PS2 z USA i wielki problem.

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
arczi68159658
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2005, 14:41

PS2 z USA i wielki problem.

Post autor: arczi68159658 »

Witam.

Kupiłem ostatnio okazyjnie PS2 i okazało sie ze konsolka pochodzi ze stanów. Nie chce czytać gier zakupionych w Polsce ani filmów DVD :(
Czy jest jakas możliwość aby nauczyc ją czytania rodzimych gier i filmów?
Jestem zielony w temacie PSX więc prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Musisz ją przerobić chipem... bądź kupić Swap magica... bądź AR2 (?) (dobrze mówie ?? :D)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

AFAIK jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest przerobienie konsoli (przeróbka to koszt rzędu 150 - 250 złociszy).
arczi68159658
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2005, 14:41

Post autor: arczi68159658 »

No nie dodałem jeszcze że mam taka druga sztuke uwaloną (ubity laser i oprócz tego tacka sie w niej wysuwa tylko ale nie chce sie zamknąć)
Może jest jakaś mozliwość zeby przełożyc cos z tamtej sztuki do tej zeby z dwóch zrobic jedną. W tamtej siedzi chip Apple Pro.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zawsze możesz spróbować podmiany części. Nie wiem dokładnie jak ma się sprawa z laserem, ale *raczej* nie wystapi problem z blokadą regionalną, kiedy zamontujesz głowice z konsoli NTSC do modelu PAL. Instalacja fabrycznie nowego, to koszt rzędu 200 zł. Podobno nie jest to jakaś specjalnie trudna czynnośc. Jeśli masz pewne ręce, to możesz zrobić to samodzielnie (ale poszukaj najpierw informacji w guglach, bo głowy nie daję).
Co do tacki. Wada zapewne mechaniczna, ale podejrzewam, że nie przeszkadza w graniu. Możesz rozkręcić konsole i spojrzeć, czy do środka nie wkradł się jakiś intruz (kanapka, but, pyłek, etc.), który zakłóca prace wysuwanej tacki.
Konkretne rozwiązania nie przychodzą mi dlo głowy, więc czekaj na w_m'a, może on coś zaradzi :].
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ja jestem za montarzem moda, ale po kolei...

Najpierw sprzwdź model konsoli w obydwy przypadkach (lewy górny róg naklejki z tyłu konsoli).
W tamtej siedzi chip Apple Pro.
Polecam zapoznać się z manualem tegoż sprzętu (pewnie poniewiera się gdzieś na necie) jeśli obsługuje ządany model to można zabawić się w przelutowanie chipa z jednej konsoli w drugą.
AFAIK jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest przerobienie konsoli (przeróbka to koszt rzędu 150 - 250 złociszy).
Przeróbka to koszt rzędu 50zł za chip (tyle chyba kosztuje stary dobry Ripper2) + robocizna za jego wmontoanie. Jesli jednak dobrze radzisz sobie z punktową lutownicą możesz zaoszczędzić dokonując samodziego montażu.
Zawsze możesz spróbować podmiany części.
Nie wiem czy to nie spowoduje komplikacji. Z częściami mechanicznymi nie powinno być kłopotów, ale z elektroniką masz 50% szans zważywszy że europejskie i amerykańskie konsole pracują na różnych częstotliwościach i napięciach.
2BII!2B
arczi68159658
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2005, 14:41

Post autor: arczi68159658 »

Zagłebiłem sie trszke w temat i tak:

Z pomiarów wynika ze napieciezasilajace płytę jest takie samo - na naszym i tamtym zasilaczu jest takie samo napiecie na wyjściu. Czyli płyty teoretycznie mozna przełozyć (jeżeli sie myle to prosze mnie poprawić)

Niestety sama wysuwajaca sie tacka nie jest uszkodzeniem mechanicznym :( Przełozyłem cała szufladę z laserem do tej uszkodzonej i jest taki sam objaw - wysunie sie i nie chce sie zchować.

Nie wiem czy ryzykować z przekładaniem elementów (nie wiem w którym elemencie płycie jest zapisane oprogramowanie konsoli)

Może jeszcze ma ktos jakies sugestie w związku z problemem.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ