broniami) zazwyczaj sejmitarami (kojarzycie Drizzt'a Do'Urden'a ?? Mój idol :D). Drugi bonusowy feat to "track". No i na 9 poziomie dostaje za darmo ulepszoną walkę dwiema broniami :D:D:D.
- fighter ma specjalizacje broni i możliwość tzw. twin sword style :D (mój ulubiony), jeżeli walczysz dwoma takimi samymi brońmi to dostajesz +2 do obrony w walce z wybranym wrogiem.

No i to tyle. Najlepiej rozwinięta moja postać to Drow rng9/fght9
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Mortus - dobrze wyczuwasz, bo stąd mi to sie wzieło wszystko hehehe :D

Winter - co do DIABLO 2 dlatego wziałem w cudzysłów, bo zdania są podzielone
(A co do BG 2: ToB ja gram człowiekiem fighterem, bo mi to najlepiej do fabuły pasuje, choc-BTW-ksiązka jest denna )
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

OMG Winter - coś Ty z avem i sigiem zrobił?
Zmieniłem - jak co pół roku. Moze koncepcja całkiem inna, ale obrazki ładnie się komponują z ciemnym layoutem (na jasnym nie wyglądają już tak dobrze).
Nie łam się - pracuję juz nad następnymi i może będzie szybka zmiana :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ