problem z uruchomianiem gier

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
shadow catcher
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 2006, 11:42

problem z uruchomianiem gier

Post autor: shadow catcher »

witam mam nadzieje ze nikogo nierozloscze tym mejlem bo pewnie problem jest bardzo sztampowy. chodzi mianowicie o to z nie chce mi dzialac epsx. akonkretnie gra ff7, w oknie emulatora wyskakuje po prostu czarny ekran i nic sie nie dzieje probowalem juz wszystkich mozliwych ustawien grf/sound/cd a takze roznych wersji programu. zastanwiam sie czy to moz wina pliku z jakiego odpalam gre - plik sciagnalem z netu( mam orginal ale 1 plyta mi sie zniszczyla) no wiec chodzi tylko o ta pierwsza plyte innerzeczy (epsx odpala mi normalnie ff9/ pozostale plyty z ff7 a takze darmowe gry jakie n probe sciagnolem odwas ze strony. zastanawiajace jest to ze plik ktory sciagnolem jest w formacie "7z" czy to normalne?? nie wim bo sie nie znam myslalem ze to bedzie bin lub iso. z tym plikiem probowalem juz wszystko - konwertowac go na iso - odpalac zarowno z obrazu jak i z plyty i nic. normalnie doszdlbym do wniosku ze obraz jest kopniety ale potem na probe scigalem tez inne obrazy (ff9) i tez nic nie dziala. a tam wszyscy pisali z im dziala wiec juz sam nie wiem. moze ktos z was bedzie mial jaikolwiek pomysl??!! bo sie powiesze z gory strasznie dziekujeza jakakolwiek odpowiedz
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

shadow catcher pisze:witam mam nadzieje ze nikogo nierozloscze tym mejlem bo pewnie problem jest bardzo sztampowy.
Powiem wiecej - znalezienie rozwiazania w tematach na forum zajeloby Ci mniej czasu niz zalozenie tematu i napisanie posta.

Zaczne od konca, bo i rozwiazanie bedzie od tylka strony. To co sciagnales, to nie jest obraz, ino archiwum z obrazem w srodku. A *.7z, to nic innego jak format archiwizacji. Do rozpakowania mozesz uzyc dedykowanego programu lub WinRARa.

A liste tematow, w ktorych poruszono problem czarnego ekranu, znajdziesz po uzyciu wyszukiwarki forum [wpisz "czarny ekran"]. Przykladowy watek chocby tutaj.

BTW; w razie problemow z emulacja FF VII, zerknij do tego artykulu.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

shadow catcher pisze:astanawiajace jest to ze plik ktory sciagnolem jest w formacie "7z" czy to normalne?
Tak jeśli zakładasz że obraz jest spakowany za pomocą 7zip > http://www.7-zip.org/
2BII!2B
shadow catcher
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 2006, 11:42

Post autor: shadow catcher »

aaaaa wszystko dziala!!!! kocham was. zlazilem calego neta i nic - tylko tu dostalem jakas sensown odpowiedz. jestescie de besciaki. wiem ze pewnie to wkur*** i frustrujace zajecie pomagac i odpowiadac setny raz na jakies durne pytania, ale za to mozecie miec satysfakcje ze bede was czcil do konca zycia!!:) w koncu zagram znowu w moja ukochana gre. dziekuje i pozdrawiam

no to moze jak juz w koncu mogezagrac to mze was jeszcze raz wykorzytam:) i zapytam sie jak u wazacie jak zrobic zeby gra wygladala jak najladniej

konfiguracja mojego koputera to:
amd 3200+
2giga ramu patriot
gigabyte geforce 7800gt 256 ram

z gory dziei za odpowiedz
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

shadow catcher pisze:aaaaa wszystko dziala!!!! kocham was.[...] bede was czcil do konca zycia!! [...] to mze was jeszcze raz wykorzytam
Hehehe, dzieki... ale powiem Ci w tajemnicy że choć ja mam satysfakcje z pomocy innymi to takimi wyznaniami:
1) możesz sobie zrobic wroga w osobie mojej kobiety, która czasami tu zaglada
2) czynisz pewne komplikacje bo później bedę musiał się tłumaczyć...
ehh, kobiety :D
shadow catcher pisze:jak u wazacie jak zrobic zeby gra wygladala jak najladniej
Proponuję:
1) skorzystać z wtyczki graficznej PeteOpenGL2
lub
2) pokombinować z ustawieniami wtyczek OpenGL, D3D... na podstawie dwóch poniższych artykułów >
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... fig&id=ff7
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... g&id=maxfx
2BII!2B
ODPOWIEDZ