Niecne zamiary gubernatora terminatora

Piszta co chceta
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Niecne zamiary gubernatora terminatora

Post autor: Adult »

Ustawa, podpisana ostatnio przez gubernatora Kaliforni, Arnolda Schwarzeneggera, nadal wywołuje sporo emocji. Zrzeszające przedstawicieli elektronicznej branży organizacje ESA i VSDA - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - wspólnie rozpoczęły proces przeciwko nowym przepisom.
Według wspomnianych organizacji ustawa narusza słynną Pierwszą Poprawkę amerykańskiej konstytucji, gwarantującą m.in. wolność słowa. Również zmuszanie producentów i dystrybutorów brutalnych gier do umieszczania na pudełkach nowych, dużych naklejek z liczbą 18, jest ich zdaniem niezgodne z amerykańską ustawą zasadniczą. ESA i VSDA wskazują na liczne sytuacje, w których decydowano już, że konstytucyjna wolność słowa jak najbardziej obejmuje gry komputerowe. Dodają też, że wejście w życie podpisanej przez Schwarzeneggera ustawy zaszkodzi bardzo wielu ludziom.
Nie jest to pierwsza tego typu akcja w USA. Obie organizacje zaangażowały się w walkę z podobnymi przepisami w kilku innych stanach, a w paru przypadkach udało im się już odnieść sukces. Ich przedstawiciele są przekonani, że kalifornijski przepis spotka ten sam los, co inne podobne ustawy, unieważnione przez sąd federalny. "Decydowanie o tym, co wolno oglądać dzieciom, nie należy ani do producentów ani do rządu. To rola rodziców" - dodają przytomnie. Tymczasem sam Schwarzenegger wydał w odpowiedzi na działania organizacji oświadczenie, w którym stwierdził, że tanio skóry nie sprzeda (niedosłownie). Obiecuje zrobić wszystko, by podtrzymać nowe prawo i chronić dzieci przed szkodliwymi grami. Autor ustawy, Leland Yee, dodał zaś, że została ona sformułowana z pomocą ekspertów do spraw konstytucji i nie ma szans, by mogła zostać uznana za bezprawną. Skrytykował też walczących o to przedstawicieli branży. "Obracający 31 miliardami dolarów przemysł gier komputerowych nie przejmuje się zdrowiem i dobrem naszym dzieci. Obchodzą ich wyłącznie własne interesy".

Źródło http://www.gram.pl
_________________________________________

Napisalem o tym ponieważ jak widze coś takiego to aż krew się we mnie gotuje. Niech lepiej zajmą się przestępczością albo niech znajdą pieniądze na badania szczepionki przeciw ptasiej grypie a nie czepiają się rzeczy o których nie mają pojęcia. No ale Arni mósiał oczywiście się doczepić żeby jego notowania u ludzi wzrosły o kilka punktów. Aż szkoda słów.
Obrazek
ODPOWIEDZ