multitap pomocy!!!!

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
buubuu
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 listopada 2005, 10:21

multitap pomocy!!!!

Post autor: buubuu »

Witam mam problem z podłączeniem multiatap do pc.Specjalnie kupiłem przejsciówke na usb do pc do podłaczenia pada z psx. Do tego dokupilem podstawke z mozliwosci podłaczenia 4 padów.I podłanczam 4 pady ale wykrywa mi tylko 1 w panelu sterowania jest tylko 1 i nie wiem co teraz zrobic moze spotkal sie ktos juz z tym problemmem. Multitap jest sprawny bo mam tez ps2 i wykrywa 4 pady. Tylko na ps2 mam wining eleven 9 a na kompie pro evolution soccer 5 . Moze jakies sterowniki do multitapa na pc. Prosze pomocy!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

AFAIK wszystko jest kwestia przejsciowki, od ktorej zalezy liczba obslugiwanych kontrolerow, kompatybilnosc z multitapem [osobiscie sie jeszcze z taka nie spotkalem] oraz innymi kontrolerami / peryferiami. Jesli Twoja przejsciowka umozliwia podlaczenie kilku kontrolerow za pomoca rozgalezienia, a funkcja ta nie jest aktywna, sprobuj poszukac nowszych sterownikow i je zaktualizuj. A sterowniki do multitapa na PC... obawiam sie, ze cos takiego nie istnieje.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zgadzam się z powyższym - jeszcze nie spotkałem się z przejściówka obsługująca multitap z Playki, więc aby podłączyć 4 pady pod PC musisz:

Sposób 1
- kupic hub USB (takie urządzonko, które z 1 portu USB zrobi Ci 4)
- kupić cztery 1-portowe prześciówki PSX->PC USB
- wpiąć pady w przejsciówki, a przejściówki do huba
Koszt: 40zł za hub, 4x30zł za przejściówki

Sposób 2
- kupic hub USB (takie urządzonko, które z 1 portu USB zrobi Ci 4)
- kupić dwie 2-portowe prześciówki PSX->PC USB (znaczy się takie, które umożliwiają podpięcie 2 padów do i przejściówki) - 2 portowa przejściówka to np. Super JoyBox 3, dostepna na Allegro (bodajrze pod nazwa JoyBox5)
- wpiąć pady w przejsciówki, a przejściówki do huba, przy czym zostaja Ci jeszcze 2 porty USB do wykorzystania w HUBie.
Koszt: 40zł za hub, 2x~40zł za przejściówki

Sposób 3
- kupić 4 portową przejściówkę, umozliwiająca podpiecie jednocześnie 4 padów przez 1 port USB. Przejściówka taka to oryginalny Super JoyBox 5. Niestety nie dostępna w polsce... Trzeba zamówić w Lik-Sang
http://www.lik-sang.com/info.php?catego ... ts_id=3172
Koszt: 20 € + przesyłka
2BII!2B
buubuu
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 listopada 2005, 10:21

Post autor: buubuu »

Dzieki za odpowiedz chociaz nie dokonca taka jaka chcialem slyszec : ).Ale mam płyte główna z 6 portami usb(to chyba nie bede musiał kupowac hub USB ) to bede potrzebowal tylko jak co 2 przesciówek na 2 wyjścia na pady. Dzieki przynajmniej juz wszystko wiem .
ODPOWIEDZ