Jak nagrać gierke do ps2

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
kentaa
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 14 marca 2005, 22:14

Jak nagrać gierke do ps2

Post autor: kentaa »

Mam pytanko ścignełem gierke na ps2 dokładniej nba street vol.3 i sciagnelo się to jako 40 plików .rar, nie wiem co dalej z tym robic rozpakować to na iso czy nagrywac tak jak jest??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

0) Kupić oryginał :].
1) Rozpakować. Otrzymasz 1 plik z obrazem.
2) Pobrać i zainstalować program Alcohol 120%.
3) Wypalić zawartośc obrazu przy zaznaczonym profilu PlayStation 2.
4) Gotowe.
kentaa
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 14 marca 2005, 22:14

plytki

Post autor: kentaa »

mam pytanko czy gdry do ps2 wypalac na dvd+r czy na dvd-r bo mam tdk +
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W zasadzie nie ma większej róznicy. W przypadku PS2 można użyć zarówno DVD+R, jak i DVD-R; chyba, że modchip nie obsługuje któregoś ze standardów (wtedy należy wybrać obsługiwany :]).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Alkohol120%... hmmm
Z niektórymi tytułami może być problem i wypalona płyta może wogóle nie ruszyć. W takim wypadku nalezy się nie załamywać i spróbowac wypalić softem innym niż Alkohol. IMHO w kwestii backupów PS2 (i nie tylko) genialnym programem jest DVD Decrypter. Soft wspaniały i co lepsze darmowy >

http://www.dvddecrypter.com/
2BII!2B
kentaa
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 14 marca 2005, 22:14

Post autor: kentaa »

a jak obslugiwac ten program mam obraz na dysku i co dalej?? wejsc w mode iso i zaznaczyc write?? i wyaplac?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

DVD Decrypter... hmmm...
Zdaje się, że ten program jest doskonały w przypadku zrzucania zawartości DVD na HDD, bo modułu do nagrywania w nim nie znalazłem. Oczywiście, można się nim posłużyć w celu bezbłędnego pozyskania danych z *płyty* DVD, ale kolega napisał, że obraz już leży na jego twardzielu i chciałby go czymś wypalić.

W związku z tym zostaję przy swoim - posłuż się Alc. 120% - nie miałem jeszcze przypadku, żeby płyta nagrana tym softem (porządna płyta - TDK / Verbatim) kaszaniła się w czytniku PSXa, PsOne, czy PS2.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zdaje się, że ten program jest doskonały w przypadku zrzucania zawartości DVD na HDD
W drugą stronę działa równie dobrze. Co więcej IMHO w temacie backupowania DVD zostawia Alkohol120% daleko w tyle.
wejsc w mode iso i zaznaczyc write?? i wyaplac?
Dokładnie.
posłuż się Alc. 120% - nie miałem jeszcze przypadku, żeby płyta nagrana tym softem (porządna płyta - TDK / Verbatim) kaszaniła się w czytniku PSXa, PsOne, czy PS2.
Z PSX to się zgodzę. POdobnie jak CCD Alk jest wypasiony, ale jeśli chodzi PS2 to niestety nie zawsze to działa. TekkenTAG, T4, GT3... to tytuły z którymi osobiście miałem kłopot przy użytkowaniu Alkohola, natomiast DVDD poradził sobie znakomicie. Co więcej program elegancko wypala płyty wcześniej zrzucone w zasadzie dowolnym programem.
2BII!2B
kentaa
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 14 marca 2005, 22:14

Post autor: kentaa »

a jesli mam jush nagrana gre w dvdd z obrazu plyty i ona chodzi to moge przepalic ja bezposrednio na druga?? czy trzeba zrzucac na dysk i wogle?? bedzie dzialalo jak skopiuje??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

a jesli mam jush nagrana gre w dvdd z obrazu plyty i ona chodzi to moge przepalic ja bezposrednio na druga?? czy trzeba zrzucac na dysk i wogle??
Można bezpośrednio... co jest znaczną oszczędnością czasu.
2BII!2B
ODPOWIEDZ