Darmowe gry z internetu

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Darmowe gry z internetu

Post autor: Zardon »

Witam Was.
Ostatnio zacząłem się interesować darmowymi grami z internetu i jestem ciekaw - czy macie jakieś dobre i grywalne propozycje? (każdy rodzaj gry mnie interesuje - mmorpg, fpp, rts itd.)
Ja aktualnie gram w dość nietypowego mmorpg - Rakion - którego zdecydowanie polecam, jest inny od typowego mmorpg, trzeba "uczestniczyć" w walce (np. żeby użyć czaru, trzeba wcisnąć kombinację - przód, przód, prawy przycisk myszy... niby nic a urozmaica zabawę).
Również polecam znanego i niestety starego już Wolfensteina ET - bardzo grywalny, onlinowy fps osadzony w realiach II wojny światowej, grałem w niego chyba ze 3 lata...
Czekam na propozycje i uprzedzam, że gry z działu Arkadia już mi się znudziły :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Calkiem niedawno dalem glebokiego nura w swiat flashowego Flash Element TD. Gra stanowi polaczenie turowki i RTS. Ci, ktorzy swego czasu pogrywali w Stronghold [pol. Twierdza], gdzie rozgrywka polegala na rozbudowywaniu, podtrzymywaniu i obronie fortyfikacji zamkowych, beda w siodmym niebie.

Zasady gry sa proste. Bezposrednio pod linkiem, ktory podalem, znajdziesz instrukcje. Jest tez ranking, jesli zechcesz sprobowac rywalizacji z innymi.

Jak sie w to gra? Szczerze? Tak jak w pierwszego Age Of Empires. Gra, mimo swojej prostoty, potrafi wciagnac na dlugo.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Temat ciekawy i warty głębszych wywodów toteż na chwilę obecną zamieszczę jedynie swoje Top3 dotyczące freeware`owych gier.

1) Na pierwszym miejscu gra sportowo-zręcznościowa: Albatros18 - świetny internetowy golf. Jako ciekawostkę podam że ta gra zostanie wydana również na Wii.

2) Na drugim coś na rozładowanie stresu, Frozen Bubble - oldshoolowa gra logiczno-zręcznościowa.

3) W końcu jako ostatnią z naj-ulubieńszych pozycji wymieniłbym: America's Army - taktyczny symulator żołnierza, w ujęciu FPS. Miejsce trzecie przyznaję tej gry za wymagania w v2.8.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Super Mario War - oldschoolowa gra z Marianem w roli głównej :D. Zwyczajna nawalanka, która wbrew pozorom potrafi urozmaicić czas. Maksymalna liczba graczy to 4 (boty lub żywi przeciwnicy, oczywiście jeżeli takimi dysponujemy)
The GLtron - zapewne ktoś z was słyszał o filmie Tron?...Nie? To tak jak ja :D ale to nie przeszkadza w graniu w GLtrona, który powstał na podstawie tego serialu. Jest to ścigałka-zręcznościówka, w której zadaniem jest wyeliminować wszystkich przeciwników. Jak? Musicie to sami sprawdzić :). Możliwa jest gra wieloosobowa lub z botami (do 4 graczy)
Obrazek
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Trochę OLDSCHOOL FPS czyli BLOOD II THE CHOSEN

http://www.filecenter.pl/1762/blood-ii-the-chosen


I jeszcze więcej OLDSCHOOL FPS

http://www.abandoned.pl/?p=sort&gat=fpp
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
MonkOfWar
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 16:13

Post autor: MonkOfWar »

Ja czekam na OB gry Rohan Online oraz Battlefield Heroes.
A czasami sobie pogram w grę The Witcher: DuelMail.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Ej, ale nie idź na łatwiznę -_- podaj linki.

Ostatnio znalazłem bardzo ciekawą, flashową grę. Z założenia prosta - trzeba dotrzeć ludzikiem do drzwi, by ukończyć poziom. Ukazuje ona jednak potęgę i siłę jaka tkwi w legendarnym klawiszu, zwanym przez ludzkość "Shi(f)tem". Polecam.
SHIFT
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zagrałem chwile w Shift'a. Przyjemne całkiem, przyznać muszę, zwłaszcza, że z uwagi na możliwość przenikania przez molekuły podłogi, bardzo przypomina mi mój ukochany Portal. Kolejny przykład na to, ile znaczy dobry pomysł.

I żeby nie pasozytować na temacie, od siebie dodam, że:

- gier mam pod dostatkiem na każdą wolną chwilę, zatem rzadko kiedy poświęcam się "darmówkom"
- co innego, kiedy jestem w pracy, a zdarza się, że czasem nie ma zajęcia...

...wtedy na patelnie wskakuje N.

Obrazek

Rewelacyjna zręcznościowa fleszówka, w której kierujemy mikrociałkiem pikselowanego ninja. Gra polega na przemierzaniu kolejnych etapów, w których niezbędne okażą się: małpia zręczność oraz szybkie, analityczne myślenie. Na szczególną uwagę w N zasługuje realistyczna fizyka.

To maleństwo mimo swojej prostoty, zawiera olbrzymią liczbę poziomów do zwiedzenia [rozrywki starczy na -dziesiąt godzin], a w dodatku wciąga jak bagno.
W google.com można bez trudnu znaleźć online'ową edycję N-ki [keywordy: n +game], okrojoną boleśnie, acz tę samą, świetną grę. Polecam zagrać, obojętnie w którą wersję.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Bzyku, tyle jęczałeś że masz słabego kompa i musisz zmienić, by sobie pograć, a gdy juz zmieniłeś to o mnie zapomniałeś, dlatego oficjalnie i publicznie zapytuję się kiedy zarzucisz na HDD:

- Albatros 18, czyli najlepsiejszy multi-online, golf pod słońcem. http://a18.ogplanet.com/main.og
- GridWars, czyli genialny klon Geometry Wars na PieCa. Niestety MS się rzucał i gra zniknęła z oficjalnych źródeł, ale wciąż można ją znaleźć

Reszczeie osób tez gorąco polecam, bo gry są przekozackie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ponieważ po niedawno ukończonym Resident Evil 0 wciąż jestem na etapie szukania zawiasów do szczęki, której konstrukcja została brutalnie naruszona w zderzeniu z podłogą, doszedłem do wniosku, iż jest to najlepszy moment na dotrzymanie danego słowa. I tak oto...

Zapoznałem się z tym, co oferuje Albatros 18 i obiecuję, że poświęce tej grze co najmniej kilka chwil, ale jutro, a może pojutrze, tudzież pod koniec tygodnia. Z półek woła do mnie gromada gier, z których każda jedna pragnie, bym się dla niej zatracił. W obliczu takiej sytuacji golf, jaki by nie był, musi poczekać na swoją kolej.

Z kolei wobec Grid Wars nie postawiłem żadnego oporu, w związku z czym pragnę pokornie zameldować, iż GW2 w wersji 2 9.3. finalnie pojawił się na moim twardzielu.

Pierwsze wrażenie - megapozytywne. Kawał dobrego, ale trudnego klona nieśmiertelnego Asteroids. Oprawa oszczędna, acz miła dla oka z uwagi na zdrową fuzję kolorów i pulsujących kształtów. Przy dłużych posiedzeniach murowany oczopląs. Łatwo też o powyginanie palców. Wygodnie steruje się joypadem [wybrałem tryb cyfrowy], ale czuję, że do Grid Wars idealny byłby arcade stick z dużą, precyzyjną gałką i symetrycznym układem przycisków. Tak tylko marudzę - może dlatego, że zakup AS mam w planach.

Prawdopodobnie będę w to grywać, więc możesz zarzucić screenem swoich hi-scores. Musimy mnie dobrze zmotywować. No i jest cień szansy, że ktoś dołączy do rywalizacji. Zachęcam gorąco - cienki jestem, więc jeśli ktoś żywi do mojej osoby animozje, będzię mógł mnie z łatwością upokorzyć. Hehe.
ODPOWIEDZ