Słabe wibracje pod ePSXe 1.6.0

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
MagicDuh
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 07 października 2007, 22:42
Kontakt:

Słabe wibracje pod ePSXe 1.6.0

Post autor: MagicDuh »

Witam.
Niedawno zakupilem 2 gamepady usb: Tesun Double Shock Controller.
Oczywiście po zainstalowaniu sterowników i po testowaniu wibracji wszystko działa prawidłowo - rózna moc wibracji, 3 rozmieszczenia ich.
Jednak kiedy gram np w Crash Bash na ePSXe 1.6.0 z biosem SCPH1001.BIN, wibracje pojawiają się lecz ledwo da się je odczuc. Ustawienia wibracji to DXJoy1, Constant/Constant, gdy kombinowałem z Constant/Sine i na odwrót to emulator się zawieszał. To samo jest z drugim padem, myslalem ze moze chodzi o zasilanie. Macie jakis pomysł ? aha mam DX 9.0c, zauwazylem ponadto ze nieraz gra się przycina kiedy pady wibrują. (to samo na innych grach)

pozdrawiam


edit: Czy naprawde nikt nie zna odpowiedzi ? podobno był tu taki jeden który na gg napisał ze zna odpowiedz. Poproszę o nią..
Ostatnio zmieniony 10 października 2007, 15:16 przez MagicDuh, łącznie zmieniany 1 raz.
"Znać rzeczy, oznacza być uczonym. Znać innych, znaczy być mądrym. Znać siebie, to być oświeconym.."
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

A jakiej wtyczki od pada używasz bo to może jej wina
Bios raczej nic do tego nie powinien mieć ale nie zaszkodzi jak spróbujesz użyć innego
zauwazylem ponadto ze nieraz gra się przycina kiedy pady wibrują. (to samo na innych grach)
Przy innych grach na emulatorze czy gry PC też ci się tną bo może masz za słaby zasilacz a podłączone dużo sprzętu kiedyś mi się komp niekiedy ścinał jak miałem zasilasz 300W karta graficzna wymagała 350W wymieniłem na 400 i działa bez problemu
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Eysmond pisze:A jakiej wtyczki od pada używasz bo to może jej wina...
ePSXe nie ma wtyczek do kontrolerow. Ale cos w tym jest, ze wibra co jak co jest malo dopracowana.
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Ale tam gdzie się ustawiało sterowanie to można było też włączyć lub wyłączyć wibracje może ma tam wyłączone
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Wibracje jak sie wylaczy to ich nie ma wcale. Jak sie wlaczy to z reguly sa slabe. Poki nie wyjdzie nowa wersja (o ile wyjdzie) to sie nic nie poprawi.

Zawsze mozna szukac nowszych sterownikow do pada. Na starym, ktory mi sie zrypal na najnowszych ladnie wszystko dzialalo. Niestety nowe pady z reguly nie maja w ogole sterownikow uaktlalnianych.
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Awatar użytkownika
MagicDuh
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 07 października 2007, 22:42
Kontakt:

Post autor: MagicDuh »

A jakiej wtyczki od pada używasz bo to może jej wina
Tzn? sterowniki z płytki która była w komplecie
Bios raczej nic do tego nie powinien mieć ale nie zaszkodzi jak spróbujesz użyć innego
Tez tak mysle ze nie chodzi o bios
Przy innych grach na emulatorze czy gry PC też ci się tną bo może masz za słaby zasilacz a podłączone dużo sprzętu kiedyś mi się komp niekiedy ścinał jak miałem zasilasz 300W karta graficzna wymagała 350W wymieniłem na 400 i działa bez problemu
Sprawdzałem na NFS Carbon, gamepad działa poprawnie, choć mam 350W zasilacz, czyli odpada słaby zasilacz, bo przygraniu w Carbon grafika gf7600 pobiera dodatkowe zasilanie, co mogloby oslabic zasilanie pada, tak nie jest, czyli problem tkwi w czym innym. Ps. dolozylem ramu i gra już się nie przycina (ale wibracje nadal słabe)
Wibracje jak sie wylaczy to ich nie ma wcale. Jak sie wlaczy to z reguly sa slabe. Poki nie wyjdzie nowa wersja (o ile wyjdzie) to sie nic nie poprawi.
a moze jest jakis emu, który ma lepiej dopracowaną opcje wibracji w padzie?
Zawsze mozna szukac nowszych sterownikow do pada. Na starym, ktory mi sie zrypal na najnowszych ladnie wszystko dzialalo. Niestety nowe pady z reguly nie maja w ogole sterownikow uaktlalnianych.
stery mam najnowsze, są tez na plytce oddzielne stery do visty (ja mam xp) wiec nie sądze zeby były nie aktualne..


yh... jakieś pomysły ? czy to po prostu wina epsxe, ze nie wspoldziala poprawnie ??
"Znać rzeczy, oznacza być uczonym. Znać innych, znaczy być mądrym. Znać siebie, to być oświeconym.."
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Przejdź do downloadu i spróbuj z inny emulatorem może to ci pomoże bo możliwe że pad nie jest w pełnie kompatybilny co się zdarza z padami nie znanych firm
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No to moje dwa grosze.
1) Poza kilkoma wyjątkami (Logitech, Microsoft) pady USB ssią jeśli chodzi o wibracje pod emulatorami czy to pod ePSXe czy pod PJ64.
2) Do emulacji trzeba mieć porządny pad... dla przykładu: pad Media-Tech (ble) nie da się zmusić do działania pod emulatorami, Manta całkiem nieźle sobie radzi po wymianie sterowników...

... natomiast `najlepsiejsze` efekty uzyskujesz po podłączeniu porządnego pada PS2 przez przejściówkę z porządnymi sterownikami... ot cała kwestia rozbija się o fakt iż emulator był pisany z myślą o wykorzystaniu takiego zestawu.

3) swoją droga to bardzo wiele zależy od sterów, poszukaj na własną rękę sterowników do padów z FF (może też być do przejściówek) zwracając szczególna uwagę na datę wydania - im świeższe, tudzież im wyższa wersja tym lepiej.
2BII!2B
tyrantx
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 07 września 2008, 10:02

Post autor: tyrantx »

hmm, no własnie jak to jest z tymi wibracjami ? ,jakis sterownik specjalny? mówię o wersji epsx 1.7 , czy na przejściówce do dual shocka będzie działać ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jakis sterownik specjalny? mówię o wersji epsx 1.7 , czy na przejściówce do dual shocka będzie działać ?
Będzie działać, w zasadzie pod ePSXe 1.7 wibracje działają bardzo dobrze... warunek - zarówno przejściówka jak i sterowniki do tejże musza mieć wsparcie wibracji, bo domyślne sterowniki windows (kontroler gier HID, czy jak to się tam zwie) nie obsługują wstrząsów.
2BII!2B
ODPOWIEDZ