G-Police - problem z płytą

Ogólne dyskusje na temat gier.
malpka
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2006, 16:17

G-Police - problem z płytą

Post autor: malpka »

Kupiłem tę grę na Allegro za 15zł. Cieszyłem się okropnie, ponieważ swego czasu była to moja ulubiona gra na PSX, oczywiście zaraz po FF7. Moja radość była większa gdy okazało się że płyty są w idealnym stanie, dosłownie rys jest na nich kilka, i są minimalne. Niestety, podczas robienia ich obrazów, okazało się że od mniej więcej 44% pierwsza płyta jest nieczytelna. Nie rozumiem jak to możliwe, skoro mam kilka gier z bardzo porysowanymi płytami, a mimo to działają bez problemu. Nie mam zamiaru dzwonić do człowieka od którego kupiłem tę grę, ponieważ nie sądzę by mi uwierzył. Moje pytanie jest takie: na Allegro można kupić usługę regeneracji płyt CD. Czy w mojej sytuacji coś to pomoże?
Testowałem tę płytę na dwóch swoich napędach. Są nowe, odpowiedznio 1.5 roku i 2 miesiące. Na obu ten sam efekt.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Niestety, podczas robienia ich obrazów, okazało się że od mniej więcej 44% pierwsza płyta jest nieczytelna.
Byc moze problem nie tkwi w rysach, tylko w zabezpieczeniach. Warto pobawic sie combem CloneCD + ClonyXXL, ew. Alc120%; sprawdzic co jest grane i ewentualnie sciagnac zabezpieczenie.
malpka pisze: Nie rozumiem jak to możliwe, skoro mam kilka gier z bardzo porysowanymi płytami, a mimo to działają bez problemu.
Nie tylko rysy potrafia krwi napsuc. Czesto zdarzaja sie rozmaite skazy - a to jakis brud naruszy powierzchnie warstwy optycznej, a to jakas substancja / powietrze dostanie sie pod ta warstwe; mozliwosci jest wiele.

Sprawdz, czy i jak da sie grac. Fakt, iz nie ma bata, aby zrobic obraz, nie musi oznaczac, ze sobie nie pograsz.
malpka pisze: Nie mam zamiaru dzwonić do człowieka od którego kupiłem tę grę, ponieważ nie sądzę by mi uwierzył.
Zadzwon, napisz. W takich sytuacjach zawsze mowie sobie, ze nie mam nic do stracenia. I Ty chyba tez nie masz, takze nieglupim pomyslem byloby sie skontaktowac z delikwentem, zadajac przy okazji kilka niewygodnych pytan.
malpka pisze: Moje pytanie jest takie: na Allegro można kupić usługę regeneracji płyt CD. Czy w mojej sytuacji coś to pomoże?
Nie wiem, na czym dokladnie polega regeneracja nosnikow. Z tego co udalo mi sie zaslyszec, nie nalezy sie spodziewac, iz Twoje kopie z gra zostana fizycznie uzdrowione, rysy zlikwidowane, a powierzchnia wypolerowana na gladko. Proces zwrocony jest raczej w strone robienia backupu danych ze zdewastowanego nosnika, przy uzyciu narzedzi i srodkow o ogromnym stopniu korekcji. Prosciej mowiac - dajesz nieodczytywalna plyte, placisz iles tam PLN, a otrzymujesz swoja, kaleka plyte i swiezutki backup tego, co sie na niej kiedys znajdowalo. Powtarzam - powyzsze info traktuj jako zaslyszane. Najlepsze sa informacje z pierwszej reki, takze proponuje, abys wypytal sie o wszystko co Cie interesuje ludzi, ktorzy zajmuja sie regeneracja CD / DVD. Pelno takich na Allegro. Powodzenia.
malpka
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2006, 16:17

Post autor: malpka »

Z płytą walczyłem cały piątkowy wieczór. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było uruchomienie gry z płyty. Filmiki okropnie przycinały. Poeksperymentowałęm z wtyczkami do CD-Romu. Najlepszą akazała się wtyczka Xeven's Cdr Driver 0.93. Niestety intra nie można oglądać, w trakcie walki muzyka też przycina. Obrazy robiłem pod Alcoholem i raczej w ramach rozrywki Nero. W obu przypadkach wywala błąd nośnika w połowie procesu. Z ciekawości skopiowałęm zawartość płyty na dysk za pomocą Total Commandera. Błędy na płycie występują w plikach z muzyką oraz filmikami.
A sam proces regeneracji opisany jest tutaj:
http://allegro.pl/item93743129_profesjo ... f_vat.html
http://allegro.pl/item92736972_regenera ... ox_gc.html
http://allegro.pl/item93321471_regenera ... _w_wa.html

Najlepiej będzie gdy popytam ludzi którzy skożystali z oferty.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z oryginałami róznie bywa... czasem wina lezy po stronie rys, ale miałem tez przypadki że gra dopiero co wyjeta z folii nie chciała się zbackupowac. IMHO najlepszym rozwiązaniem jest tutaj CloneCD z profilem LibCrypt. Niska prędkość + sczytywanie subkanałów + kopiowanie błędnych sektorów, a w niektórych przypadkach dochodzi nałozenie ppf'a - inaczej kopia bezpieczeństwa szwankowała.
2BII!2B
malpka
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2006, 16:17

Post autor: malpka »

CloneCD też nie pomaga. Wielka szkoda. To już trzecia z kolei gra z Allegro która robi problemy. Wcześniej kupiłem C-12 i Castlevanię SotN. W ich przypadku sprawa była jasna: wyraźne i duże rysy biegnące wzdłuż ścieżek. Pieniądze odzyskałem. Teraz też będę się starał o ich zwrot. Sprzedawca mieszka w tym samym mieście co ja.
Master Axar
Junior
Junior
Posty: 24
Rejestracja: 04 stycznia 2005, 15:42
Kontakt:

Post autor: Master Axar »

Niewiem czy w twoim przypadku to pomoże lecz w moim pomogło jest taki porgram badcopypro odzyskuje dane z uszkodzonych nośników nieraz na ostro zjechanych plytach dokonywal odzyskania dla porównania mam FF7 orignałke lecz 2cd ostro "używana" ,płyta nie była w stanie urzytkowania ;s przypomocy tego programu zrobiłem backup plików z tej płyty pozniej przekonwertowalem pliki w obraz plyty i wypaliłem przy pomocy "Alkohol" 120 i emulator odczytuje plyte i moge grać dalej
ODPOWIEDZ