SixAxis na PC :D

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

SixAxis na PC :D

Post autor: Zardon »

Taka ciekawa informacja, która od paru dni krąży po internecie :)

Pad do PS3, czyli SixAxis właśnie stał się padem gotowym na współpracę z komputerami klasy PC. Nie. To nie dzięki Sony. Japończycy nigdy nie zgodzili by się na takie działania, a już na pewno nie opracowali by takiego programu.
Chodzi o pewnego młodego informatyka, który opracował sterowniki dla SixAxis instalowane na PC. Po zainstalowaniu sterowników pozostaje już tylko podpiąć pada do portu USB i cieszyć się grą. Jednak, sterowniki są we wczesnej fazie i nie obsługują chociażby czujnika ruchu zastosowanego w SixAxis.
Mamy jednak nadzieję że w przyszłości zostanie to poprawione. Ciekawi mnie jednak. Co na to Sony ?


źródło: www.gry.wp.pl

A tutaj macie link do tego sterownika SixAxis
Warto jeszcze dodać, że sterownik nie u wszystkich działa i jak to sam autor (autorzy?) napisał "We're really not sure why..."
Obrazek
gonzo09
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2009, 03:15

Post autor: gonzo09 »

Witam. Ja znam w 100% działający sposób na podłączenie sixaxisa lub dualshocka 3 do peceta nawet na viście 64 bity i do tego nie wystarczą same sterowniki - wszystkie dostępne na dzień dzisiejszy po poprawnej instalacji na viście x64 i tak nie działają - natomiast ja wiem co trzeba zrobić, żeby to śmigało - sam gram sobie moim sixaxisem. Zainteresowanych proszę o kontakt na email: gonzo09@o2.pl

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ