Gra, której nazwy nie pamiętam

Ogólne dyskusje na temat gier.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

no to ja też mam pytanie :)
szukam nazwy gry w (ten opis jedynie z dema) której uciekało się takim dosyć grubym gościem w garniturze i dosyć słoiczkowatych okularach (:mrgreen:) przed modelem kuli ziemskiej wykonanej z bliżej mi nie znanej substancji trwałej :P - najprędzej byłby to beton ponieważ kula ta była szarego koloru :-) z dema pamiętam fragment jak w biurze gościu biegnął korytarzem i musiał skakać przez żółte płotki a na końcu dema (chyba) siedział z jakąś panią w samochodzie i gdy miał sie już pocałować to cały ekran zakrywało czerwone serducho :mrgreen:
gra mi sie bardzo podobała bo była prosta i miodna :-) jakby ktos wiedzial o co biega to byłbym stokrotnie wdzięczny :D

p.s. patrzcie jakie dziwne fragmenty z życia potrafi zapamiętać mózgownica :mrgreen:
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jezeli gra zostala wydana na PSXa, przedstawiona byla w kreskowkowym 2D, a sterowanie polegalo na szybkim / synchronicznym naduszaniu przyciskow, tak aby dzialanie zakonczylo sie sukcesem, to podejrzewam, ze chodzi o jakas konkurencje do gry z serii Bishi Bashi [na screenach edycja Special].

Bishi Bashi to chory, rdzenno japonski tytul, ktory dedykowany jest rozgrywce multiplayer. Poszczegolne minigry sa, delikatnie mowiac, absurdalne. I w mych slowach nie ma ani nanograma wyolbrzymienia. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi. BTW; BB to swietny szpil, jeden z najlepszych dla wielu graczy z jakim sie zetknalem. Szczerze polecam i przepraszam za OT :].
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

To niestety nie to :) Moja giera była w pełnym 3d :-)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Proponuje podac troche szczegolow. Nawet nie wiesz, ile dziwnych fragmentow z zycia potrafi zapamietac mozgownica :]. Dla przykladu:

1. Rok produkcji / okres, w ktorym szarpales w dany tytul. To bardzo pomocne, bo glowa uklada wspomnienia chronologicznie, a uporzadkowane myslenie jest polowa sukcesu w przypadku odnajdywania zapomnianych gier.

2. Wyglad, czyli to co najwazniejsze. Poczynajac od ukladu menusow, trybow rozgrywki, konczac na odczuciach co do grafiki / designu / zaprezentowanego swiata. Najlepiej ze szczegolami, typu:

- widzialem tam wielkie jak pustaki piksele
- nic nie widzialem, bo wszystko bylo pokryte szaroscia
- grafika stanowila polaczenie 2D i 3D
- itd.

Wiadomo o co chodzi. Informacje odnoznie wizualiow, to ulatwienie dla wzrokowcow, a nawet *krotko*wzrokowcow i innych odmian tychze :].

3. Analogicznie jak w przypadku grafiki, nalezaloby pokrotce opisac udzwiekowienie. Czy skladalo sie z cienkich pierdniec 3-glosowych, czy tez sluchac bylo cos wiecej. Nalezy napisac wszystko, co zostalo w glowie. Dlaczego - nie trzeba specjalnie wyjasniac. Jesli w grze przygrywala elektronika, to raczej nie mamy do czynienia z RPG w klimatach fantasy.

4. Dobrze jest tez wiedziec, czy czy gra byla popularna [albo jak bardzo nie byla], czy zostala zaprezentowana w jakims programie, a moze ktores z czasopism branzowych umiescilo jej recenzje. Kazdy detal jest wazny, nawet ten najmniejszy i pozornie malo istotny.

5. Inne, czyli wszelkie informacje odnosnie producenta, systemu, developera, rodzaju wydania, etc. sa bardzo pomocne. Tekst w grze byl zapisany dialektem eskimosow? Nalezy o tym napisac. Tytul zostal wydany na wiecej niz jedna platforme? Tez napisac. Wszystko, a zarazem nic. Cokolwiek. Aby tylko znalazly sie jakies informacje.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

BzyRes pisze:Proponuje podac troche szczegolow. Nawet nie wiesz, ile dziwnych fragmentow z zycia potrafi zapamietac mozgownica :]. Dla przykladu:

1. Rok produkcji / okres, w ktorym szarpales w dany tytul. To bardzo pomocne, bo glowa uklada wspomnienia chronologicznie, a uporzadkowane myslenie jest polowa sukcesu w przypadku odnajdywania zapomnianych gier.

2. Wyglad, czyli to co najwazniejsze. Poczynajac od ukladu menusow, trybow rozgrywki, konczac na odczuciach co do grafiki / designu / zaprezentowanego swiata. Najlepiej ze szczegolami, typu:

- widzialem tam wielkie jak pustaki piksele
- nic nie widzialem, bo wszystko bylo pokryte szaroscia
- grafika stanowila polaczenie 2D i 3D
- itd.

Wiadomo o co chodzi. Informacje odnoznie wizualiow, to ulatwienie dla wzrokowcow, a nawet *krotko*wzrokowcow i innych odmian tychze :].

3. Analogicznie jak w przypadku grafiki, nalezaloby pokrotce opisac udzwiekowienie. Czy skladalo sie z cienkich pierdniec 3-glosowych, czy tez sluchac bylo cos wiecej. Nalezy napisac wszystko, co zostalo w glowie. Dlaczego - nie trzeba specjalnie wyjasniac. Jesli w grze przygrywala elektronika, to raczej nie mamy do czynienia z RPG w klimatach fantasy.

4. Dobrze jest tez wiedziec, czy czy gra byla popularna [albo jak bardzo nie byla], czy zostala zaprezentowana w jakims programie, a moze ktores z czasopism branzowych umiescilo jej recenzje. Kazdy detal jest wazny, nawet ten najmniejszy i pozornie malo istotny.

5. Inne, czyli wszelkie informacje odnosnie producenta, systemu, developera, rodzaju wydania, etc. sa bardzo pomocne. Tekst w grze byl zapisany dialektem eskimosow? Nalezy o tym napisac. Tytul zostal wydany na wiecej niz jedna platforme? Tez napisac. Wszystko, a zarazem nic. Cokolwiek. Aby tylko znalazly sie jakies informacje.
1. Trudno powiedzieć dokładny rok ale myślę że około 4-5 no może 6 lat temu.

2. menusów nie pamiętam bo grałem tylko w demo. najprawdopodobniej było w ładnym żywych kolorach z napisem "press start" :] możliwe że było z główną postacią i nieszczęsną kulą w roli głównej. tryb tylko jeden - uciekanie przed kulą ;] aha jeszcze pamiętam że trzeba było naciskać ktoryś z klawiszy jak najszybciej. np. X czy [] możliwe też że na przemian lub w jakiejś kolejności ale nie tak, że wszystkie sobie leciały w pasku na dole i w wybrany momencie coś trzeba było nacisnąć tylko jeden guzior pojawiał się i trzeba było go klepać ile wlezie. z grafiki przypominam sobie tylko pełne, ładne i kolorowe 3d z dosyć dużymi szczegółami jak na grę na psx ale też bez zbytniej przesady. no i chyba jeszcze lekko renderowane filmiki pomiędzy misjami ale tego nie jestem pewiem (to serducho zakrywające ekran)

3. dźwięk - jakby to napisać :D to co gościu krzyczał podczas rozpoczynanie swego "run forrest run" utknęło mi do dziś w pamięci i wątpie żeby wyszło. trudno to było przetłumaczyć na angielski ale myślę że to było właśnie w tym języku. tak więc gościu krzyczał mniej wiecej "dżołiiiiiiiiiiiiiiiiiinaaaaaaaa !!!!!!" i właśnie w tym momencie zaczynał zapieprzać :mrgreen: co do muzyki to były to raczej tylko jakieś plumknięcia niż jakieś symfonie. typu " tuuuuuuuuuuu tu tuuu ruuuuuuu ru ruuuuuuuuuuuu" - wiem że to głupie ale może pomoże :D

4. popularności nie jestem w stanie określić bo kiedy w to szpilałem u kumpla to jeszcze nie mialem neta i komputera, nie kupywałem gazet o psx i wydanych na niego grach i nie mogę powiedzieć czy dany shpil był bardzo popularny, czy średnio, czy tez nikt o tym nie słyszał. w kazdym razie mnie bardzo zaciekawił :D i bardzo go polubiałem

5. producenta niestety nie pamietam :/ ale coś mi po głowie biega KONAMI itp. japońskie koncerny ale uwaga bo to może być bardzo mylny trop :!:
co do wydania to myslę że po prostu normalne kwadratowe pudełeczko tak jak 99% procent gier na psx no i skoro było to demo dla PSX to chyba tylko na psx gra wydana była. a raczej na pewno. a tekstu w grze wiele nie pamietam ale "press start" po angielsku na 100% i chyba to był cały tekst w demie.

to tyle ile mi się udało z mej mózgownicy wycisnąć :)

p.s. jeszcze mi sie pare rzeczy przypomniało :D pamiętam że jak się wchodziło do menu tego dema to nazwę gry wypowiadał miły damski głos :-)

co do sterowania co możliwe również że w danym momencie na ekranie pojawiał się JEDEN klawisz i aż do jego zniknięcią trzeba go było dusić ile wlezie i potem pojawiał się następny i tak w kółko.
możliwe również że że sterowanie było podobne to tego z choćby parappa the rapper że trzeba było w odpowiednim momencie kliknąć raz dany guzior i potem następny i tak dalej w odpowiednim momencie ale wydaje mi sie że na ekranie pojawiał sie zawsze tylko jeden klawisz a nie tak jak w PTR w rządku leciały.
i chyba jak sie tego nie robiło to gościu się zaczynał wywracać i w końcu upadał i ta kula robiła z niego placek czy dywan jak kto woli :D
poza tym nie wiem czemu ale jak mysle o tej grze to chodzi mi po głowie nazwa time crisis. :/

EDIT -> Przypomniałem sobie ! :D Gra zwie się Incredible Crisis http://psx.ign.com/objects/014/014976.htm :-) Już wiem czemu mi chodził Time Crisis po głowie ;)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

EDIT -> Przypomniałem sobie !
Zle i dobrze zarazem. Zle, bo juz lecialem z odpowiedzia [trafilbym] i czuje sie niespelniony :]. Dobrze, bo kolejny tytul znaleziony - gratulacje.

BTW; nie obrazilbym sie, gdyby kolejne wpisy typu *znajdzcie mi gre* byly tworzone wg schematu, ktory przedstawilem w lapidarny sposob powyzej. Cos jak post mazgaja - bardzo mi pomogl w odnalezieniu tej gry, szczegolnia wzmianka o skojarzeniu z Time Crsisis :].
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

BzyRes pisze:
EDIT -> Przypomniałem sobie !
Zle i dobrze zarazem. Zle, bo juz lecialem z odpowiedzia [trafilbym] i czuje sie niespelniony :]. Dobrze, bo kolejny tytul znaleziony - gratulacje.
Za sama chęć szukania tytułu masz u mnie medal :mrgreen: (z czekolady ? :P) więc spełniony czuć się możesz, szczególnie że obaj myśleliśmy o tym samym :P

btw - > nie ma ktoś tego tytułu ? bardzo by mi zależało na *pożyczeniu* :P przez neta ;p
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

btw - > nie ma ktoś tego tytułu ? bardzo by mi zależało na *pożyczeniu* przez neta ;p
Z upartoscia skandynawskiego osla zaproponuje alternatywne rozwiazanie, w pelni legalne i przystepne > zbalamuc mnie kursorem. Gdybym sam polowal na tytul o charakterze sentymentalnym, to za takie pieniadze nie przepuscilbym okazji.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

:shock: stokrotne dzięki :-) :mrgreen:
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

nie ma ktoś tego tytułu ? bardzo by mi zależało na *pożyczeniu* Razz przez neta ;p
Zerknij na PW, które Ci wysłalem
2BII!2B
ODPOWIEDZ