Windows nie wykrywa przejscia Ps-Pc

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Ziemniak77
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 listopada 2007, 23:50

Windows nie wykrywa przejscia Ps-Pc

Post autor: Ziemniak77 »

Mam taki problemy podłączam pada od PS2 (orginial sony) przez przejscie usb do komputera i windows nic nie pokazuje,w przejsciowce swieci sie lampka i w padzie też,pad działa pod ps2 a wejscie usb tez jest ok

przejscie wyglada tak Obrazek

Moze ktos wie co jest przyczyna bo niemam mozliwosci zwrocenia przejscia do sklepu,jest ono mojego kolegi ktoremu kiedys dzialalo i potem windows przestal go wykrywac
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdź czy po podpięciu przejściówki z padem do portu USB pojawia Ci się urzadzenie w oknie {Panel Sterowania > Kontrolery gier} i tak:
a) lista jest pusta - przejściówka jest popsuta
b) na liście jest kontroler - wszystko gra
... przy testach nalezy się kierować opisanym powyżej wskazaniem, gdyż Windows nie zawsze wyświetla standardowy komunikat o nowym urządzeniu, po podłączeniu kontrolera HIS.
2BII!2B
jacek9223
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 15:49

Post autor: jacek9223 »

Witam ja mam podobny problem jak kolega tylko ze mi przejściówka normalnie działa tylko dziś coś sie stało nie ma jej na lisice w kontrolerach a jak podłączam do kopa to wyskakuje mi napis nowe urządzenie i ze ma awarie i może działać nie poprawnie : / może ktoś wie jak to naprawić??

Daje screeny
1. Obrazek
2.Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam ja mam podobny problem jak kolega tylko ze mi przejściówka normalnie działa tylko dziś coś sie stało nie ma jej na lisice w kontrolerach a jak podłączam do kopa to wyskakuje mi napis nowe urządzenie i ze ma awarie i może działać nie poprawnie : / może ktoś wie jak to naprawić?
Nie wiem czy naprawić, ale wpierwej spróbuj sprawdzić czy problem dotyczy urządzenia czy też kompa - najprostszy sposób, przejdź się do najbliższego kumpla/sąsiada/znajomego z XP i podłącz przejściówkę do usb.
a) problem znów sie pojawił - zjechana przejściówka
b) problemu brak - coś nie tak z kompem.

Sprawdź i pisz o rezultatach, coś się wykombinuje.
2BII!2B
jacek9223
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 15:49

Post autor: jacek9223 »

Ja zapomniałem wcześniej napisać od razu do kumpla z tym poszedłem tez ma xp profesional.I u niego jest to samo . Nawet sprawdzałem na innym padzie i tez to samo a kontrolka od analogów sie pali . Proszę o szybka odp :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Więc zdecydowanie uszkodzona jest przejściówka, pewnikiem elktronika padła, ale profilaktycznie:
- sprawdź wtyczkę usb czy piny się czymś nie zasyfiły
- jak wyżej, z tym że obejrzyj blaszkę, czy gdzieś nie jest wygięta
- rozkręć obudowę i sprawdź również gniazdo PSXa
- jak już rozbebeszyłeś puszkę looknij na przewody czy gdzieś nie odpadły
- z prostych kwestii, sprawdź elementy pasywne, bo te jest dość łatwo wymienić
- a całą płytkę pod kątem zimnych lutów bo te jest usunąć jeszcze łatwiej

Z innych ciekawych wiadomości - ubity scalak = koniec życia przejściówki.
2BII!2B
jacek9223
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 15:49

Post autor: jacek9223 »

patrzałem tak jak mówiłeś to napewno padła elektronika .Ale już zamówiłem nową na 2 pady proszę o jakieś opinie na jej temat czy dobrze zrobiłem :D

http://www.allegro.pl/item368580946_ada ... x_ps2.html
ODPOWIEDZ