Które Final Fantasy najlepsze na PSXa

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

malpka pisze:Szkoda tylko że spolszczenie do FF9 propaguje piractwo. W końcu ile osób w Polsce ma oryginalną wersję NTSC-USA?
Bez przesady, bez przesady... ja mam org. wersje U.S. NTSC - zakupiłem z bardzo prostej przyczyny > jest sporo tańsza niż aniżeli wydanie PAL.
malpka pisze:Sam mam oryginalną wersję PALowską i jest mi przykro że spolszczenia nie odpalę.
Z tego co mi się obiło o uszy odpalisz - łatka podobniez pracuje na wersji PAL, a jeden minus to poprzestawiane fonty w przypadku polskich znaków dialektycznych.
BzyRes pisze:Szczerze mowiac, nie mam pojecia, dlaczego akurat wersja NTSC U/C zostala wzieta pod translatorskie pioro.
Podejrzewam iż właśnie taką posiada autor łatki :P
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

winter_mute pisze:
BzyRes pisze:Szczerze mowiac, nie mam pojecia, dlaczego akurat wersja NTSC U/C zostala wzieta pod translatorskie pioro.
Podejrzewam iż właśnie taką posiada autor łatki :P
Tak w_m, to bardziej niz oczywiste. Ale jak sie juz cos serwuje, to zazwyczaj dla wiekszej publiki, a nie dla wybranych, nie sadzisz? :] Ciekaw jestem, jak to bylo w przypadku tworzenia polskiego tlumaczenia FF IX. Czy autor mial na uwadze pewne sprawy, czy faktycznie jedynym powodem, dla ktorego patch zadedykowany zostal wersji NTSC U/C byl fakt, iz taka i tylko taka wersja gry dysponowal.
denciu
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 21:14
Kontakt:

Post autor: denciu »

No, to denciu też dorzuci swoje spóźnione 2 grosze :)

W pierwszej kolejności poleciłbym FF7 ze względu na długą, interesujacą i jasną fabułę, dużo subquestów, system materii jest orginalny i wytrenowanie ich (jak i postaci) jest czasochłonne. Muzyka ( I love Nobuo Uematsu :D ) jest poprostu genialna, idealnie dopasowana do gry ( gdy pierwszy raz grałem w ff7, przy scenie gdy Sepi zabija Aeris łezka mi się w oku zakręciła ). Grafika... widać że Squaresoft zaczął eksperymentować z nowym systemem grafiki, ale ogólnie jest dobrze.

O FF8 i FF9 niemam co pisać bo poprzednicy napisali wszystko co mogłem powiedzieć. Moge jedynie dodać że FF8 ma średnio dobraną oprawę dźwiękową, mnie jako muzykowi pasuje tylko kilka utworów, za to FF9 z muzyką ma wszystko wporządku. Kuja Theme gram na egzaminie technicznym :P
ODPOWIEDZ