ASPI i WINXP

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
ZLEFF

ASPI i WINXP

Post autor: ZLEFF »

Czy sterowniki ASPI są niezbędnę do prawidłowego działania CDROM'u z epsxe pod WINXP? Proszę o dość rozbudowaną odpowieź (za co ASPI jest odpowiedzialne?)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sterowniki ASPI są wymagane do prawidłowej pracy emulatora. Nie są jednak niezbednę w przypadku WinXP bo sys posiada już swoje stery, a w dodatku XP korzysta z komend IOCTL, a nie ASPI. Jednakże pod XPkiem emulator wciąż będzie się odwoływał do ASPI, dlategoteż warto zastąpić systemowe sterowniki (które są dosłownie do bani) ASPI przez choćby te ze strony, które swoją drogą są b. dobre :!: W dodatku ASPI jest niezbędne w przypadku stosowania VirtualDrive`ów tj. np. Demon Tools << więc jakby na problem nie spojrzeć zawsze warto instalować ASPI, nie doda to skrzydeł emulacji aczkolwiek kilka dodatkowych fps`ów zawsze się przyda 8)

A tak wogóle ASPI to zestaw instrukcji do sterowania napędem CD/DVD - potocznie zwanych sterownikami CDR :)
2BII!2B
ZLEFF

Podziękowania

Post autor: ZLEFF »

Dzięki bardzo.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie ma sprawy > co do ASPI czy jakichkolwiek innych sterów pod XPkiem to zawsze warto instalować bo te systemowe naprawde dają ciała :) Sprawa nie jest tragiczna w przypadku ASPI, ale obsługa OpenGL przez domyślne sterowniki XP dla nVidii to prawdziwa rzeź :)

Pozdrawiam
/w_m/
2BII!2B
ZLEFF

Jeszcze jedno

Post autor: ZLEFF »

Przez ciekawość wpisałem w Google Adaptec ASPI i okazało się że jest nowsza wersja tych sterowników (wiesz coś o tym?), może lepsza, a może gorsza od tych na stronie? Pytam bo to bardzo często sie zdarza że nowsza wersja okazuje się klapą.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Testowalem Adaptec ASPI v 4.71 zarowno pod 98 jak i pod XP, ale rzeczywiscie nie wypadla najlepiej, gdyż 98 miala jakies bledy a XP wogole nie widzaial sterowników - obydwa przypadki odnosza sie jedynie do emulacji, a dokładniej do ePSXe, jak działały z innymi programami nie sprawdzałem bo szczzerze mówiąc mnie to nie interesowało :)

Wersja z downloadu natomiast nie sprawia najmniejszych kłopotów - doskonale współpracuje z emulatorem zarówno pod 98 jak i XP.

Jak jest z nowszymi/innymi wersjami nie mam pojęcia...
Jeśli masz ochotę to sprawdź i daj znać na forum > może ktoś będzie zainteresowany zminą ASPI na nowszą wersję...
2BII!2B
kukicool
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 2003, 14:16

Post autor: kukicool »

Instalacja sterowników ASPI, problemy została przedstawiona na www.cdrinfo.pl dział artykuły > więcej artykułów > ASPI krótki przewodnik
ODPOWIEDZ