Najlepsza Konsola jaką mieliście lub macie...

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Najlepiej iść na jakiś plac i kupić bezawaryjną konsolkę, mutację NES na żółte cartridge :P :lol: :lol: :lol: Gier jest mnóstwo :lol: :lol: np Super Tekken 99 gdzie możesz walczyć np. Ryu, Sub Zerem i Mega Manem a okładka carta pochodzi z którejś z części Street Fightera :lol: :lol: :lol:

Bezkonkurencyjna konsola :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Podiołem decyzje dzięki BzyResowi i jednemu mojemu kumplowi z emudreams.pl .... konsolą którą kupie jest ... Uwaga ... Uwaga ... Sega Dreamcast ... powiedzcie czy dobrze wybrałem :lol: Aha Winter_Mute jak bedziesz na GG to daj mi znać bo sie musze pozbyć tego avatara z Krową :? :lol:
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Jeżeli kasy nie masz zbyt wiele... (bogaczu ;) ) i nie nie liczysz na to że w najbliższym czasie wyjdą jakieś nowe r0xory na next geny to DC jest dobrym wyborem... ja jednak wolałbym poczekać nawet z rok dłużej i kupić ps2 ;)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Posiadam "NESa po przejściach", o którym powyżej pisał emcefreak. Niewielka, szara imitacja SNESa - posiada nawet ten sam układ przycisków i logo identyczne z oryginalnym. Konsola została zakupiona w czasach, kiedy podobne sprzęty można było sprzedawać w normalnych sklepach, a pojęcie piractwa kojarzyło się głównie z klockami lego i "Piotrusiem Panem". Stara gadzina żyje do dziś i chętnie wcina żółte cartridge, które tworzą nie lada ekspozycję na jednej z półek w moim pokoju.
Stwierzam, że konsola jest ponadczasowa, a w przypadku awarii wystarczą zwykle śróbokręt, troche pomyślunku i para rąk.
W przypadku bazarowych Pegasusów możemy mówić o nieszkodliwym piractwie, gdyż Nintendo zakończyło produkcję i sprzedaż NESów oraz gier na ten system przed kilkoma laty (tak, w KKW dziadek NES został wycofany z produkcji PO 2000 roku), dlatego łyknięcie tego cuda jest całkiem sensowne, że już o bibliotece wszechgier nie wspomnę.

A teraz z innej beczki, czyli o wyborze DC przez Rey'a. Pisałem niejednokrotnie, ale napiszę jeszcze raz.
Dreamcast to system o wysokich możliwościach technicznych. Dlaczego śmiem tak twierdzić? Wystarczy spojrzeć na gry. Genialne animacje w SC i DoA, przy jednoczesnym zachowaniu szczegółowości. Genialne oteksturowanie w Grandia 2, MSR i innych, które sprawia, że PS2 może się schowac w kącie i cichutko zaszlochać. Rozmach, z którym zrobiono Shenmue - wielkie miasto z tysiącami obiektów, w pełni interaktywne i bardzo szczegółowe. Jednym zdaniem - jest na czym oko zawiesić.
Dźwięk jak dźwięk, po prostu jest. Nie mam nic do zarzucenia na tej płaszczyźnie, muzyka większości DeCekowych tytułów daje radę.
DC to idealna konsola na sesje multiplayer - 4 kontrolery, zgraja kumpli, kratka (albo dwie, lub trzy...) złocistych trunków i świetna zabawa gwarantowana. Tym bardziej, że na Makarona dostępnych jest mnóstwo party games.
Skoro już o grach mowa. W porównaniu ze szlagierowymi systemami nie jest ich wiele. AFAIK zostało wydanych ok. 500 tytułów, ale są wśród nich pozycje, które potrafią spedzić sen z powiek - zapewniam i biorę pełną odpowiedzialnośc za swoje słowa.
Dla zainteresowanych grą online przewidziano opcję połączenia za pomoca modemu, który jest stałym elementem konsoli - chętnych do szpilania w takie Phantasy Star Online wciąż nie brakuje.
Jak wygląda kwestia dostępu do legalnych i mniej legalnych gier chyba wszyscy wiedzą. Oryginały - część sklepów RTV/AGD i podobnych oraz niezastąpione Allegro.pl. Kopie chodzą bezproblemowo, DC nie wymaga przeróbki, a to za sprawą rozwiązania jakim jest Boot Disc (coś na kształt Swap Magic'a, tyle że bez Swap Trick'a) lub Self Boot - mały program bootujący nagrany na płycie z grą. Jak chcesz - tak masz.
Cena Makarona jest obecnie bardzo niska - używany, zadbany, kompletny i co najważniejsze w pełni działający sprzęt można nabyć za jakieś 200 zeta, co nie jest wielkim wydatkiem, jeśli weżmiemy pod uwagę system tej klasy.
Dodatkową zachęta do nabycia DC jest rozwinięta scena. Emulatory dla DC - jest ich pełno: NES, SNES, NeoGeo, PSX - genialny Bleemcast. Odtwarzanie filmów DivX, słuchanie MP3, przeglądanie www - DeCek to potrafi. Do tego dochodzą konwersje, vide Beats of Rage, Quake, działający IDEALNIE wraz z akceleracją i inne. Chyba nie trzeba dalej zachęcać...

Być może gadam w samych superlatywch, gdyż zamieżam nabyć ten system w okolicach czerwca, a w planach mam od przeszło pół roku. Bądź co bądź mam pewność, że będzie to słuszny wybór - w szególności dla osób posiadających ograniczone pokłady gotówki.
Ostatnio zmieniony 05 marca 2005, 23:06 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

skończ z tym bogaczem :lol: a PS2 dlamnie jest ostatnią rzeczą którą bym kupił 8)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Co tu dużo mówić - każda konsola jest super... Gdybym tylko miał kasę z pewnością kupiłbys sobie je wszystkie :D
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Co Wy tam wiecie o konsolach, śmieszne Curent-Geny i ich śmieszne ceny:
X-Box - 9 batów, PS2 - 7 batów, GC - 5 batów, DC - 3 baty.

Co to ma niby byc :?: Ja za swoją najnowszą zdobycz dałem ponad 26 >
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45103096
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wiedz, drogi w_m'ie, że obserwowałem niniejszą aukcję. Nawet miałem dylemat - brać tego NESa, czy zbierać na DC. Masz wielkie szczęście, że zostałem przy Makaronie, bo końcowa cena by 'trochę' podskoczyła :>.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wiem wiem, szczególnie że sprzet wygląda na niezwykle zadbany...

W planach mam jeszcze SNESa, N64, DC i może jakiś current... kto wie możeGaCek, jęśli tenże wraz z nową Zeldą będzie w przystępnej cenie 8) Więc może będziesz miał okazje by przebić kilka moich ofert.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Huh, serce mi się kraja, kiedy widzę, że TAKA konsola rozchodzi się za niecałe 30 zeta. Całe szczęście, że trafia w dobre ręce ;]. BTW; to kiedy partyjka w Micro Machines przy napojach chłodzących ?
ODPOWIEDZ