Dragon Ball na forum...

Piszta co chceta
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Dragon Ball na forum...

Post autor: Ravven »

Chodząc po forum odnajdywałem różne topici i posty zwiazane z Dragon Ball. To znaczy, że nie jestem jedynym fanem DB na forum ?? Myślicie, że macie coś czego nie mają inni z DB ?? Chwalcie sie :P

Ja mam w domu świetnej jakości filmy DBZ 6,7,8,9,12 i Lost Movie !!! To z kinówek, całą serie DBGT + wszystkie Lost Episodes :D na jednej płycie DVD, jak na razie 12 odcinków DBZ i zaczynam kolekcjonować DB :D to jest zbiór anime DBZ co ??

No to teraz wasza kolej...

You think you're better than me ??
Prove it... And mabey...
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Myślicie, że macie coś czego nie mają inni z DB ?? Chwalcie sie
Mam plecak 'Made in China' z przebarwionym logiem DB, zakupiony na miejscowym bazarze u ruskich w 1992 roku, a więc bardzo dawno temu. Kto da więcej? ;]

Jako że zaczęlismy rozmowę, to pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze odnośnie tej serii.
Nie ukrywam, że DB jest dla mnie kiczem, który stawiam pomiędzy Pokemon'ami a dowolną telenowelą (niekoniecznie prod. latynoamerykańskiej). Film jest nad wyraz infantylny (por. Pokemon), odcinki ciągną się w nieskończoność (por. telenowele), a motorem napędowym akcji i zarazem czynnikiem wypełniającym IMO słabą fabułę są jakieś śmieszne walki. Śmieszne = puszczanie dziwacznych pocisków z tyłka, dzikie fuzje i każdorazowy bullet time podczas zmiany mimiki twarzy bohatera.
Teraz trochę o stronie technicznej. Kreska fatalna - rozumiem, że stare, itd. ale dawniej powstawały o wiele lepiej wyglądające 'anime'. Efekty żenujące - zielony wybuch, żółty wybuch, duży żółty wybuch, etc. Dźwięk jak dźwięk - nie będę się czepiał - po prostu jest ^^.
Niech rzesze wiernych fanów DB zechcą mnie oświecić i przekonać do ich ulubionego anime. Być może jestem w błędzie i seria nie jest aż takim badziewiem, za jakie ją uważam. Problem w tym, że mimo chęci nie znalazłem niczego, co mogłoby mnie przyciągnąć do DB. Powinienem na coś zwrócić uwagę? Dać ponownie szansę sobie i filmowi? Z jakiego powodu (na który zapewne nie zwróciłem uwagi ;P) jesteście wyznawcami DB?
Master Axar
Junior
Junior
Posty: 24
Rejestracja: 04 stycznia 2005, 15:42
Kontakt:

Post autor: Master Axar »

to teraz ja sie pochwale swoja kolekcja DBZ:
wszystkie filmy kinowe w roznej jakosci,15 odcinkow DB,130 odcnikow DBZ, 3 dbgt
a z gierek to mam wszystkie jakie wszyly na kompa(emulator) jaki gierki robione w RPGmakerze,Mugeny(z zaje....fajnymi postaciami),no i jeszcze mam takie archiczne karty chio ktore zbieralem jak mialem 14 lat :D hehe
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

BzyRes napisał:
Niech rzesze wiernych fanów DB zechcą mnie oświecić i przekonać do ich ulubionego anime. Być może jestem w błędzie i seria nie jest aż takim badziewiem, za jakie ją uważam. Problem w tym, że mimo chęci nie znalazłem niczego, co mogłoby mnie przyciągnąć do DB. Powinienem na coś zwrócić uwagę? Dać ponownie szansę sobie i filmowi? Z jakiego powodu (na który zapewne nie zwróciłem uwagi ;P) jesteście wyznawcami DB?
Nikt Cię nie przekona do DB, jeśli sam nie masz chęci do obejrzenia całej serii od początku do końca ( a trzeba przyzanć, że DB miało najlepszy humor ). Jeśli Ci się nie spodoba to zmuś się chociaż do obejrzenia pierwszych parudziesięciu odcinków do pierwszego tunieju TENCHIKAJIBUDOKAI. A wtedy możesz zacząć oceniać.

P.S. Ja mam zegarek cyfrowy z Goku i Vegetą po bokach :D, dacie więcej ??:P
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nikt Cię nie przekona do DB
Tak myślałem - chciałem jednak sprawdzić oddanie i zaangażowanie w werbowaniu nowych wyznawców przez dotychczasowych wielbicieli tej serii ;P.
Jeśli Ci się nie spodoba to zmuś się chociaż do obejrzenia pierwszych parudziesięciu odcinków do pierwszego tunieju TENCHIKAJIBUDOKAI. A wtedy możesz zacząć oceniać.
Obejrzałem kilkadziesiąt odcinków, co prawda wybiórczo, ale obejrzalem. Dokonałem analizy, w miarę obiektywnie ;> oceniłem i wraz mi się nie podoba.

Najważniejsze, że mam git plecak - mam nadzieję, że uratuje mnie to przed pobiciem przez fanatycznych (szalikowych) fanów DB ;].

BTW; ile tego łącznie wyszło razem z wersjami kinowymi? Jakieś 500 części? Więcej?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BTW; ile tego łącznie wyszło razem z wersjami kinowymi? Jakieś 500 części? Więcej?
Jakieś 5000 - nawet "Moda na sukces" tego nie przebije :P :lol:
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

nawet "Moda na sukces" tego nie przebije
Jako że DB oglądałem (i nie powiem - podobało mi się :P) to wypraszam sobie podobne insynuacje ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Mortus pisze:
nawet "Moda na sukces" tego nie przebije
Jako że DB oglądałem (i nie powiem - podobało mi się :P) to wypraszam sobie podobne insynuacje ;-)
Wszystkie? To Ty musisz być leciwy człek ;P.
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

No to jeszcze dodam coś od siebie .. ravven też jestem fanem DB więc .. Moja kolekcja DB to :
Wszystkie karty DB z Chio Chips ( stare i nowe ) wszystkie naklejki z batonika nie pamiętam jakiego wklejone do albumu , 2 filmy na VHS ( Atak Smoka i Fuzja ) , mnóstwo różności na 4 płytach : tapety , odcinki , obrazki , muzyka , teledyski , gry , mody do Hl i Quake 3 ....dużo figurek , Plakat z Kawaii no i to by było na tyle jeśli o czymś nie zapomniałem ... aha i jeszcze komiksy robione przezemnie :mrgreen: ( są wypaśne :lol: ) .... I UWAGA !!!!!!!!!! wejdźcie na www.tvnsiedem.pl i sami zobaczcie ... Od marca 2005 roku ma zacząć lecieć DragonBall od zwykłego do seri GT !!!!!!!!!!!!!!!!!! ale to jeszcze nie jest ustalone ...czujecie to DB , DBZ , DBGT na TVN 7 !!! to news roku poza PCSX 0.7 :D.... aha i mam nagrane 3 kasety z odcinkami DBZ i GT ( jeszcze jak leciały kiedyś )
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

BzyRes pisze:
Mortus pisze:
nawet "Moda na sukces" tego nie przebije
Jako że DB oglądałem (i nie powiem - podobało mi się :P) to wypraszam sobie podobne insynuacje ;-)
Wszystkie? To Ty musisz być leciwy człek ;P.
No swoje latka mam
*gładzi półmetrową siwą bródkę*
:P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ