Tworzenie aplikacji okienkowej w Visual Studio 2005 - c++

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Tworzenie aplikacji okienkowej w Visual Studio 2005 - c++

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Moje pierwsze programy w c++ były konsolowe . Kompilowałem je w dev-c++ .
I teraz mam pytanie : jak stworzyć najprostszą aplikację okienkową w Microsoft Visual Studio 2005 które zawiera wizualny c++ ( nie jestem do końca pewny ).
Słyszałem że można zrobić taką aplikację nawet w dev-c++ , ale trzeba mieć dobrą znajomość Windows API , a w WINAPI nie jestem dobry . Czy jest prostszy sposób napisania programu okienkowego w c++ na przykład w tym Microsoft Visual Studio 2005 ? Chciałbym napisać najprostszą aplikację okienkową , na przykład żeby samo okienko się otworzyło a w nim żeby był tekst który napisze w kodzie źródłowym. Z góry dzięki za pomoc .
ThomasAnderson
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dopiero co wróciłem, chcę odpisać w jak największej liczbie tematów więc będę się maksymalnie streszczał... osobiście nie zaliczam VS do grupy prostych programistycznych środowisk powiedzmy graficznych - IMO jest ciężkie i zakręcone jak świński ogon... Jeśli można mi polecić jakieś środowisko do pracy z C++ to poleciłbym wręcz intuicyjne by nie powiedzieć banalne rozwiązanie w postaci Borland C++ Builder. Może nie posiada tylu opcji i możliwości co wspomniane VS, ale z napisanie najprostszego programu czy zrobieniu GUI do tegoż nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Aha, swego czasu Borland wypuścił darmową wersje BC++ do zastosowań niekomercyjnych, jak poszukasz to pewnie znajdziesz.
2BII!2B
ODPOWIEDZ