Xp vs Me

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Lukas
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwietnia 2003, 12:11

Xp vs Me

Post autor: Lukas »

Mam pytanie czy ePSXe chodzi lepiej na Xp czy na starszych systemach.
Bo np. Tekken na Me chodził mi cudownie , a na Xp szkoda gadać .
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ePSXe chodzi szybciej na systemach 9X, ale różnice w prędkości podczas grania są niewielkie, istotna różnica za to jest w czasie ładowania [samo uruchamianie gry po wybraniu Run>CDRom] - może sięgać nawe 20s pod XP gdy pod 9X wynosi max 5s...

Jednakże wszystko jest względne, jeśli np. całkowicie zoptymalizować XPka - powyłanczać wszystkie bajery, dodatkowe opcje itd... to różnicy nie ma...

Podejrzewam jednak, że różnica prędkości, o której piszesz jest spowodowana czymś innym > masz zainstalowane nowe stery dla swojej karty graficznej oraz sterowniki ASPI pod XP:?: Bo jeśli korzystasz z domyślnych sterowników WinXP to włąśnie dlatego uświadczasz takie problemy. Ewentualnie jeśli grasz z CD upewnij się że masz poprawnie skonfigurowany Plugin CDR.
2BII!2B
Lukas
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwietnia 2003, 12:11

Post autor: Lukas »

Dzięki za pomocną rade!!! :D
Vitarion

Post autor: Vitarion »

Me, o nie co to to nie.
Wolał bym zdzielić siekirom moja płytę gł. niż to jeszcze raz zainstalować.
(Nie rąbcie płytki z Win Me - siekiera się zawiesi).

A na poważnie.
Me to lider w Top1 najgorszych SO. Jedyną jego zaletą jest stabilność. Ale jakim kosztem. Łatwiwj ręcznie napisać źródło jądra Linuxa, niż zoptymalizować ten "system". Jego stabilizacjia odbyła się poprzez zablokownie możliwości modyfikacji części jego elementów (np. modyfikacji części ustawień jądra). Pozatym !!sztucznie!! usunięto możliwość wyjścia z Win-a do zewnętrznego systemu, czyli DOS-a, który jest podstawą (korzystanie z jego funkcjie IRQ) dla wszystkich Win-ów z serii 9x (w tym Me). Me takrze z niego kożysta, ale Bill G. oczywiście stwierdził, że lepiej nie dawać możliwości wyjścia z Me (choć cały czas pod nim jest uruchomiony DOS). Powód? Prawdopodobnie nie chciał robić konkurencji dla Win-a.

Nie mam zamiaru opisywać tu wszystkich wad Me, ale dam wzystkim rade. Kupcie trochę H2SO4 i sprawdźcie jak reaguje z powieżchnią płyty.
(Jęśli oczywiście podczas działania kwasu nie wystąpi jakiś Critical Error, albo komunikat System Zajęty - przed ponownym uruchoieniem, spuść go w kiblu).

A co do WXP.
Da się z nim przeżyć - jeśli się go umie zoptymalizować. Ale to (dość) nowy system i jescze nie dokońca(i napewno tak zostanie) dopracowany.

Może LongHorn będzie lepszy.
ODPOWIEDZ